• Informacje na temat:

  paul mccartney kompozytor

Artykuły na temat: paul mccartney kompozytor
 • Festiwal Muzyki Filmowej: Znamy program koncertu 007!

  Przez całe lato fani filmów o Bondzie wybierali swoje ulubione utwory. Te piosenki i tematy znajdą się w programie koncertu "007. The Best of James Bond" na 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Przedstawiamy wybraną przez słuchaczy RMF Classic playlistę, która w piątek, 26 września, zabrzmi na bondowskim koncercie w Kraków Arenie.

 • Elvis Presley: Co dzisiaj robiłby 80-letni Król Rock'n'Rolla?

  Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie - co dzisiaj robiłby 80-letni Król Rock'n'Rolla?

 • Joe Cocker nie żyje. Miał 70 lat

  W poniedziałek 22 grudnia zmarł brytyjski wokalista Joe Cocker. Obdarzony charakterystycznym głosem mistrz coverów (i nie tylko) miał 70 lat.

 • Kora kontra Złoty Maanam i inne żenujące spory o nazwę

  W ostatnim czasie coraz częściej głośne rozstania w różnych zespołach muzycznych kończą się żenującymi, ciągnącymi się latami sporami o prawa do nazwy. Zdezorientowana publiczność obserwuje smutne przepychanki dawnych idoli, którzy za wszelką cenę próbują przekonać fanów, że to właśnie oni są ci "prawdziwi" i "legendarni". Kora czy Złoty Maanam? Kukiz czy Piersi? Dwie wersje De Mono, a może Kat z Romanem lub Kat bez Romana? Sprawdzamy, kogo jeszcze dotknął ten wirus.

 • Yoko Ono kontra Paul McCartney

  Yoko Ono, wdowa po Johnie Lennonie, wyładowała swój gniew na sir Paulu McCartney’u. Powód? Na swoim DVD "Back In The US", zmienił on kolejność kompozytorów 19. piosenek z repertuaru The Beatles. Zamiast - jak do tej pory - podpisać je "Lennon/McCartney", jako autorzy wymienieni zostali "Paul McCartney i John Lennon".

 • Yoko Ono znów zagrała na nerwach Paulowi McCartney'owi, usuwając jego nazwisko jako współautora piosenki "Give Peace A Chance" z DVD "Lennon Collection". Wprawdzie kompozycja jest autorstwa wyłącznie Johna Lennona, ale w przeszłości The Beatles podpisali ją także nazwiskiem Sir Paula.

 • Yoko Ono kontra Paul McCartney: Procesu nie będzie

  Yoko Ono nie pozwie do sądu sir Paula McCartney'a za to, iż na swoim najnowszym DVD "Back In The US", w 19 piosenkach zmienił on kolejność nazwisk kompozytorów. Zamiast podpisać utwory z repertuaru The Beatles tradycyjnie "Lennon/McCartney", jako autorzy wymienieni zostali "Paul McCartney i John Lennon".

 • U2 i Paul McCartney pokonani

  Rockowi weterani Paul McCartney i grupa U2 przegrali w wyścigu o Złoty Glob w mocno obsadzonej kategorii "najlepsza piosenka". Zwycięzcą został folkrockowy muzyk Ryan Bingham.

 • Paul McCartney zaśpiewał ze swoim synem

  Kameralny koncert brytyjskiego wokalisty Jamesa McCartneya w Londynie zamienił się niespodziewanie w wieczór rodzinnego muzykowania. W trakcie występu piosenkarza wsparł jego ojciec - słynny eks-Beatles Paul McCartney.

 • Seweryn Krajewski: Geniusz i domator

  Seweryn Krajewski we wtorek, 3 stycznia, skończył 65 lat. Unikający rozgłosu muzyk jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej i nie bez przyczyny nazywa się go rodzimym Paulem McCartneyem.