• Informacje na temat:

  piosenki śląskie

Artykuły na temat: piosenki śląskie
 • Śląskie urodziny Kazimierza Kutza

  Śląskie urodziny Kazimierza Kutza odbędą się 23 lutego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Śląskie). W poniedziałek ten znany reżyser i parlamentarzysta skończył 80 lat.

 • Malajkat z pomocą Turnaua

  Premiera spektaklu "Chłopiec z gwiazd" według prozy Oscara Wilde'a, w reżyserii Wojciecha Malajkata odbędzie się w sobotę w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie (Śląskie). Autorem muzyki do spektaklu jest Grzegorz Turnau, a Malajkata będzie można zobaczyć również w jednej z ról.

 • Zbiorowa histeria, czyli dlaczego warto jechać na OFF Festival

  "Lubię tylko piosenki, które już gdzieś słyszałem" - pytanie brzmi, czy śmiejesz się z tej maksymy z filmu "Rejs" czy faktycznie się z nią identyfikujesz?

 • Najciekawsi muzycy ze Śląska. Posłuchaj!

  W serwisie Muzzo.pl możecie posłuchać utworów z płyty kompilacyjnej "Sealesia 2" prezentującej najciekawszych artystów z województwa śląskiego, którzy 2011 w roku nagrali i wydali swoje nowe piosenki.

 • Król pomidorów kontra słoneczna Shakira

  Sprawdzamy, co na długie październikowe wieczory przygotowały muzyczne wytwórnie. W najbliższych dniach ukażą się m.in. premierowe płyty kolumbijskiej gwiazdy Shakiry, weteranów Joe Cockera, Carlosa Santany, Eltona Johna oraz świąteczny album Mariah Carey z kolędami i piosenkami bożonarodzeniowymi.

 • Doda skacze w tłum! Zobacz

  Do sieci trafił fragment koncertowego DVD wokalistki Dody.

 • "Jadymy na bogato": Śląsk na hiphopowo

  W czwartek odbyła się w Katowicach premiera promującego Śląsk teledysku pod tytułem "Jadymy na bogato". Wystąpili w nim znani Ślązacy m.in. poseł i reżyser Kazimierz Kutz.

 • Redakcja: Dziś umarłem na ulicy

  W lutym nakładem Jimmy Jazz Records ukaże się debiutancka płyta zespołu Redakcja, założonego przez Darka Duszę, gitarzystę i tekściarza Shakin' Dudi.

 • Święto bluesa w Katowicach

  W sobotę (10 października) w katowickim Spodku po raz 29. spotkają się miłośnicy bluesa - rozpoczyna się Rawa Blues Festival.

 • GrubSon: Jadymy na bogato

  Rozpoczęły się zdjęcia do teledysku, w którym poseł i reżyser Kazimierz Kutz wystąpi m.in. z raperem Grubsonem. Klip pod tytułem "Jadymy na bogato" będzie promować Śląsk.

Wideo na temat: piosenki śląskie
 • Deszczowa Piosenka: Edycja Jubileuszowa 60. rocznica

  W tym roku minie 60 lat od czas powstania "Deszczowej piosenki", a musical Gene'a Kelly'ego i Stanleya Donena praktycznie się nie starzeje. Film niezmiennie bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a tytułowa piosenka doczekuje się nowych wykonań i przeróbek, które trafiają na listy przebojów. Hollywood, rok 1927. Don Lockwood (Gene Kelly) jest gwiazdorem niemego kina. Jego kolejne filmy biją rekordy popularności, a on sam nie może opędzić się od oszalałych fanek. Chcąc podtrzymać zainteresowanie...

 • Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową

  Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości.

 • Violetta: Koncert

  "Violetta: Koncert" to wyjątkowy film uwieczniający niezwykłą, europejską trasę koncertową bohaterki przebojowego serialu Disney Channel "Violetta". Koncert nakręcony został w Mediolanie. Bierze w nim udział 12 aktorów, którzy wykonują najpopularniejsze piosenki z serialu od hitowego En mi Mundo po roztapiającą serca wszystkich V- lovers Nuestro Camino. Ale piosenki to jeszcze nie wszystko! "Violetta: Koncert" to również unikalna możliwość by zajrzeć za kulisy koncertu i poczuć emocje jakie...