• Informacje na temat:

  polski proces

Artykuły na temat: polski proces
 • Proces

  Gawryło zjawia się w sądzie, na procesie wytoczonym przez Krystynę. Spotyka tam Hanę, która jest jednym ze świadków. Kilka godzin później dowiaduje się,...

 • Open'er Festival 2015: D'Angelo po raz pierwszy w Polsce

  Historyczny koncert na Open'erze - D'Angelo and the Vanguard po raz pierwszy w Polsce. Nowe ogłoszenie uzupełnia nowojorski raper A$AP Rocky oraz Father John Misty, gwiazda legendarnej wytwórni Sub Pop.

 • ‘Patotrener’ Miłosz P. rozstał się z nową dziewczyną! Właśnie ruszył proces sądowy przeciwko niemu

  Sprawą dotkliwie pobitej Katarzyny Dziedzic żyła w kwietniu 2018 roku prawie cała Polska. Dopiero teraz ruszył proces w tej sprawie, a oskarżony o pobicie dziewczyny trener personalny, Miłosz P. (37 l.) właśnie wyjawił, że rozstał się z kolejną dziewczyną.

 • Paweł Pawlikowski: Do Hollywood się nie przeniosę

  Ludzie wyczuli, że chodzi o jakąś większą sprawę - ocenił, odnosząc się do uniwersalnej wymowy "Idy", Paweł Pawlikowski. Reżyser, który wrócił w czwartek, 26 lutego, do Warszawy po zdobyciu Oscara, zapewnił, że nie planuje przenosić się do Hollywood i nadal chce tworzyć w Polsce.

 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Zapadł wyrok w procesie przeciwko twórcom serialu

  Producenci serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" mają zamieścić przeprosiny w telewizji polskiej i niemieckiej, na swojej stronie i zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia - zdecydował krakowski sąd okręgowy. Muszą także zamieścić przed emisją serialu oświadczenie nt. roli żołnierzy AK podczas wojny. Wyrok zapadł w piątek, 28 grudnia.

 • "Gang Rosenthala": Nietypowy napad na bank

  Między innymi Mark Strong i Vera Farmiga występują we wspólnej produkcji Rumunii, Polski, Włoch i USA zatytułowanej "Gang Rosenthala". W filmie, który na ekrany kin wejdzie 13 marca, zobaczymy też znanego z "Trzy minuty. 21:37", "Jasminum" i "Bitwy pod Wiedniem" Marcina Walewskiego.

 • Jak donosi "Fakt", we Frankfurcie zakończył się proces 32-letniej wokalistki, którą zatrzymano w listopadzie 2016 roku pod zarzutem sutenerstwa i oszustw podatkowych.

 • Eurowizja 2015: Kim jest Monika Kuszyńska?

  Wszystko, co powinniście wiedzieć o reprezentującej Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji Monice Kuszyńskiej.

 • Monika Janowska i Janina Drzewiecka: Nie będzie procesu w USA!

  ...! "Mamy przyjemność ogłosić państwu, że wszystkie zarzuty przeciwko Monice Głodek i Janinie Drzewieckiej zostały wycofane przed rozpoczęciem procesu. Jako zespół obrony zawsze wierzyliśmy w niewinność...

 • Najcichszy i najspokojniejszy film?

  Film, który "wybudzi nas z letargu permanentnej pogoni i niepokoju", "głębokie duchowe przeżycie" - tak zapowiadana jest "Wędrówka na Zachód" nagradzanego reżysera z Tajwanu Tsai Ming-lianga, która 24 kwietnia trafi do kin w Polsce.

Wideo na temat: polski proces
 • A. Duda do Polonii amerykańskiej: Polska powinna umieć wykorzystać wasz potencjał

  Nowy Jork, USA. - Proces trwa i Rzeczpospolita cały czas wymaga naprawy - mówił prezydent Andrzej Duda, który na zakończenie swojej wizyty w USA spotkał się z amerykańską Polonią. Jak dodał prezydent, "zaczynamy budowanie wspólnoty na poważnie". Andrzej Duda przekonywał Polonię, jak ważna jest dla kraju. - Niesiecie ogromny potencjał i pożytek dla Polski, tylko że Polska powinna umieć go

 • Urszula Dudziak: Mam dość tego, co się dzieje w Polsce

  Obecną sytuację w Polsce Urszula Dudziak traktuje zarazem jako wyzwanie i powód do niepokoju. Wokalistka stara się jednak być dobrej myśli i ma nadzieję, że dzisiejsze problemy przekształcą się w coś dobrego. Jej zdaniem inicjatorami tego procesu mogliby być artyści. – Ja mam dość tego, co się dzieje, jestem zmartwiona – mówi Urszula Dudziak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. – Moja

Dyskusje na temat: polski proces
 • Re: "Czas honoru": Historyczna fikcja

  Kaminsky to Rosjanin RONA SS. NAJDŁUŻEJ bronił Polski z żołnierzami w 1939 roku generał Polski Kleeberg. Potem AK i Ostatni Dowódca AK generał Polski Okulicki w 1945 r.

 • Re: TVN chwali się wynikami

  WSI na wizji. TVN wytoczyło proces Macierewiczowi o to i przegrało. Zresztą polski system bankowy był opanowany przez WSI.

 • Re: Polacy pokochali "Zniewoloną". Gwiazda serialu odpowiada fanom

  Raczej nie to dalszy proces budowani tożsamości narodowej, której po prostu nie ma. Niemieckie służby stworzyły jakiś mit i wyszkoliły kilku morderców typu Bandera w celu osłabienia Polski i do kontynuacji tego mitu założycielskiego potrzebne są tego typu "dzieła".

 • Re: Przereklamowane seriale

  , niepoprawne . To jest proces społeczny, często związany z kształtowaniem się odrębności narodowściowej. W obrębie tego nowego języka, ktf3ry powstał z jednej z gwar, gwary stają się czymś niższym(...) zaczyna nie akceptować supremacji polszczyzny. To nie jest proces językowy a społeczny, tożsamościowy. Stąd dążenie do ujęzykowienia gwary (a ktf3rej gwary, bo jest kilka gwar?) śląskiej. Śmieszność