• Informacje na temat:

  polski reżyser

Artykuły na temat: polski reżyser
 • Julia Wieniawa ma chody u polskiego reżysera? Obiecał jej...

  Julia Wieniawa (20 l.) ma niezwykłe szczęście! Najpopularniejszy polski reżyser obiecał podczas wywiadu, że "szybko się od niego nie uwolni". Dodatkowo nie szczędził jej słodkich komplementów...

 • Sylwester Chęciński: Przestać być reżyserem "Samych swoich"!

  Pana największe marzenie? - Przestać być reżyserem "Samych swoich".

 • Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na wsparcie męża. To znany reżyser

  ...7 grudnia odbyła się prawyborcza debata, której celem było wyłonienie kandydata na prezydenta Polski w ramienia Platformy Obywatelskiej. Głównymi bohaterami byli Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek(...). Będzie zupełnie wyjątkowym prezydentem w dziejach Rzeczypospolitej" - mówił po debacie w rozmowie z "Super Expressem". Jak Kidawa-Błoński jest znanym reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Na...

 • "Ostatni klaps": Pujszo reżyserem, "Frytka" gwiazdą

  Pojawił się premierowy zwiastun komedii "Ostatni klaps" w reżyserii Gerwazego Reguły. Obraz, w którym na ekranie zobaczymy Mariusza Pujszo, Maję Frykowską i Marka Włodarczyka, trafi do kin 17 kwietnia.

 • "Rojst": Andrzej Seweryn: Mam szczęście do młodych reżyserów

  Wajdy: "Człowiek z żelaza" i "Człowiek z marmuru"... - I z wielu innych. Ja na przykład oglądałem ostatnio film "Album Polski" Jana Rybkowskiego, w którym Barbara Brylska też jest dziennikarką(...). Wiemy, że naszym celem jest zbudowanie dobrych postaci, służba scenariuszowi i służba reżyserowi. I obaj robimy wszystko, żeby właśnie tak było. Poza tym jesteśmy ludźmi świadomymi swojej wartości...

 • Roman Polański: Reżyser to gawędziarz

  Umówiliśmy się na rozmowę. Nie o tym, co wydarzyło się prawie 40 lat temu w Los Angeles. Nie o ekstradycji, bo przecież od lat ściga go Interpol. To rozmowa o tym, co będzie. "Reżyser to gawędziarz" - mówi Roman Polański w RMF FM.

 • Sara Krauze, córka zmarłego przed rokiem reżysera Krzysztofa Krauzego (†61), opowiedziała o ostatnich chwilach z ojcem.

 • "Sąsiady" Królikiewicza: Polska zdegenerowana

  Nie chodzi o to, co się dostanie w łapę za bilety, ale o to, co zostanie w sercu. Ten film o to woła - mówił reżyser Grzegorz Królikiewicz na premierze swojego filmu "Sąsiady", która odbyła się w czwartek, 12 marca, w Łodzi.

 • Nie żyje Jerzy Gruza. Reżyser i scenarzysta miał 87 lat

  ...16 lutego w Warszawie w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza. Reżyser był autorem takich kultowych produkcji "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Dzięcioł" czy "Pierścień i róża". O jego śmierci poinformował rzecznik prasowy Stowarzyszenie Filmowców Polskich Grzegorz Wojtowicz.

 • "Modelka": Mads Matthiesen kręci w Polsce

  Po swoim ciepło przyjętym przez krytykę debiucie "Misiaczek" (2012), duński reżyser Mads Matthiesen jest w trakcie zdjęć do kolejnego filmu - "Modelka".

Zdjęcia na temat: polski reżyser
Wideo na temat: polski reżyser
 • Julia Wieniawa ma chody u polskiego reżysera! Obiecał jej...

  Julia Wieniawa (20 l.) ma niezwykłe szczęście! Najpopularniejszy polski reżyser obiecał podczas wywiadu, że "szybko się od niego nie uwolni". Dodatkowo nie szczędził jej słodkich komplementów...

 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Jak wygląda sytuacja tęczowych rodzin w Polsce? Michał Piróg komentuje!

  Rodziny homoseksualne w Polsce nie mają żadnych konstytucyjnych praw. Nie mogą zawierać związków małżeńskich i adoptować dzieci. W "Dzień Dobry TVN" o trudnej sytuacji homoseksualistów w Polsce opowiedzieli: tancerz i choreograf Michał Piróg oraz reżyser dokumentu o parach homoseksualnych Bartosz Staszewski. Czy sądzą oni, że kiedyś władze naszego kraju uregulują ten problem? (Dzień Dobry TVN

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

Dyskusje na temat: polski reżyser