• Informacje na temat:

  polski ambasador w paryżu

Artykuły na temat: polski ambasador w paryżu
 • Gwiazdy kina czytały "Naszą klasę"

  Amerykańskie gwiazdy filmu i teatru Ellen Burstyn i Kathleen Turner wzięły udział w czytaniu scenicznym sztuki Tadeusza Słobodzianka "Nasza klasa" w Nowym Jorku. Reżyserem czytania był Cosmin Chivu.

 • "Pan Tadeusz" w Paryżu

  Brawami na stojąco zakończyła się w czwartek przed północą paryska premiera "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy. W pokazie uczestniczyła m.in. żona prezydenta RP Jolanta Kwaśniewska, która przybyła do Paryża specjalnie na premierę. Film będzie wyświetlany we Francji pod tytułem "Kiedy Napoleon przekraczał Niemen".

 • Polskę promuje... Pola Negri

  Pokaz filmu niemego z 1918 roku, zrekonstruowanego technologią cyfrową, "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów", w którym rolę główną gra Pola Negri, odbył się w czwartek, 29 września, w Madrycie. Obraz stanowi część programu kulturalnego polskiej prezydencji w UE.

 • "Katyń" w parlamencie Francji

  Specjalny pokaz filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy odbył się w środę wieczorem we francuskiej izbie niższej parlamentu - Zgromadzeniu Narodowym. O dziele polskiego reżysera mówili z dużym uznaniem deputowani różnych opcji politycznych.

 • Krzysztof Zanussi kończy 65 lat

  Krzysztof Zanussi kończy w czwartek, 17 czerwca, 65 lat. Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów zrealizował ponad 40 filmów. Jego najsłynniejsze produkcje to: "Barwy ochronne", "Constans", "Iluminacja", "Struktura kryształu", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" . Na przełomie sierpnia i września Zanussi rozpocznie zdjęcia do swojego najnowszego filmu "Persona non