• Informacje na temat:

  peter jackson wiek

Artykuły na temat: peter jackson wiek
 • "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

  "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - ostatni rozdział filmowej trylogii Petera Jacksona zrealizowanej na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena - 24 kwietnia ukazuje się na płytach Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

 • "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii": Ostatnia wizyta w Śródziemiu

  Mroczna a jednak wspaniała - tak o ostatniej części "Hobbita" mówią ci, którzy widzieli już film. Tytułowa "Bitwa Pięciu Armii" jest jedyną batalią opisaną na kartach książki Tolkiena, a zarazem jednym z najdonioślejszych wydarzeń w historii Śródziemia.

 • "Hobbit": Trzeba czekać

  Peter Jackson (trylogia "Władca Pierścieni" ) w jednym z niedawno udzielonych wywiadów zdradził, iż produkcja ekranizacji powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena nie rozpocznie się wcześniej niż za trzy lata. "Trzy, a nawet cztery lata - tyle czasu może upłynąć zanim zajmę się Hobbitem " - powiedział reżyser.

 • Kłopoty "Hobbita"

  Nie zanosi się na to, by reżyser Peter Jackson szybko powrócił do historii Śródziemia. Ekranizacja powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena napotyka bowiem na kolejne kłopoty. Po problemach z uzyskaniem zgody spadkobierców pisarza na realizację adaptacji, teraz przyszedł czas na batalię prawną pomiędzy dwoma studiami filmowymi.

 • Wakacje jak w kinie

  Magia kina jest ogromna. Ośmiu na dziesięciu Brytyjczyków wybiera miejsca na wakacje kierując się ulubionymi filmami. Przepiękne krajobrazy pokazane w kinowej trylogii Petera Jacksona "Władca Pierścieni" sprawiły, że najpopularniejszym "urlopowym" krajem wciąż jest Nowa Zelandia.

 • "Co się stało z 'peace & love'?"

  Poznajcie Luke'a. Faceta, który współtworzył najpopularniejszy album w dziejach - "Thriller" Michaela Jacksona (nakład: 65 milionów). Gościa, który ze swoim Toto sprzedał 35 milionów płyt. I o którego talent zabiegał Miles Davis, Elton John czy Bruce Springsteen.

 • "Hobbit: Niezwykła podróż": Hobbiści i spółka

  Po niemal dekadzie mamy szansę powrócić do cudownej zimowej gorączki, jaka towarzyszyła nam przy kolejnych odsłonach adaptacji Tolkienowskiej trylogii. Peter Jackson znowu zabiera nas w podróż po magicznym Śródziemiu i robi to z rozmachem godnym ojca sukcesu filmowego "Władcy Pierścieni". Polska premiera filmu odbędzie się 28 grudnia.

 • "Czarna owca" Oscarów

  Film Darrena Aronfosky'ego "Czarny łabędź" to jeden z faworytów tegorocznych Oscarów. Thriller psychologiczny otrzymał pięć nominacji, jednak wielkim przegrany ceremonii okazał się kompozytor muzyki do obrazu z Natalie Portman w głównej roli, Clint Mansell.

 • Magiczne światy Warda

  Każda narodowa kinematografia ma swojego mistrza. Nowa Zelandia jest wyjątkiem. Ona ma swojego czarodzieja, autora malującego obrazy ze snów - Vincenta Warda.

 • Sposób na mężczyznę

  Trzy aktorki i trzy sposoby emancypacji! Emma Stone w "Służących" jako postępowa dziennikarka przełamuje społeczne tabu, Katarzyna Glinka w "Wyjeździe integracyjnym" używa swego seksapilu, aby zdobyć władzę nad mężczyznami, z kolei Keira Knightley w "Niebezpiecznej metodzie" stanowi podstawę psychoanalitycznego trójkąta miłosnego. W piątek na ekrany trafia jednak aż 10 produkcji!