• Informacje na temat:

  peter falk aktor

Artykuły na temat: peter falk aktor
 • Awantura w rodzinie chorego aktora

  Żona Petera Falka, niezapomnianego detektywa Colombo, nie zgadza się z żądaniami córki aktora, która chce zarządzać jego majątkiem.

 • O pracę z nią zabiegał Brad Pitt

  Perfekcjonistka, elegancka od zawsze, o współpracę z nią przy filmie zabiegał m.in. Brad Pitt - tak o nominowanej do Oscara za kostiumy do "Czarownicy" Annie Biedrzyckiej-Sheppard mówi w wywiadzie jej siostra, również znana kostiumograf, Magdalena Biedrzycka.

 • Zmarł odtwórca roli porucznika Columbo

  Amerykański aktor Peter Falk, najbardziej znany z roli porucznika Columbo, zmarł w czwartek, 23 czerwca, w Beverly Hills w wieku 83 lat.

 • Gwiazda dla Colombo

  Peter Falk zostanie pośmiertnie nagrodzony gwiazdą na Hollywoodzkiej Alei Sław. Ceremonia odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 lipca.

 • Żegnaj, poruczniku!

  Wybitny aktor. Skończył prawo, chciał pracować w CIA. Kochał gotować, rysować i... rozwiązywać szarady. I chociaż my zapamiętamy go jako detektywa Columbo, on do samego końca pozostał wierny wszystkim swym pasjom. Peter Falk zmarł 23 czerwca 2011 roku. Dziś wspominamy tego wielkiego aktora.

 • Zmarł odtwórca roli porucznika Columbo

  Amerykański aktor Peter Falk, najbardziej znany z roli porucznika Columbo, zmarł w czwartek, 23 czerwca, w Beverly Hills w wieku 83 lat - poinformowali w piątek członkowie jego rodziny w radiu lokalnym KNX-1070.

 • Wielkie gwiazdy w teatrze Michała Żebrowskiego

  Już od najbliższej soboty na scenie kierowanego przez Michała Żebrowskiego Teatru 6. Piętro podziwiać będzie można dwóch wybitnych aktorów - Piotra Fronczewskiego, czyli prezesa Mirosława Leszczyńskiego z "Na krawędzi", i Krzysztofa Kowalewskiego, czyli ordynatora Zygmunta Łubicza z "Daleko od noszy" - którzy dadzą prawdziwy popis aktorstwa najwyższej klasy w sztuce "Słoneczni chłopcy" Neila...

 • Cierpi na chorobę Alzheimera

  Peter Falk cierpi na chorobę Alzheimera. Informację tę potwierdza córka aktora, która złożyła już w sądzie wniosek o przejęcie całkowitej kontroli nad ojcem.

 • "Shogun": Richard Chamberlain przyznał, że jest homoseksualistą. Dziś jednak żałuje...

  ...alkoholikiem terroryzującym rodzinę. U Hitchcocka To nie przeszkodziło mu jednak w realizacji marzeń. Karierę aktorską zaczął od epizodów w kultowym cyklu "Alfred Hitchcock Przedstawia"(1959). Pierwszą poważniejszą rolę zagrał w 1960 r. w "The Secret of the Purple Reef" u boku Petera Falka. Zdobył serca widzów Przełom nastąpił rok później, kiedy otrzymał tytułową rolę w serialu "Doktor Kildare...

 • Zmarł Otto Sander, anioł z filmu "Niebo nad Berlinem"

  Niemiecki aktor filmowy i teatralny Otto Sander zmarł w czwartek, 12 września, w wieku 72 lat w Berlinie. Zagrał w 130 filmach fabularnych i telewizyjnych. Polscy kinomani zapamiętali go jako odtwórcę roli anioła Cassiela w filmie Wima Wendersa "Niebo nad Berlinem".

Wideo na temat: peter falk aktor
 • Joanna

  W czasach, w których trudno o prawdziwe wzruszenia i emocje, Feliks Falk odnalazł klucz do ludzkiego serca. Ile jest w nas miłości? Jak wiele jesteśmy w stanie z siebie poświęcić? Czy jest cena, której nie zapłacimy, gdy w grę wchodzi życie ukochanej osoby? Czy naprawdę jesteśmy tak dobrzy, jak o sobie myślimy? W życiu Joanny nic nie jest dane na zawsze. Dzisiejszy przyjaciel nagle staje się wrogiem. Odruch serca zamienia się w przekleństwo. Gdy pewnego dnia ta samotna kobieta przygarnia małą...

 • Enen

  W trakcie prac porządkowych we wrocławskim szpitalu, zniszczonym podczas powodzi, młody lekarz (Borys Szyc) zauważa, że dokumenty jednego z pacjentów (Grzegorz Wolf) przepadły bez śladu. Pacjent sam nie jest w stanie z nikim się porozumieć, nie reaguje na próby kontaktu. Lekarz postanawia zastosować wobec tajemniczego pacjenta terapię, która pozwoli odkryć jego tożsamość. W dodatku sam, niby detektyw, rozpoczyna prywatne śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia zagadki. Nawet nie...

 • Templariusze. Miłość i krew

  Jeden z najdroższych filmów w historii europejskiej kinematografii. "Templariusze. Miłość i krew" to widowiskowa saga osadzona w średniowiecznych realiach. Opowieść o władzy i intrydze, miłości i zdradzie, namiętności i pokucie. Imponujący rozmach tej produkcji jest widoczny zarówno w genialnych scenach walki, egzotycznych plenerach, jak również w bogatej scenografii dającej realne i soczyste tło fabule. W rolach głównych wystąpili aktorzy znani światowej widowni z najbardziej kasowych...

Dyskusje na temat: peter falk aktor
 • Re: Pognieciony prochowiec, poplamiony...

  Peter Falk był wspaniałym aktorem i nie tylko tej - zresztą doskonałej roli - grał również w filmach Hitchock'a i innych. Świetny aktor szkoda, że już nie żyje. Świetna rola również w filmie "Zabity na śmierć". Zapraszam autora tego artykułu powyżej do oglądnięcia tych filmów to pewnie by takich głupot na przyszłość nie pisał.

 • Pognieciony prochowiec, poplamiony...

  Peter Falk to nie do końca dobry przykład. W tym prochowcu - owszem. Ale zamieście jego zdjęcie w mundurze amerykańskiego żołnierza, w nienagannym garniturze mafiozo lat '30-tych, czy w luźnej biało niebieskiej bluzie za sterami wielkiego wiśniowego kabrioletu i już nie jest oczywiste, że to aktor jednej roli.