• Informacje na temat:

  piosenkarki jazzowe

Artykuły na temat: piosenkarki jazzowe
 • "O mnie się nie martw": Joanna Kulig marzyła, by zostać wokalistką... jazzową

  Joanna Kulig, czyli Iga Małecka z "O mnie się nie martw", marzyła kiedyś, by być wokalistką jazzową. Po maturze zdawała na wydział jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, ale jedna z osób zasiadających w komisji egzaminacyjnej stwierdziła, że... piszczy, śpiewając!

 • Virale 2012: Jazzowe disco polo i dubstepowy mięsny jeż

  Od pewnego czasu podsumowania muzyczne nie mogą obyć się bez listy najpopularniejszych i najlepszych virali. Poniżej publikujemy dziesięć najbardziej intrygujących i najchętniej oglądanych wideo 2012 roku.

 • Nie żyje Wanda Warska. Ikona jazzu miała 87 lat!

  Piosenkarka, wokalistka jazzowa, interpretatorka poezji śpiewanej, główna wykonawczyni utworów skomponowanych przez jej męża, muzyka jazzowego Andrzeja Kurylewicza, zmarła w sobotę 6 lipca w Laskach pod Warszawą po długotrwałej walce z chorobą. Wanda Warska miała 87 lat...

 • Courtney Love, amerykańska wokalistka i liderka grupy Hole, postanowiła udowodnić krytykom muzycznym, iż naprawdę potrafi śpiewać. Zdecydowała się bowiem nagrać album zawierający wyłącznie standardy jazzowe.

 • Gabriela Kurylewicz ponownie zaapelowała o pomoc finansową dla chorej matki - legendy polskiej sceny jazzowej Wandy Warskiej (86 l.).

 • Avril Lavigne kanadyjską piosenkarką roku?

  Avril Lavigne okazała się bezkonkurencyjna jeżeli chodzi o tegoroczne nominacje do nagród Juno, najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez kanadyjski przemysł fonograficzny. Avril ma szanse zdobyć aż sześć statuetek, więcej niż takie gwiazdy, jak Shania Twain, czy Celine Dion.

 • Wanda Warska w ciężkim stanie!

  ...z najważniejszych adresów polskiego środowiska jazzowego.  Prym wiodła w niej właśnie piosenkarka, która w mistrzowski sposób interpretowała nie tylko utwory swojego męża, Andrzeja Kurylewicza, ale także...

 • Mary J. Blige jako Nina Simone

  Gwiazda r&b Mary J. Blige wcieli się w postać legendarnej czarnoskórej piosenkarki jazzowej Niny Simone w filmie, który wyprodukują MTV Film wspólnie z wytwórnią Paramount Pictures. Film ma być kroniką życia Simone oraz jej związku z managerem Cliftonem Hendersonem.

 • Grażyna Auguścik rozżalona wyrokiem sądu!

  Polska wokalistka jazzowa nie rozumie, dlaczego zabójczyni jej męża została uniewinniona.

 • Ożenił się po raz czwarty

  Gary Oldman ożenił się po raz czwarty. Szczęśliwą wybranką jest 19 lat młodsza piosenkarka jazzowa Alexandra Edenborough.

Wideo na temat: piosenkarki jazzowe
 • Magia w blasku księżyca

  Akcja "Magii w blasku księżyca" rozgrywa się w latach 20. na malowniczym południu Francji, a tłem wydarzeń są pełne przepychu posiadłości Lazurowego Wybrzeża i tamtejsze, modne kluby jazzowe. Główny bohater to Anglik (Colin Firth), ściągnięty do Francji, by zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium (Emma Stone). Jego zadanie skomplikuje się, gdy sam wpadnie w sidła jej zniewalającego uroku.

 • 18 spotkań przy stole

  Uliczny muzyk usiłujący odzyskać straconą miłość, dwóch skacowanych przyjaciół przy śniadaniu, aktor gotujący dla ukochanej, która nigdy nie przychodzi, dwóch kochanków ukrywających się przed światem, kucharka marząca o karierze piosenkarki, zagubiony Macedończyk, starsi państwo jedzący w milczeniu... Wszystkie te historie łączą się w jedną krążącą nieustannie wokół stołu i jedzenia. Jeden dzień, 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji i 6 historii starych i nowych miłości: tych szczęśliwych, tych,...

 • Hannah Montana

  Kontynuacja ogromnie popularnego serial u telewizyjnego. Historia Miley Stewart, nastolatki, która na co dzień jest wzorową uczennicą w szkole średniej, a w tajemnicy przed większością przyjaciół odnosi sukcesy jako przebojowa piosenkarka o pseudonimie Hannah Montana. Popularność Hannah gwałtownie rośnie. Dziewczyna czuje się coraz bardziej zagubiona w światku showbiznesu, więc jej ojciec (a zarazem menedżer) postanawia dyskretnie interweniować. Aranżuje wyjazd Miley do rodzinnego miasteczka...