• Informacje na temat:

  piosenki z okresu powstania warszawskiego

Artykuły na temat: piosenki z okresu powstania warszawskiego
 • Zmarła Danuta Szaflarska

  Nie żyje Danuta Szaflarska, wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z filmów "Zakazane piosenki", "Skarb" i "Pora umierać". Aktorka zmarła w niedzielę, 19 lutego, w Warszawie. Miała 102 lata.

 • Premier spotkała się z Danutą Szaflarską

  Szefowa rządu złożyła życzenia aktorce Danucie Szaflarskiej, która 6 lutego obchodzi 100. urodziny. "Życzę pani dużo zdrowia i aby energia, która od pani promienieje, nigdy pani nie opuszczała" - powiedziała premier na czwartkowym spotkaniu w kancelarii premiera.

 • Historia kamienicy przy ulicy Złotej

  ...środowiskowe. W jednym z odcinków występuje Stanisław Bareja w roli reżysera pierwszego polskiego powojennego filmu "Zakazane piosenki". W rolę idola telewidzów Stanisława Mikulskiego wciela się...

 • Danuta Szaflarska świętuje 100. urodziny

  "Nie wiem, co się dzieje. Bo im jestem starsza, tym więcej mam adoratorów. (...) Siwa jestem jak gołąbek. Nie farbuję się, prawie nie maluję. Zmarszczek i tak nie ukryję, ani wieku. Może to chodzi o moje wnętrze, część młodości, która się nie przedawniła" - powiedziała Danuta Szaflarska, która w piątek, 6 lutego, obchodzi już 100. urodziny.

 • Sercowe perypetie kanalarza z Woli

  Po balu samotnych Jan Serce (Kazimierz Kaczor) rozstaje się z Mgiełką (Jadwiga Jankowska-Cieślak) na przystanku autobusowym przy wybiegu dla niedźwiedzi warszawskiego Zoo. Jako widzowie jesteśmy przekonani, że bohaterowie właśnie wyszli z pobliskiej restauracji. Jednak lokal, gdzie kręcono sceny balu, znajduje się w Łodzi. Podobnie jak i kanały, w których pracują czterej zaprzyjaźnieni...

 • Marian Opania: 50 lat na ekranie

  Marian Opania obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy artystycznej. W rozmowie z PAP Life aktor wspomina swoje początki oraz tłumaczy, dlaczego - mimo tylu lat doświadczenia - nie okiełznał tremy.

 • Hanna Rek: Tragedia przerwała jej karierę

  ...gestapowcowi, który jeszcze przez dwa lata, do wybuchu powstania, zabierał od niej pieniądze na paczki dla taty, utrzymując, że ojciec jest w Auschwitz. Do dziś nie ma taty, nie ma grobu, nie wiemy(...). A po roku nawet odnaleźli Mietka, który został ranny podczas powstania i trafił do pociągu jadącego do obozu. - Wciąż był w ciężkim stanie i leżał zawinięty w koc. Wykopano go więc z tego pociągu...

 • Lisa Stansfield: Na fali (wywiad)

  3 listopada na Torwarze w Warszawie wystąpi brytyjska wokalistka Lisa Stansfield, która ma na koncie ponad 20 mln sprzedanych płyt. Do Polski przyjedzie z nowym materiałem pochodzącym z wydanego na początku roku albumu "Seven".

 • "Barwy szczęścia": Katarzyna Sawczuk jako zbuntowana małolata

  ...i wprawę. Oprócz tego od czasu do czasu koncertuję, niedawno wystąpiłam w moim rodzinnym mieście i w Warszawie z okazji obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, gdzie śpiewałam piosenki...

 • Powstańcza Anna Maria Jopek

  Z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Discovery Historia przygotowuje nowy teledysk do piosenki powstańczej, w którym wystąpi Anna Maria Jopek.