• Informacje na temat:

  piosenkarka evora

Artykuły na temat: piosenkarka evora
 • Cesaria Evora w Polsce

  Na dwa koncerty ponownie do Polski przyjedzie ceniona wokalistka Cesaria Evora. Artystka, pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka, odbierze trzy wyróżnienia Złotych płyt za swoje albumy "Voz D'Amor" (2003), "Cafe Atlantico" (1999) i "Best Of" (1998).

 • Cesaria Evora: Czuła matka

  "Wiosną 2013 r. pojawi się na rynku niedokończony album Cesarii Evory. Nowa płyta zmarłej przed rokiem piosenkarki powstawała ku czci matki afrykańskiej gwiazdy" - poinformowała portugalska prasa.

 • Tysiące osób na pogrzebie Cesarii Evory

  Tysiące ludzi - anonimowi wielbiciele i przedstawiciele najwyższych władz Republiki Zielonego Przylądka - wzięło udział w państwowym pogrzebie Cesarii Evory, który odbył się we wtorek (20 grudnia) w Mindelo na wyspie Sao Vicente. Evora zmarła w sobotę (17 grudnia) w wieku lat 70.

 • Przeszła operację, nie wystąpi w Polsce

  Cesaria Evora, gwiazda piosenki z Wysp Zielonego Przylądka, z powodu złego stanu zdrowia odwołała tegoroczną trasę koncertową, podczas której miała odwiedzić także Polskę. Jedyny koncert planowano 22 maja w ramach bydgoskiego Smooth Festivalu.

 • Kayah, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, nagrała wspólnie z Cesarią Evora, piosenkarką pochodzącą z Wysp Zielonego Przylądka, nową wersję przeboju "Topielice". Piosenka trafi w marcu na rozszerzoną wersję płyty "Jakajakayah".

 • Cesaria Evora z Dorotą Miśkiewicz

  Pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka słynna wokalistka Cesaria Evora ponownie zaśpiewała w duecie z polską piosenkarką. Po Kayah tym razem ten zaszczyt spotkał Dorotę Miśkiewicz, która niedawno wydała jazzującą płytę "Pod rzęsami". Utwór "Um Pincelada" ("Muśnięcie pędzlem") ukaże się na kolejnym albumie Evory "Rogamar", który ukaże się 6 marca.

 • "Twoja twarz brzmi znajomo": Skrzynecka jako Shakira!

  "Chciałabym wcielić się w postać Cesarii Evory" - wyznaje Katarzyna Skrzynecka. W programie "Twoja twarz brzmi znajomo" artystka była już m.in. Tiną Turner i Louisem Armstrongiem, a w kolejnym odcinku wcieli się w ognistą Shakirę.

 • Koncertowy tydzień: Gitarowi wirtuozi, gwiazdy alternatywy i Wianki na koniec

  Za nami kolejny festiwal (tym razem Orange Warsaw), lecz zbliżający się koncertowy tydzień zapowiada się równie gorąco. Sprawdźcie naszą rozpiskę, gdzie i co warto zobaczyć!

 • Kanadyjska płyta Kayah

  Kayah, wielka gwiazda polskiej piosenki, planuje międzynarodową karierę. Ujawniono, że jesienią tego roku poprzedni album piosenkarki - "Jakajakayah", ukaże się w Kraju Klonowego Liścia.

 • Madonna: Buddyjski ślub

  Madonna, amerykańska wokalistka pop, poślubi 22 grudnia swego życiowego partnera Guy'a Ritchiego. I choć ceremonia zaślubin odbędzie się w Szkocji, to ma mieć buddyjski charakter. Jeszcze większego znaczenia uroczystości ma nadać fakt, iż do ołtarza piosenkarkę poprowadzi jej ojciec. W ten sposób Madonna chce zakończyć trwający już ponad pięć lat konflikt.