• Informacje na temat:

  polscy katolicy

Artykuły na temat: polscy katolicy
 • Dariusz Michalczewski: Z homoseksualistami mają problem głównie PiS-owcy, "katolicy obłudnicy"

  ...poznania i tylko w polskich głowach pozostały takie prymitywne przesądy" - zżyma się bokser w wywiadzie dla "Newsweeka". Jego zdaniem z homoseksualistami mają problem głównie PiS-owcy, "katolicy obłudnicy...

 • Michał Piróg ambasadorem akcji "Żonkile"

  Michał Piróg po raz kolejny został ambasadorem akcji "Żonkile", mającej przypominać o powstaniu w getcie warszawskim. Jego zdaniem nie ma podziału na historię polskich żydów i historię chrześcijan - jest tylko wspólna historia państwa. 19 kwietnia ma przypominać o konieczności budowania wspólnej przyszłości, bez podziałów rasowych i religijnych.

 • Katolicy nie chcą Nergala w telewizji

  Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy nie chce oglądać Adama Darskiego w nowym telewizyjnym show "The Voice of Poland" .

 • "Obce ciało" : Bez przebaczenia

  W filmie Krzysztofa Zanussiego kolejny raz następuje wojna światów. Tym razem nie ma jednak mowy o pięknym filozoficznym traktacie, w którym tradycyjne wartości sygnowane imieniem Boga są konfrontowane z postępem i amoralnością. "Obce ciało", w którym korporacja ściera się w walce o władzę z klasztorem, przypomina raczej sensacyjny thriller klasy C - kiczowaty i śmieszny, bo nakręcony na poważnie.

 • To będą hity! Polskie serialowe nowości

  Ruszyły zdjęcia do nowych, polskich seriali, które zobaczyć będzie można już niebawem!

 • Borys Lankosz: Przeciw przesądom

  Film przeciw przesądom - tak dotykające tematu relacji polsko-żydowskich "Ziarno prawdy", które w piątek, 29 stycznia, wchodzi do kin, nazywa Borys Lankosz. Jak podkreślił reżyser, jego cel jest taki, by "ludzie po tym filmie chcieli spokojnie rozmawiać, a nie rzucać się na siebie".

 • Seks po polsku, czyli jak się kochają w polskich serialach

  ...przejmują... dzieci. Ponadto widzowie seriali to również osoby starsze, często wychowane w tradycyjnym duchu, praktykujący katolicy. Dla nich nawet rozmowy o seksie są nie na miejscu. Nie mówiąc o sytuacji...

 • Katolik broni Nergala!

  Zeznania Kuby Mańkowskiego, praktykującego katolika i lidera metalowego zespołu Pneuma, były decydujące w procesie o znieważenie uczuć religijnych, w którym oskarżony był Adam "Nergal" Darski.

 • Paweł Królikowski zdobył się na szczere wyznanie!

  "Dobry Tydzień" informuje o kolejny "nawróconym" polskim gwiazdorze. Paweł Królikowski "coraz chętniej spotyka się z młodzieżą i daje świadectwo wiary".

 • O seksualności polskich katolików

  - Życie seksualne też jest drogą do świętości - twierdzi pewien duchowny. 28 sierpnia w HBO odbędzie się premiera kontrowersyjnego filmu dokumentalnego Konrada Szołajskiego "I Bóg stworzył seks".

Dyskusje na temat: polscy katolicy