• Informacje na temat:

  polak latem

Artykuły na temat: polak latem
 • "Barwy szczęścia": Polak z afrykańską duszą - rozmowa z Aminem Bensalemem

  Jest pół Polakiem, pół Algierczykiem. Ma dwa hostele, prowadzi program w 4fun.tv, a od września gra w ciekawym wątku w „Barwach szczęścia”. Jego bohater, Fayad, uchodźca z Syrii, zamieszkał w domu Basi, co wywołuje skrajne emocje wśród sąsiadów.

 • Andrzej Zieliński (Skaldowie) ma 70 lat: Żaden naród na świecie nie fałszuje tak jak Polacy

  Andrzej Zieliński - założyciel i wieloletni lider zespołu Skaldowie, którego piosenki zna i nuci każdy Polak, skończył w niedzielę (5 października) 70 lat. W rozmowie z PAP Life mówi o tym, jak trudno napisać przebój i przy jakim utworze Polacy najbardziej fałszują.

 • Conrado Moreno: Hiszpan? Polak? Trudna sprawa

  .... Przyjąłem już do wiadomości, że jestem "najbardziej hiszpańskim Polakiem i najbardziej polskim Hiszpanem". Jak również to, że część dziennikarzy zaczyna ze mną wywiady tym samym pytaniem, czy czuję się bardziej Polakiem, czy Hiszpanem. A ja w dowodzie osobistym mam przecież dwuczłonowe nazwisko Moreno-Szypowski i zawsze tak się przedstawiam. Nigdy nie miał pan kryzysu tożsamości? Tak. Od dziecka...

 • Historia Polaka w krzywym zwierciadle

  Historia Polaka ukazana w krzywym zwierciadle - tak swoją komedię "Obywatel", która właśnie trafiła do kin, określił Jerzy Stuhr. Akcja obejmuje okres od lat 50. po współczesność. Stuhr wyreżyserował ten film, a także w nim zagrał, razem z synem Maciejem.

 • "Klan": 20 lat na antenie!

  ...są ciepłych, rodzinnych opowieści o zwykłych ludziach, z którymi każdy może się utożsamiać. Miliony Polaków traktują Lubiczów jak członków własnych rodzin. Telewizyjna rodzina zastępcza - Niektórzy...

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • "1983": "Wizytówką serialu są talenty Polaków"

  ..."Wizytówką '1983' są talenty Polaków, bo ten serial jest robiony praktycznie w całości przez rodzimą ekipę twórców i aktorów. To dowód na to, że Polak potrafi - mówi Agnieszka Holland. Pierwszą polską produkcję Netflixa będzie można oglądać od 30 listopada.

 • Anna Jantar. 35 lat temu Polska zapłakała

  14 marca 1980 roku, a więc dokładnie 35 lat temu, w katastrofie lotniczej zginęła Anna Jantar. Uwielbiana przez Polaków piosenkarka miała zaledwie 29 lat.

 • "Niewolnica ​Isaura": Ulubienica Polaków

  ...pomocą kobieta wreszcie staje się wolna. Ulubienica Polaków Sto lat po wydaniu powieści Bernarda Guimaraesa, brazylijskie Globo postanowiło przenieść ją na mały ekran. Nie wróżono serialowi sukcesu...

 • "Disco polo" : Bohaterowie tamtych lat?

  W kolorowych latach 90, kiedy ludzie bogacili się z dnia na dzień i panowała całkowita "wolność", to, co wcześniej wydawało się niemożliwe, nagle stało się osiągalne. Ameryka przestała być odległą wyspą i stała się wzorem do naśladowania - rajem, który wreszcie można było urządzić sobie nad Wisłą.

Zdjęcia na temat: polak latem
Wideo na temat: polak latem
 • Zborowska: podejście Polaków do osób homoseksualnych się zmieni, ale dopiero za kilkadziesiąt lat

  kontrowersji. Wśród znajomych aktorki znajdują się pary tej samej płci, które nie ukrywają swojej orientacji seksualnej, wielu Polaków wciąż jednak wstydzi się przyznać do homoseksualizmu. – To nie jest temat(...) jednak, że owe zmiany w mentalności Polaków nie nastąpią zbyt szybko. – To się zmieni, ale za parędziesiąt lat. Nam jeszcze potrzeba trochę czasu, ale jestem dobrej myśli, otwieramy się, otwieramy

 • Stefano Terrazzino wdzięczny Polakom

  Stefano Terrazzino jest Sycylijczykiem, urodził się jednak w niemieckim mieście Mannheim. Tam też rozpoczął karierę taneczną. W Polsce mieszka od 2005 roku i twierdzi, że czuje się już prawie Polakiem. Nie zgadza się też ze stereotypem Polaków jako narodu niezbyt tolerancyjnego wobec obcokrajowców. W ciągu minionych dziesięciu lat nie spotkał się bowiem z żadnym przejawem ksenofobii lub

 • Cenne rady Komorowskiego dla młodych Polaków!

  Prezydent Bronisław Komorowski zabiegał dziś o poparcie wyborców na ulicach Warszawy. Podczas spaceru podszedł do niego chłopak, który zapytał, jak ma żyć i za co kupić mieszkanie jego siostra, która po trzech latach szukania pracy znalazła taką, w której zarabia 2 tys. złotych. "Znaleźć inną pracę. Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę" - odparł prezydent. (TVN24/x-news)