• Informacje na temat:

  polacy usa

Artykuły na temat: polacy usa
 • Kinga Rusin w USA przeżyła nie tylko szczęśliwe, ale i dramatyczne chwile. Co się wydarzyło?

  Kinga Rusin (48 l.) zabrała ukochanego w podróż do USA. Przeszłość odżyła. Ten kraj kojarzy się jej z byłym mężem. W Stanach przeżyła wiele chwil, nie zawsze szczęśliwych. Po latach ujawniła, co się działo za zamkniętymi drzwiami domu jej i Tomasza Lisa. Okazuje się, że dziennikarka zmagała się z depresją poporodową.

 • Elevator: Pierwsi Polacy na targach NAMM w USA

  Poznańska grupa Elevator będzie pierwszym polskim artystą, który zagra podczas NAMM w Anaheim (USA), największych targów muzycznych na świecie.

 • Sławomir Zapała o Polakach w Stanach: Hitem są nasi informatycy

  ..., zarabiałeś na życie w USA, grając w barze oraz pracując przy azbeście. Żałujesz tamtych lat? - Pracowałem też w firmie windykacyjnej u mojego kolegi Pawła. Ale dłużnicy zamiast oddawać pieniądze śmiali się ze mnie. Zostałem zwolniony. Jednak w życiu warto spróbować różnych rzeczy. Jak Polacy radzą sobie w wymarzonej Ameryce? - Na budowach dominują Meksykanie. Bardzo pracowici i radośni ludzie...

 • Premiera dokumentu "Polacy w oczach świata"

  Premiera dokumentalnego filmu "Polacy w oczach świata", w którym na temat wybitnych przedstawicieli naszego narodu - cenionych za granicą polityków, uczonych, artystów, sportowców - wypowiadają się m.in. Dalajlama XIV i Barack Obama, odbyła się w czwartek, 2 października, w stolicy.

 • „Nasze matki, nasi ojcowie”: Niemcy-ofiary i Polacy-antysemici

  ...? - pytali recenzenci w USA i Wielkiej Brytanii. Krytycy przyznawali jednak, że to jeden z pierwszych obrazów, w którym jako sprawców wojennych zbrodni pokazano również zwykłych żołnierzy Wehrmachtu, a nie...

 • "Polacy w oczach świata": Steven Spielberg o Polsce

  Naród polski ukazany poprzez sukcesy jego przedstawicieli - tak dokument "Polacy w oczach świata" określa autorka Hanna Luiza Ceglińska-Leśnodorska. W filmie, który jesienią trafi do kin, o wybitnych Polakach mówią m.in. Barack Obama, Dalajlama XIV i Steven Spielberg.

 • "Klasa na obcasach": Polscy maturzyści, problemy z USA

  Na początku lat 90. dotarł do nas hit zza oceanu "Beverly Hills 90210". W porze jego emisji telewizory włączała cała Polska, nie tylko ta nastoletnia. Problemy młodzieży licealnej nagle stały się nośnym tematem. Ale Polacy nie gęsi, swoich maturzystów też mają, więc dlaczego zawracać im głowy problemami sercowymi Dylana i Brendy? Z takiego założenia wyszła Małgorzata Potocka i zaczęła pracę nad...

 • Prezydent USA zbagatelizował Holokaust

  Latem 1943 roku Jan Karski udał się z tajną misją poinformowania zachodniego świata o tragicznej sytuacji Żydów w Polsce. Ówczesny prezydent USA - Franklin D. Roosevelt, pomimo dostarczonej wiedzy nie podjął żadnych działań. Między innymi o tym dramatycznym spotkaniu opowiada film Sławomira Grünberga "Karski i władcy ludzkości", który pojawi się w kinach już 24 kwietnia.

 • Donald Trump dostał od Polaków trzy niezwykłe prezenty. Jakie?

  Zakończył się już pobyt Donalda Trumpa w Polsce, ale ciągle nie milkną jego echa. Co rusz media donoszą o kolejnych szczegółach tej wizyty. Wiemy, że prezydent USA wraz z małżonką mieli do dyspozycji(...) z czasów młodości. Wykonał je nie byle kto, a ceniony polski fotograf i artysta, Czesław Czapliński. Myślicie, że takie prezenty przypadły prezydentowi USA do gustu?

 • "Avengers: Czas Ultrona" z rekordowym otwarciem

  "Avengers: Czas Ultrona" z rekordowym otwarciem! Kontynuację kinowego hitu sprzed trzech lat obejrzało w miniony weekend blisko 254 tys. Polaków.

Zdjęcia na temat: polacy usa
Dyskusje na temat: polacy usa