• Informacje na temat:

  piosenki z powstania warszawskiego tekst

Artykuły na temat: piosenki z powstania warszawskiego tekst
 • "Gra o tron": Florence and The Machine w serialu

  ...trafił do sieci. Bohaterką piosenki jest Jenny kobieta z gminu, która zdobyła miłość księcia Duncana Targaryena. Jego ojciec, król Aegon V Targaryen, nie dał zgody na ślub pary, ale Duncan był(...) Machine został określony, jako "ciemny, mocny i romantyczny". Ich muzyka to mieszanka klasycznego soulu i angielskiego rock artu. Florence Welch stwierdziła, że jej teksty podobne są do artystów...

 • Kino "Femina" znika z mapy Warszawy

  Spektaklem "Miłość szuka mieszkania" Jerzego Jurandota zakończy w niedzielę działalność jedna z najbardziej znanych placówek kulturalnych Warszawy, obecne kino "Femina", a w latach 1941-1943 popularny teatr. W tym miejscu ma powstać dyskont spożywczy.

 • Zmarła Danuta Szaflarska

  Nie żyje Danuta Szaflarska, wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z filmów "Zakazane piosenki", "Skarb" i "Pora umierać". Aktorka zmarła w niedzielę, 19 lutego, w Warszawie. Miała 102 lata.

 • Lisa Stansfield: 25 lat przeboju "All Around The World"

  25 lat temu, w październiku 1989 roku, światło dzienne ujrzała piosenka "All Around The World" - największy przebój brytyjskiej wokalistki Lisy Stansfield, która w listopadzie wystąpi w Polsce.

 • "Ranczo": Katarzyna Żak nagrała płytę swoich marzeń!

  ..., a którego premiera odbyła się w poniedziałkowy wieczór w jednym z warszawskich klubów. - Zwróciłam się do wspaniałych autorów, by napisali dla mnie po jednej piosence. Poprosiłam, żeby to były teksty takie(...) aktorka. Teksty dla Katarzyny Żak napisali autorzy tej miary co Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Andrzej Poniedzielski i Jak Wołek. - Cała śmietanka polskich poetów-tekściarzy - żartuje gwiazda...

 • Zmarli w ostatnich 12 miesiącach. Została muzyka

  Tradycyjnie 1 listopada wspominamy zmarłych ludzi związanych z muzyką - wokalistów, kompozytorów, instrumentalistów, producentów, autorów piosenek. Swoją twórczością dostarczali słuchaczom wielu emocji.

 • Historia kamienicy przy ulicy Złotej

  ...od wielbicielek. Teksty i konteksty "Dom" opowiada o tragicznych i bolesnych zdarzeniach z naszych dziejów. Ale żadnej dobrej historii nie da się opowiedzieć wyłącznie w żałobnej tonacji(...) środowiskowe. W jednym z odcinków występuje Stanisław Bareja w roli reżysera pierwszego polskiego powojennego filmu "Zakazane piosenki". W rolę idola telewidzów Stanisława Mikulskiego wciela się...

 • Dope D.O.D. "F U": Singel z polskimi raperami

  Miuosh, Mapła i Wuzet pojawili się gościnnie w utworze "F U", który zapowiada wydawnictwo "The Ugly EP" grupy Dope D.O.D.

 • Jan Tadeusz Stanisławski: Jego przeboje śpiewała cała Polska, on klepał potworną biedę

  ...usłyszał: - Może byś napisał tekst piosenki, przecież najgłupszy człowiek to potrafi? I napisał w 1967 roku "Cała sala śpiewa z nami". Walczyka zaśpiewał Jerzy Połomski pół wieku temu i śpiewa do dziś(...) egzamin wstępny. Rozpoczął studia na wydziale ekonomii politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Trudno mu jednak było zapomnieć o aktorstwie. Został jednym z założycieli klubu "Stodoła". Wkrótce pojawił...

 • Danuta Szaflarska świętuje 100. urodziny

  "Nie wiem, co się dzieje. Bo im jestem starsza, tym więcej mam adoratorów. (...) Siwa jestem jak gołąbek. Nie farbuję się, prawie nie maluję. Zmarszczek i tak nie ukryję, ani wieku. Może to chodzi o moje wnętrze, część młodości, która się nie przedawniła" - powiedziała Danuta Szaflarska, która w piątek, 6 lutego, obchodzi już 100. urodziny.

Wideo na temat: piosenki z powstania warszawskiego tekst
 • Deszczowa Piosenka: Edycja Jubileuszowa 60. rocznica

  W tym roku minie 60 lat od czas powstania "Deszczowej piosenki", a musical Gene'a Kelly'ego i Stanleya Donena praktycznie się nie starzeje. Film niezmiennie bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a tytułowa piosenka doczekuje się nowych wykonań i przeróbek, które trafiają na listy przebojów. Hollywood, rok 1927. Don Lockwood (Gene Kelly) jest gwiazdorem niemego kina. Jego kolejne filmy biją rekordy popularności, a on sam nie może opędzić się od oszalałych fanek. Chcąc podtrzymać zainteresowanie...

 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.