• Informacje na temat:

  pola raksa marusia

Artykuły na temat: pola raksa marusia
 • Pola Raksa rzuciła wszystko: studia, miłość i wielką sławę

  ...filmu. Pola Raksa była studentką wrocławskiej polonistyki i w jednym z mlecznych barów wpadła w oko fotografowi popularnego tygodnika młodzieżowego. Zaczepiona, zgodziła się na sesję i jej twarz(...) było robić? W ciągu 4 lat serial stał się wielkim hitem, a ją na ulicach zaczepiano i pytano o miłość do Janka Kosa... Marusia nie spełniła jej marzeń o ambitnej roli. Nie ułożyło się także...

 • Sto lat dla "Marusi"! Pola Raksa ma dziś urodziny

  Do historii polskiego kina przeszła jako Marusia z serialu "Czterej pancerni i pies". Wystapiła również w "Popiołach", "Rękopisie znalezionym w Saragossie" czy "Arii dla atlety". Pola Raksa, aktorka filmowa i teatralna, kończy 14 kwietnia 74 lata.

 • Pola Raksa: Była gwiazdą PRL, jak żyje dziś?

  Pola Raksa (78 l.) nie chciała i nie mogła przez całe życie być niewinną dziewczynką z kitką lub kucykami. A właśnie tego oczekiwali od niej widzowie. Dziś najczęściej spotkać ją można pod jednym ze sklepów nieopodal Legionowa. Miejscowi znają ją z widzenia, bywa, że zamienią z nią kilka słów.

 • 70. urodziny Poli Raksy

  Jedna z najbardziej lubianych i najpiękniejszych polskich aktorek, Pola Raksa, niezapomniana Marusia z serialu "Czterej pancerni i pies", będzie świętować w czwartek, 14 kwietnia, 70. urodziny.

 • Bogusław Linda i Pola Raksa: Tygodnik ujawnia całą historię ich romansu!

  Ich życiowe drogi splotły się, gdy Bogusław Linda (65 l.) nie miał gdzie mieszkać, a Pola Raksa (76 l.) czuła się bardzo samotna po rozwodzie. Mimo znacznej różnicy wieku zakochali się w sobie bez pamięci.

 • Seriale sprzed lat na wakacje

  Nadchodzi czas letnich przygód i wakacyjnych podróży. Stacje telewizyjne przygotowały serialowe propozycje w stylu retro. Przypomnimy sobie produkcje z dawnych lat.

 • 70. urodziny Poli Raksy

  Jedna z najbardziej lubianych i najpiękniejszych polskich aktorek, niezapomniana Marusia z serialu "Czterej pancerni i pies", będzie świętować urodziny. W czwartek Pola Raksa kończy 70 lat.

 • "Czterej pancerni i pies" w Berlinie

  Przygody załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika fascynowały kiedyś miliony telewidzów w dawnej NRD. W najbliższy weekend niemieccy miłośnicy "Czterech pancernych i psa" będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki polskiego serialu na ekranie jednego z berlińskich kin.

 • Serialowy przewodnik na wakacje

  ...zawierucha Któż z nas nie śledził z wypiekami na twarzy przygód dzielnej załogi czołgu Rudy 102? Każdy chłopiec chciał być Jankiem Kosem (Janusz Gajos), a każda dziewczynka Marusią-Aganiok (Pola Raksa...

 • Był reżyserem kultowego serialu

  W sobotę mija 20. rocznica śmierci reżysera serialu "Czterej pancerni i pies", Konrada Nałęckiego. Artysta miał też w dorobku m.in. filmy "Drugi człowiek", "Mansarda", "Wszyscy i nikt".

Zdjęcia na temat: pola raksa marusia
Wideo na temat: pola raksa marusia
 • Połów szczęścia w Jemenie

  Co mogło połączyć dwójkę tak różnych ludzi? Zamknięty w sobie Fred (Ewan McGregor) pracuje dla rządowego departamentu ds. rybołówstwa i nie może odnaleźć życiowej drogi tkwiąc w nieudanym małżeństwie. Piękna i odnosząca sukcesy Harriet (Emily Blunt) jest energiczną managerką w wielkiej korporacji. Poznają się za sprawą pewnego szalonego marzenia jemeńskiego szejka, który chce sprowadzić ławicę łososi na... pustynię! W sfinansowanie projektu zaangażowany jest brytyjski rząd - władze Wielkiej...

 • Przychodzi facet do lekarza

  Znakomita komedia w reżyserii największego europejskiego komika Dany Boona, twórcy takich hitów jak "Jeszcze dalej niż północ" i "Nic do oclenia". Najpopularniejsza francuska komedia od czasu "Nietykalnych". Prawie 6 milionów widzów we Francji, więcej niż takie hity jak "Hobbit: Pustkowie Smauga" czy "Kraina lodu". Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej - jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i...

 • U Pana Boga za miedzą

  Kontynuacja przebojowych komedii " U Pana Boga za piecem" oraz "U Pana Boga w ogródku". Spokojne życie mieszkańców tego kąta Podlasia zakłócały tylko przybycia obcych. Czasem obcy stawał się swoim, jak Marusia, Bocian czy Marian, czasem - obcy znikał, wygnany przez lokalną społeczność, która nie chciała burzenia swojego świata. Tak jest i tym razem. Marina, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka przybywa do Królowego Mostu, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera....

Dyskusje na temat: pola raksa marusia
 • Re: "Czterej pancerni i pies": Nieznane fakty wychodzą na jaw!

  W filmie Marusia niby była ruda, ale grająca rolę Marusi Pola Raksa była i jest blondynką. W czarno białym kadrze tego nie widać. Szarików też było kilka.

 • Re: "Druga szansa": Małgorzata Niemirska świętuje 70. urodziny!

  Lidka to Lidka ale Marusia z Wrocławia (Pola Raksa) to laska 100lecia. Widziałem ją nie tak dawno na żywo. Majac 76 lat wygląda najwyżej jak 40 latka. No cóż tak jest, że niektóre róże gubią płatki i pozostaje brzydka zwiędła łodyga a inne obsychają delikatnie i nie widać że już są dawno w tym wazonie. Ale... natury jednak nikt nie oszuka, co nie użyłeś za młodu na starość nie nadrobisz