• Informacje na temat:

  pierwszy komputer na świecie

Artykuły na temat: pierwszy komputer na świecie
 • "Druga szansa": Kazimierz Kaczor od 40 lat fascynuje się... grami komputerowymi!

  Kazimierz Kaczor, którego zobaczymy jako Zygmunta Boreckiego w nowym serialu TVN „Druga szansa”, spędza co najmniej godzinę dziennie... przed komputerem. Aktor jest wielkim fanem komputerowych gier strategicznych, które – jak żartuje – zmuszają jego szare komórki do wysiłku!

 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Serialowe dzieci: Co się z nimi stało?

  Pamiętamy ich z czasów, gdy byli brzdącami, których energia rozsadzała ekran. Dziś chętnie rozliczamy z tego, "na kogo" wyrośli, bo skoro mieszkają w świecie naszej wyobraźni, to... chyba nam wolno. Z tych obserwacji wynika niezbicie, że ich życie nie jest wiecznym kinderbalem, ani niekończącym się odcinaniem kuponów...

 • "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

  "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - ostatni rozdział filmowej trylogii Petera Jacksona zrealizowanej na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena - 24 kwietnia ukazuje się na płytach Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

 • Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor: Na mamę zawsze mogą liczyć

  Zbliża się moment, w którym Joanna Koroniewska (39 l.) i jej mąż Maciej Dowbor (39 l.) powitają na świecie drugie dziecko. Wiele wskazuje na to, że będzie to kolejna dziewczynka. Aktorka i prezenter mają pełne wsparcie Katarzyny Dowbor (58 l.), która pomaga im, jak tylko może.

 • OFAFA: Dobry pomysł, komputer i papcie

  52 filmy znalazły się konkursie 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA (17-19 marca) - poinformowali na konferencji dyrektorzy imprezy: Janusz Korosadowicz i Mariusz Frukacz.

 • “Halt and Catch Fire": Rozmowa z Christopherem C. Rogersem

  ...w każdej serii staraliśmy się skupić na pewnym aspekcie rozwoju branży komputerowej. W pierwszym sezonie był to komputer osobisty, w drugim - początek społeczności internetowej, w trzecim - początek(...)W Polsce rozpoczęto emisję finałowego sezonu “Halt and Catch Fire". Wróćmy jednak na chwilę do samego początku. Skąd wziął się pomysł na przedstawienie początków branży komputerowej? Co zainspirowało...

 • Współcześni mężczyźni: Żigolak, hedonista, fanatyk

  Aż dziewięć filmów trafi na ekrany polskich kin w piątek, 9 maja. Wśród nich widowiskowa "Transcendencja", komedie "Casanova po przejściach" i "Sąsiedzi", biograficzny "Seks, narkotyki i podatki" oraz "Powstanie Warszawskie" - pierwszy w dziejach kina dramat wojenny non-fiction .

 • Natalie Portman, Jeff Goldblum, Maciej Musiał: Uśmierceni przez media

  ...fakeawish.com (na stronie znajdują się szablony, w których wystarczy zmienić nazwisko jakiejś osoby i opublikować o niej materiał). "O mojej śmierci mówiono na całym świecie przez kilka godzin zanim mogłem(...) ("rodzinka.pl") został uśmiercony przez media dwukrotnie i do tego w ten sam sposób. Po raz pierwszy informacje o śmierci młodego aktora w wypadku samochodowym pojawiły się w 2013 roku. 17 marca 2017

 • "Hustler za 3,5 na godzinę"

  Stargard Szczeciński, rocznik '89. Tak, nie mylicie się - L Pro jest obecnie najmłodszym członkiem ekipy Wielkie Joł. Nie ma na swoim koncie wielu osiągnięć, ale to nie przeszkodziło Tedemu w dostrzeżeniu w nim ogromnego potencjału. Większość producentów będzie się krzywić czytając ten wywiad... i słusznie. W końcu czy ich zwerbowało do siebie Wielkie Joł w tak młodym wieku? Z L Pro rozmawiał Filip Rauczyński ("Magazyn Hip Hop").