• Informacje na temat:

  polska- ukraina

Artykuły na temat: polska- ukraina
 • ​Julia Pietrucha: Jadę na Ukrainę

  Julia Pietrucha wraca na ekrany telewizorów w drugim sezonie serialu "Blondynka". Aktorka opowiada o swojej roli, do której wróciła po trzech latach oraz o planach zawodowych.

 • Weronika Marczuk produkuje dokument o Ukrainie

  Weronika Marczuk jest współproducentką filmu, który ma pokazywać sytuację na Ukrainie w obliczu konfliktu z Rosją. Producentka jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy i jak podkreśla, ten kraj jest szczególnie bliski jej sercu, bo tam wychowywała się i dorastała.

 • Wesołowski stanie na bramce w meczu z Ukrainą

  ...29 kwietnia na Stadionie Narodowym odbędzie się wielkie wydarzenie charytatywne - Mecz Gwiazd Obu Narodów Polska : Ukraina. Ideą meczu jest zacieśnianie przyjaznych relacji między oboma krajami i ich(...), czyli doktor Artur Rogowski z "M jak miłość". Inicjatorami meczu są Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy i Telewizja Polska. Częściowy dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka Nr...

 • Nina Wertz: "Ptaki niebios" w hołdzie poległym za Ukrainę

  Na stronach Interii możecie premierowo zobaczyć teledysk "Ptyci nebesni" ("Ptaki niebios") polsko-ukraińskiej wokalistki, pianistki i kompozytorki Niny Wertz, która ma na koncie m.in. współpracę z Marylą Rodowicz.

 • "Dziewczyny ze Lwowa": Polina jest emocjonalnie związana z Polską

  Magdalena Wróbel, czyli Polina z serialu "Dziewczyny ze Lwowa", opowiada o swojej bohaterce i różnicach pomiędzy młodymi Polkami i Ukrainkami.

 • "Obywatel" Stuhra otworzył Dni Kina Polskiego

  Film "Obywatel" Jerzego Stuhra otworzył 10. Dni Kina Polskiego na Ukrainie. Podczas organizowanego przez Instytut Polski w Kijowie festiwalu widzowie obejrzą najciekawsze polskie obrazy filmowe zrealizowane w ostatnich dwóch latach.

 • "Zasada przyjemności": Nowy serial kryminalny z udziałem Małgorzaty Buczkowskiej

  Rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Zasada przyjemności", który wyprodukują trzy kraje: Polska, Ukraina i Czechy. Scenariusz produkcji napisał Maciej Maciejewski ("Glina").

 • Wspólny film Rosji, Ukrainy i Polski walczy o Złotego Niedźwiedzia

  Opowiadający o współczesnym społeczeństwie rosyjski dramat "Pod elektrycznymi chmurami" Aleksieja Germana Juniora, wspólna produkcja Rosji, Ukrainy i Polski, walczy o Złotego Niedźwiedzia na rozpoczętym w czwartek, 5 lutego, 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

 • Mroczek podbija Ukrainę!

  Czy to początek międzynarodowej kariery Marcina?

 • Andrij Kuźmenko nie żyje. Zginął w wypadku

  W wypadku samochodowym na Ukrainie zginął jeden z najpopularniejszych ukraińskich muzyków sceny rockowej i pop Andrij Kuźmenko. Znany pod pseudonimem Kuźma Skriabin, wychował się na polskiej muzyce, audycjach Polskiego Radia. Doskonale mówił także po polsku.

Zdjęcia na temat: polska- ukraina
Wideo na temat: polska- ukraina
 • "Na Wspólnej": Odcinek 2702.

  Agnieszka przeprowadza własne śledztwo w sprawie śmierci Ludwiki – nie mieści jej się w głowie, że Rafał mógł zabić matkę. Tymczasem Sobczak… nie chce, żeby Olszewska go reprezentowała! Agnieszka domyśla się, że stoi za tym Hebel. Bruno atakuje Michela - zamiast jechać do Sandry, Gawriłow zgrywa gwiazdora! Między kumplami dochodzi do ostrej kłótni. Natasza widzi, że Michela coś gryzie. Kiedy dowiaduje się, że Sandra wyjechała, sprytnie zaczyna mącić chłopakowi w głowie. Antoni oświadcza...

 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Małgorzata Socha: Zaczynam się bać o nasz świat i naszą przyszłość

  Małgorzata Socha, pytana, czy interesuje ją polityka i tego typu doniesienia medialne, przyznaje, że z coraz większymi obawami przygląda się temu, co dzieje się w Polsce. Ma jednak nadzieję, że politycy staną na wysokości zadania i zapobiegną III wojnie światowej. - Przyznam szczerze, że bardzo zaczynam się bać o nasz świat i naszą przyszłość. Mam nadzieję, że politycy i dyplomacja zapobiegną temu bardzo przykremu rozwojowi wydarzeń - podkreśla Socha. Aktorka nie wyobraża sobie...

 • Syberiada polska

  "Syberiada polska" - poruszająca opowieść o sile ludzkiego ducha - to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje na ekran dramatyczne losy Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego rodziny i sąsiadów, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. "Syberiada...

Dyskusje na temat: polska- ukraina
 • Re: "Czterej pancerni i pies": Nieznane fakty wychodzą na jaw!

  Jak same nazwy wskazują Zachodnia Ukraina i Białoruś to nie jest żadna Polska. To po prostu tereny, które kiedyś Jagiełło wniósł we wianie, wcześniej zresztą je podbijając.

 • Re: "Czterej pancerni i pies": Nieznane fakty wychodzą na jaw!

  Tylko to nie była żadna "zachodnia Ukraina" ani żadna "zachodnia Białoruś" tylko Rzeczpospolita Polska. To ruska propaganda nam wciska takie perfoły że to "zachodnia".

 • Re: Jakie seriale zobaczymy jesienią w TVP1?

  Super Alex i super ojciec Mateusz ale Ukraiński. Sorry ale czy telewizja POLSKA ma mało pomysłów na filmy o Polakach tylko znów Ukraina i Ukraina ale ona nie jest wcale dla nas taka dobra.. Zajrzyjcie do historii a później nadal "kochajcie" Ukrainę!

 • Re: "Dziewczyny ze Lwowa": Ranczo po ukraińsku

  Panie X, nie pisać bzdury i głupoty ! Przepraszam za mój polski. Chcę wierzyć, że ludzie tacy jak ty są w Polsce jest bardzo mała. Na Ukrainie, spotkałem ludzi, którzy są złe Polaków i pamiętaj operację "Wisła" w 1947 roku Zapomnij Bandera, na litość boską! Pozwól nam żyć w pokoju, z poszanowaniem każdego. Mamy wspólnego wroga na wschodzie. W przyszłości, Polska i Ukraina mogą stworzyć związek

 • Re: "Czterej pancerni i pies": Nieznane fakty wychodzą na jaw!

  Stocznie zniszczone, fabryki ruscy okradli. Niezniszczone Lwów, Wilno, Brześć, itd poszły do ruskich. Podobnie jak żyzna Obecna Ukraina. (Ta cześć polski była zaniedbana bo Polska była tam tylko 19 lat). Zostały nam- zniszczone Gdańsk, Wrocław, Poznań. Ruscy wywieźli miliony Polakow na syberie lub wymordowali, hitler dołożył swoje. Po wojnie mordowano "pozostałości polskiej armi", lub tych co

 • Re: "Wspaniałe stulecie": Czy Hürrem była Polką?

  To byłi tacy polacy jak niemcy w zaborze pruskim. Na telerenach byłej rusi kijowskiej mieszkali rusini. Gdyby nie polska i litwa okupujące terytorium byłej rusi kijowskiej nie było by takich tworów ja ukraina i białoruś, mogłąby istnieć jedna ruś.

 • Re: "O mnie się nie martw": Co dalej z karierą Joanny Kulig?

  tak samo -ale Polska jest teraz jedyną szansa Stanów na Przestraszenie i Zniszczenie w Europie w tej WOJNIE -tak NAPADNIĘTYCH ROSJAN i Ukraińców -to Mateusza -my naśladować już nie będziemy ! -PAWŁO KLIMKIN -On mówi dobrze: -że UKRAINA to RUŚ KIJOWSKA -że Ukraińcy muszą jak najszybciej powrócić do dawnej nazwy RUSI KJOWSKIEJ -no ale wtedy będzie niedługo -wtedy niedługo już musi być ZJEDNOCZENIE

 • Re: "Komisarz Alex": Beata Fido przez 8 lat grała w amerykańskich teatrach!

  Polityka wobec Ukrainy musi zostać zmodyfikowana. Ich zachowania w Polsce zaczynają szokować. Na pierwszym filmiku banderowiec krzyczy „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi”. Na drugim filmie(...) była rzeź w najgorszym wydaniu. Ukraina dalej pokazuje, że w mentalności jej mieszkańców nic się nie zmieniło”.

 • Re: Paweł Deląg: "Muszę martwić się o swoją przyszłość"

  Ukraina nasi" bracia" blokują nasze mięso a kupują od Ruskich teraz poczekamy na rachunek za gaz .Polska wara od ruskich

 • Re: "Pierwsza miłość": Mikołaj Krawczyk chce być tatą na medal!

  W krajach, w których wprowadzono opiekę naprzemienną istotnie zmniejszyła się liczba rozwodów (33 stany USA i większość krajów europejskich). Tylko Polska, Ukraina i Białoruś utrzymują matkę jako jedynego dysponenta kontaktów dzieci z ojcem, z jego rodziną i całym światem, co w sumie obraca się przeciwko interesom dziecka.