• Informacje na temat:

  pierwszy czołg polski

Artykuły na temat: pierwszy czołg polski
 • Kultowe seriale: 50 lat od pierwszego klapsa na planie "Czterech pancernych i psa"

  Pierwszy odcinek "Czterech pancernych i psa" Telewizja Polska wyemitowała 9 maja 1966 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że po półwieczu ten serial wciąż będzie gromadził przed telewizorami spore grono widzów. Podobno tylko Roman Wilhelmi prorokował, że pancernych czeka sława.

 • ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014

  Przed nami pierwszy w tym roku ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy. W piątek, 16 stycznia, w wybranych kinach sieci Multikino, odbędzie się ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014.

 • "Czarne chmury" z wojną bolszewicką w tle

  .... Po raz pierwszy tematem serialu uczyniono walkę Polski o niepodległość w 1920 roku. Kraj stanął wówczas nie tylko w obronie swoich granic, ale także całej cywilizacji europejskiej, której zagrażała sowiecka Rosja. Główni bohaterowie to: polski szlachcic i oficer w rosyjskiej armii Bronek Jabłoński (Kuba Wesołowski), pochodzący z chłopskiej rodziny ze Śremu żołnierz pruskiej armii Władek...

 • "Miasto 44": Wystawa okropieństw

  Powstanie warszawskie jako piękny sen i bolesne przebudzenie. Wojna jako przeżycie graniczne. W "Mieście" 44 zamiast nobliwego, patriotycznego patosu dostajemy czystą adrenalinę. Jan Komasa zmienia zbiorową traumę w rozpędzony do zabójczej prędkości rollercoaster - i w tym szaleństwie jest metoda.

 • "Droga": Wiesław Gołas, absolutnie!

  To Amerykanie wymyślili film drogi, a później serial drogi. Jedną z pierwszych popularnych produkcji tego gatunku był "Ścigany" z Davidem Janssenem, który budził emocje również w Polsce. Rzecz była(...)" z Davidem Carradine odwołuje się "Droga" z Wiesławem Gołasem. Sami swoi Autorstwo "Drogi" należy do najznamienitszego duetu polskiego kina popularnego - scenarzysty Andrzeja Mularczyka i reżysera...

 • "Operacja Dunaj": Historia czterech pancernych

  We wtorek, 4 sierpnia, w Nowej Rudzie u podnóża Gór Sowich (woj. dolnośląskie), miała miejsce premiera polsko-czeskiej superprodukcji "Operacja Dunaj".

 • Laureat Złotego Lwa w Polsce

  Zdobywcy tegorocznego Złotego Lwa w Wenecji - izraelski film "Liban" - zaprezentowany zostanie w ramach listopadowego festiwalu Filmy Świata Ale Kino!

 • "Operacja Dunaj" w Karlowych Warach

  "Operacja Dunaj", polsko-czeska superprodukcja w reżyserii Jacka Głomba - pojawi się na tegorocznym 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Specjalny pokaz filmu odbędzie się 10 lipca. Na ekrany polskich kin obraz wejdzie 14 sierpnia.

 • Trwają zdjęcia do polskiej superprodukcji

  Wybuchy na poligonie, trzy tysiące statystów, efekty specjalne, budżet sięgający 24 milionów złotych. W Warszawie realizowany jest właśnie film "Miasto 44". "W Polsce nie było jeszcze takiej produkcji" - mówi reżyser Jan Komasa.

 • 45 lat od premiery "Czterech pancernych"

  W poniedziałek, 9 maja, mija 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali.

Wideo na temat: pierwszy czołg polski
 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Pierwszy raz

  Lekka i bezpretensjonalna komedia młodzieżowa, która nawiązuje klimatem do kinowych hitów "Cała ona", "American Pie" i "Wredne dziewczyny". Nieśmiały pierwszak Victor (Devon Werkheiser) zakochuje się po uszy w uczennicy starszej klasy. Niestety, Anya (Scout Taylor-Compton) gra w zupełnie innej lidze. Jest piękna, popularna i ma bogatego chłopaka szpanującego markową odzieżą i najnowszym modelem Lotusa. Jednak szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że Victor dostanie szansę zainteresowania...

 • Pierwszy wschód słońca

  Kurt i Paul są razem od dwóch lat. Każdą wolną chwilę spędzają razem, ciesząc się upalnym latem i eksplorując nocne życie Chicago. Kurt sprzedaje na imprezach trawkę. Pewnego dnia poznaje Kevina i zgadza się dostarczyć towar do jego mieszkania. Kiedy Kevin próbuje go uwieść, Kurt odmawia, ale nie może przestać myśleć o tym, co się stało. W końcu pod wpływem impulsu Kurt zrywa z Paulem, wpędzając go w rozpacz. Kurt natomiast korzysta z odzyskanej wolności. Cały czas jednak myśli o tym, co...