• Informacje na temat:

  polski alpinista

Artykuły na temat: polski alpinista
 • Barack Obama wystąpi w serialu "Czarno to widzę"?

  Wygląda na to, że prezydent Stanów Zjednoczonych rozpocznie... karierę filmową!

 • "K2. Dotknąć nieba": O dzieciach tragicznie zmarłych himalaistów

  W niedzielę 14 czerwca odbędzie się premiera filmu "K2. Dotknąć nieba" wyprodukowanego przez HBO Europe i Wajda Studio. Reżyserka i alpinistka Eliza Kubarska zabiera na wyprawę do podnóża K2 dzieci tragicznie zmarłych alpinistów. Bohaterowie próbują zmierzyć się z przeszłością, stawiając pytanie o cenę pasji, o to, co w życiu ważne.

 • Wdowa po Macieju Kozłowskim kontynuuje szlachetną misję. Pomaga bezdomnym psom!

  ..., które zdobywa jako podróżnik i alpinista łącznie z zeszłoroczną wyprawą na Antarktydę - są tego owocem. Mało dzisiaj prawdziwych facetów, a Maciek był przecież jednym z nich. Sposób, w jaki przyjął...

 • Christian Bale rusza na Mount Everest

  Christian Bale jest w trakcie rozmów w sprawie udziału w filmie "Everest", opowiadającym o pewnej tragicznej w skutkach górskiej wyprawie.

 • Serialowy przewodnik

  ..., że Józek przedłużył kontrakt w Niemczech i na razie nie zamierza wracać do Polski. Ewa przypomina Oli o czekającym ją egzaminie kończącym staż kuratorski. Bolek zwierza się Pawłowi, że kandyduje do(...) na kradzieży. Wkrótce matka zaczyna podejrzewać, że nastolatka bierze narkotyki. odc.379 37-letnia Hortensja Sałek, jej mąż Lucjan i nastoletnie dzieci wracają z Chile do Polski. Okazuje się, że...

 • Foremniak z głową w chmurach

  I to w jakich chmurach! Małgorzata Foremniak, bohaterka seriali "Na dobre i na złe" oraz "Teraz albo nigdy", mierzy naprawdę wysoko - wyruszyła w podróż na czarny ląd, gdzie zamierza zdobyć Kilimandżaro, szczyt zwany "dachem Afryki".

 • Zdjęcia budują historię i scenariusz

  ..."Myślę, że podstawową sprawą w pracy operatora jest to, żeby zdjęcia budowały historię i scenariusz, a nie istniały same dla siebie" - mówi wybitny polski operator Paweł Edelman. Magda Miśka z RMF Classic rozmawiała z nim o pracy nad "Katyniem" Andrzeja Wajdy, twarzy Kate Winslet oraz o tym, co w żargonie operatorskim znaczy... "parówka".

 • Rusza festiwal w Karlowych Warach

  Osiem polskich filmów zostanie pokazanych podczas rozpoczynającej się 1 lipca 46. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Cztery z nich powalczą o nagrody - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 • Samomasowanie na stu mostach

  L.U.C "Kosmostumostów", EMI

 • "Służby specjalne": Wszelkie podobieństwo przypadkowe?

  Działania polskich tajnych służb - to temat fabularnych "Służb specjalnych" w reżyserii i na podstawie scenariusza Patryka Vegi. Produkcja trafi do kin 3 października. Bohaterami niektórych wątków są politycy.

Wideo na temat: polski alpinista
 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Mundial. Gra o wszystko

  "Mundial. Gra o wszystko" to dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w okolicznościach nadzwyczajnych. Grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej "Solidarności", dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy. Film został oparty na materiałach...

 • Obce ciało

  Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin...