• Informacje na temat:

  piosenki formacji

Artykuły na temat: piosenki formacji
 • "M jak miłość": Małgorzata Pieńkowska śpiewała z... Formacją Nieżywych Schabuff

  Małgorzata Pieńkowska, czyli Maria Zduńska-Rogowska z „M jak miłość”, na trwałe zapisała się kiedyś w historii polskiej... piosenki. To ona bowiem śpiewa słynne „Chciałabym, chciała” w wielkim przeboju Formacji Nieżywych Schabuff „Klub wesołego szampana”!

 • Formacja Nieżywych Schabuff: Podróż sentymentalna (nowa płyta "Eklektosfera")

  Już nie "Elektrosfera", ale "Eklektosfera" będzie nazywał się nowy album Formacji Nieżywych Schabuff. "Będą to w większości te same piosenki, ale opowiedziane na nowo" - zapowiada PAP Life Olek Klepacz, lider zespołu.

 • EUROWIZJA 2016: Piosenka Michała Szpaka to plagiat? Sensacyjne doniesienia tabloidu!

  Putina grająca głównie patriotyczno-militarystyczne piosenki wykorzystywane jako narzędzie wojennej propagandy przy okazji Ukrainy i Syrii" – zdradza w rozmowie z Fakt24.pl Michał Broniatowski, redaktor...

 • Krytycy o Led Zeppelin: Słabe, niewyszukane piosenki

  Na stronach Interii możecie przeczytać fragment książki "Robert Plant. Życie" autorstwa Paula Reesa. Rozdział opowiada o pierwszej trasie koncertowej Led Zeppelin w Ameryce Północnej, pierwszych, krytycznych recenzjach twórczości grupy i nieudanej próbie wykonania odlewu członka Roberta Planta.

 • Był gwiazdą piosenki... religijnej!

  ...pojechaliśmy do Łodzi na przegląd piosenki studenckiej. Byliśmy pod wielkim wrażeniem urody studentek łódzkiej szkoły filmowej i teatralnej, które poznaliśmy w Schillerówce. Postanowiłem wtedy, że...

 • Goran Bregović i jego pijackie piosenki. Nie tylko "Prawy do lewego"

  Zapowiedź wspólnego występu z Kayah podczas Life Festival Oświęcim przypomniała polskiej publiczności Gorana Bregovićia. Słynny kompozytor muzyki etnicznej, rockowej i filmowej w niedzielę (22 marca) kończy 65 lat.

 • Tomasz Karolak nagrywa płytę z romantycznymi piosenkami o miłości!

  Od kilku tygodni polskie listy przebojów szturmuje debiutancki singiel formacji "Pączki W Tłuszczu", który Tomasz Karolak założył na początku tego roku z Bartkiem Miecznikowskim - gitarzystą, kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Obaj wystąpili w sobotę w Operze Leśnej w Sopocie, gdzie podczas koncertu Trendy na festiwalu TOPtrendy 2013 wykonali piosenkę "Tylko bądź" będącą zapowiedzią pierwszej...

 • Zuch Kazik: Zakażone piosenki

  Miłośnicy kabaretowego wcielenia Kazika Staszewskiego już zacierają ręce. 7 listopada na półki sklepowe trafi płyta "Zakażone piosenki" nagrana w ramach projektu muzycznego Zuch Kazik.

 • "Hotel 52": Katarzyna Pakosińska będzie śpiewać z... Leszczami

  ...zespołu Leszcze. Gospodarzami dzisiejszego odcinka kabaretowego show Dwójki będą członkowie Formacji Chatalet, a obok nich i Kasi Pakosińskiej zobaczymy na scenie Marcina Dańca, kabaret K2, Bulguuna...

 • 50 najlepszych utworów 2014 roku

  Po 10 latach od śmierci Johnny'ego Casha jego syn znalazł w przepastnych archiwach prawdziwą perłę - utwór "She Used To Love Me a Lot" z lat 80. Kompozycja ta została wydana jako singel dopiero teraz, w 2014 roku. Zobaczcie, jakie jeszcze piosenki wybraliśmy do naszego podsumowania.

Wideo na temat: piosenki formacji
 • Kora (1951-2018)

  Wraz z zespołem Maanam weszła do klasyki polskiego rocka. Wyróżniała ją niespotykana ekspresja i forma przekazu. Kora starała się, aby jej kompozycje miały głębszy sens i poza linią melodyczną coś sobą reprezentowały. Większość piosenek kultowej formacji Maanam napisała sama Kora. Niestety 28 lipca 2018 artystka zmarła po długiej chorobie.

 • Deszczowa Piosenka: Edycja Jubileuszowa 60. rocznica

  W tym roku minie 60 lat od czas powstania "Deszczowej piosenki", a musical Gene'a Kelly'ego i Stanleya Donena praktycznie się nie starzeje. Film niezmiennie bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a tytułowa piosenka doczekuje się nowych wykonań i przeróbek, które trafiają na listy przebojów. Hollywood, rok 1927. Don Lockwood (Gene Kelly) jest gwiazdorem niemego kina. Jego kolejne filmy biją rekordy popularności, a on sam nie może opędzić się od oszalałych fanek. Chcąc podtrzymać zainteresowanie...

 • Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową

  Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości.

Dyskusje na temat: piosenki formacji