• Informacje na temat:

  podróż na księżyc

Artykuły na temat: podróż na księżyc
 • Po odprowadzeniu wojowników Czarnego Księżyca do rezerwatu dr Mike i Sully rozpoczynają powrotną podróż do domu. Chcą dotrzeć tam na Boże Narodzenie. Ich...

 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.

 • "Barwy szczęścia": Malwina na zakręcie

  Malwina, którą Joanna Gleń gra w serialu, znowu ma problemy natury psychicznej. Pod ich wpływem nawiązała romans i wybrała się w szaloną podróż z kochankiem. Czy bliscy ponownie jej wybaczą?

 • "Tajemnice lasu": Baśniowy musical

  Kopciuszek, Wilk, Roszpunka, Czerwony Kapturek i Czarownica to bohaterowie "Tajemnic lasu" Roba Marshalla - ekranizacji broadwayowskiego przedstawienia autorstwa Stephena Sondheima i Jamesa Lapine'a, którzy inspirowali się baśniami braci Grimm.

 • Nad ruinami starożytnego amfiteatru księżyc świecił tego dnia pełnym blaskiem. Twarze spacerujących było widać jak za dnia. Mehmet Günsür tu właśnie się umówił z przyjacielem, który miał mu(...), niedużego miasteczka na południu Włoch. Kiedy po południu wsiadał w Rzymie do pociągu, nie przypuszczał, że ta podróż odmieni jego życie… Przyjaciel przyszedł na spotkanie w towarzystwie wysokiej...

 • Barbara Brylska: Nie wszystko się udało

  Wyszła za mąż za lekarza. Zakochiwała się na planach filmowych. Barbara Brylska, jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, miała burzliwe życie. Od dawna nie udziela się publicznie i nie zgadza się na wywiady.

 • Jacek Cygan szczerze o swoim małżeństwie: Nie mam recepty na kryzys!

  ..., bardzo chętna do poznawania nowych rzeczy, lubiła podróże. I zawsze wszystko, co robiła, było takie naturalne, nieopatrzone jakimś przymusem. A tata? - Tata wniósł tradycje przedwojennego harcerstwa(...) przodu i cztery do tyłu, lubię się zapatrzeć w księżyc. Natomiast moja żona stąpa twardo po ziemi, jest konsekwentna, stanowcza. Ale jest między nami harmonia. Co was najbardziej łączy? - Ciekawość...

 • Lari Lu: Od 11 lat nie oglądam telewizji (wywiad)

  Lari Lu, czyli Anna Józefina Lubieniecka, po odejściu z Varius Manx postanowiła zamknąć stary rozdział i rozpocząć solową karierę. Zrobiła to w sposób najlepszy z możliwych, wydając jedną z ciekawszych polskich płyt w 2014 roku. O tym jak powstawała ta płyta, dlaczego wokalistka śpiewa po polsku oraz czy nie kusiło jej, by po odejściu z zespołu Roberta Jansona wziąć udział w talent show, opowiada w naszym wywiadzie.

 • Barbara Brylska znów w żałobie. Najpierw śmierć zabrała jej córkę, a teraz coś takiego!

  ...przy ludziach. Ratując nerwy, powtarzam sobie w myślach, że to haracz za opuszczenie Jasia Borowca, za podróże, które uwielbiam, za sukcesy zawodowe. Nie czuję się winna tej sytuacji" - notowała(...) planie radzieckiego filmu "Czas pełni księżyca". Jednak ten związek, zamiast radości, przyniósł jej wiele cierpienia. Rozstali się w 1990 r.  Na szczęście Barbara miała przy sobie ukochane dzieci...

 • Postanawiają ukraść księżyc

  W sobotę, 27 grudnia (g. 13.15), telewizja Kino Polska przypomni "O dwóch takich, co ukradli księżyc" w reżyserii Jana Batorego. W głównych rolach: 13-letni bracia Jarek i Lech Kaczyńscy.