• Informacje na temat:

  polscy reżyserzy znani

Artykuły na temat: polscy reżyserzy znani
 • "M jak miłość": Agnieszka Sienkiewicz zaczynała jako... niania u znanej reżyserki

  Kiedy po ukończeniu Policealnego Studium Aktorskiego w Olsztynie Agnieszka Sienkiewicz, czyli Kasia Mularczyk z "M jak miłość", przyjechała do Warszawy w poszukiwaniu pracy, nie miała pojęcia, co zrobić, by zauważyli ją reżyserzy oraz producenci seriali i filmów. Aby mieć pieniądze na utrzymanie, zatrudniła się jako... niania.

 • Oscary 2014: Znamy zwycięzców

  Nie było zaskoczeń podczas tegorocznej oscarowej gali. Zgodnie z przewidywaniami najlepszym filmem został "Zniewolony. 12 Years a Slave", a aktorami Matthew McConaughey i Cate Blanchett. Najwięcej, aż siedem statuetek, zdobyła "Grawitacja".

 • "M jak miłość": Barbara Kurdej-Szatan chciałaby udowodnić, że potrafi więcej...

  Barbara Kurdej-Szatan, czyli Joasia Chodakowska z "M jak miłość" i Marysia Biernacka z "W rytmie serca", marzy o roli, która przełamałaby jej wizerunek słodkiej blondynki z reklamy. Żałuje, że reżyserzy niezależnych filmów nie są zainteresowani współpracą z nią...

 • Zakończył się Wielki Test o Polskim Filmie

  W poniedziałkowy wieczór zakończył się Wielki Test o Polskim Filmie, w którym - oprócz gwiazdorskich par na antenie TVP 1 - udział wzięli również internauci. Za chwilę podamy wszystkie pytania i poprawne odpowiedzi.

 • "Barwy szczęścia": Agnieszka Warchulska dołączyła do obsady serialu

  ...śpiewająco (po roku przeniosła się do Warszawy i tu ukończyła studia). Nigdy więcej nie usłyszała od nikogo, że jest brzydka. Kilka razy przeszły jej natomiast koło nosa ciekawe role, bo reżyserzy uznali, że...

 • Wielki Test o Polskim Filmie: Sprawdź wyniki

  Psycholog Maria Rotkiel i aktor Antoni Królikowski zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Grażyna Wolszczak - Cezary Harasimowicz. Wiemy także, który internauta wygrał 20 tys. złotych.

 • "Druga szansa": Rafał Królikowski świętuje 50. urodziny

  ...z orłem w koronie" Wajdy zostałem zaszufladkowany jako amant i nikt nie próbował szukać we mnie czegoś innego - powiedział kiedyś Rafał Królikowski, dodając, że reżyserzy bali się obsadzać go...

 • Gwiazdy polskiego kina o Oscarze dla "Idy"

  Ten film zachwycił bardzo wielu ludzi - wyznała Agnieszka Holland. Oglądając "Idę" Pawła Pawlikowskiego, nagrodzoną Oscarem w kategorii obraz nieanglojęzyczny, ma się "wrażenie obcowania z czymś wyjątkowym" - podkreśliła.

 • Zmarł Jerzy Grałek

  ...scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy rolą Wacława w "Zemście" Aleksandra Fredry, w reż. Kazimierza Łastawieckiego. Twierdził, że aktorsko ukształtowali go trzej reżyserzy, z którymi pracował w teatrze...

 • Sekstaśma 2014: Najlepsze sceny erotyczne

  Erotyczna polifonia w "Nimfomance" Larsa von Triera, Scarlett Johansson jako naga kosmitka w filmie "Under the Skin", niesymulowany seks we francuskim "Nieznajomym nad jeziorem", seksapil Evy Green w "Sin City: Damulka warta grzechu", wreszcie - nieznana Alexandra Daddario w pamiętnym zbliżeniu w serialu "Detektyw"; oto najlepsze erotyczne sceny mijającego roku.