• Informacje na temat:

  piosenki opole 2012

Artykuły na temat: piosenki opole 2012
 • Halina Frąckowiak nie posłuchała wewnętrznego głosu. Wydarzyła się tragedia

  Żywiołowe i pełne ekspresji. Takie było pierwsze wykonanie piosenki "Papierowy księżyc" ( posłuchaj! ) na Festiwalu w Opolu w 1985 roku. Halina Frąckowiak pojawiła się na koncercie premier ubrana w szmaragdową sukienkę. A Opole to jedno z najważniejszych miejsc dla Haliny Frąckowiak. Tu w 1969 roku dostała swoją pierwszą nagrodę za "Czekam tu" ( sprawdź! ) śpiewaną z zespołem ABC...

 • Opole 2012: Nowy rozdział?

  49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej startuje w piątek (1 czerwca) oczywiście w Opolu. Władzom TVP zależało, by odświeżyć formułę wielokrotnie w ostatnich latach krytykowanej imprezy. Czy to się uda?

 • Natalia Kukulska i jej mąż świętują! Szykują się niespodzianki!

  ...publiczności podczas festiwalu piosenki w Opolu w 2012 r. Emitowano go potem kilka razy w TVP, bo widzowie domagali się powtórek. Majowe urodzinowe koncerty na cześć taty nie będą jednak wierną kalką(...) talent i cieszył się, że dziewczynka kocha występy przed publicznością, choćby tylko kilkuosobową. Że w ogóle nie ma tremy! Chciał pisać dla niej piosenki, doczekać jej występów na festiwalach, choć był...

 • Opole nie jest atrakcyjne dla widzów?

  Zarząd TVP podjął we wtorek (8 listopada) decyzję o ogłoszeniu otwartego konkursu na projekt koncepcji przyszłorocznego 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Projekty będzie można zgłaszać do 12 grudnia, rozstrzygnięcie konkursu - przed 20 stycznia.

 • Beata Kozidrak: Spełnione życie rodzinne, miłość i seks

  ...z różnymi słabościami. Ale wie pani, ja raczej skupiam się na pięknych momentach. Kiedy ludzie znają moje nowe piosenki, to czuję, że - cholera! - cały ten stres w studiu i ciężka praca, i to, że(...) możliwości. Cały wywiad w najnowszym numerze dwutygodnika SHOW! Justyna Kasprzak (13/2012)

 • Opole: Golec uOrkiestra rozbili bank

  SuperPremierę na festiwalu w Opole otrzymała grupa Golec uOrkiestra. Znana z "The Voice Of Poland" Natalia Sikora została natomiast wyróżniona nagrodą SuperDebiuty.

 • Marcin Kindla i Piotr Kupicha: Razem do Opola

  "Jeszcze się spotkamy" to kolejna wspólna piosenka Marcina Kindli i Piotra Kupichy (Feel). Utwór znalazł się w gronie finalistów konkursu SuperPremiery na festiwalu w Opolu.

 • SuperJedynki 2012: Czy na pewno wszystko gra?

  Na początku kwietnia ogłoszono nominacje do tegorocznych SuperJedynek, prestiżowych nagród przyznawanych podczas festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Na pierwszy rzut oka nominacje te nie są szczególnie kontrowersyjne. Jednak po dłuższej analizie lista wyróżnionych artystów zastanawia.

 • Festiwal w Opolu: Zadebiutuj z Marylą Rodowicz

  Do 19 maja trwa rozpoczęty właśnie konkurs "Sing Sing - SuperDebiuty z Marylą!".

 • Festiwal w Opolu w zmienionej formule

  W dniach 14-16 czerwca odbędzie się jubileuszowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Poznaliśmy pierwsze szczegóły tego wydarzenia.

Wideo na temat: piosenki opole 2012
 • 2012

  Pomysł na film 2012 przyszedł do głowy scenarzyście, producentowi i kompozytorowi Haraldowi Klosererowi, który od dawna pracował z Rolandem Emmerichem jako współautor scenariuszy. "Każda cywilizacja na Ziemi posiada swoje mity związane z wszechogarniającym kataklizmem", mówi Kloser. "Sprawy zaczynają nagle przybierać zły obrót, społeczeństwo coraz mniej wytwarza, a planeta zaczyna na nowo swój bieg. I tylko niektórzy z nas otrzymują drugą szansę na to, aby zapoczątkować nową kulturę, nowe...

 • Deszczowa Piosenka: Edycja Jubileuszowa 60. rocznica

  W tym roku minie 60 lat od czas powstania "Deszczowej piosenki", a musical Gene'a Kelly'ego i Stanleya Donena praktycznie się nie starzeje. Film niezmiennie bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a tytułowa piosenka doczekuje się nowych wykonań i przeróbek, które trafiają na listy przebojów. Hollywood, rok 1927. Don Lockwood (Gene Kelly) jest gwiazdorem niemego kina. Jego kolejne filmy biją rekordy popularności, a on sam nie może opędzić się od oszalałych fanek. Chcąc podtrzymać zainteresowanie...

 • Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową

  Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości.