• Informacje na temat:

  polskie filmy 2008

Artykuły na temat: polskie filmy 2008
 • „Kruk. Szepty słychać po zmroku”: Serialowy thriller wiosną w Canal+

  .... W dorobku Piotra Dzięcioła znajdziemy również filmy takie jak: "Obywatel", "Kongres" czy "Wyspa skazańców". Filmografia Łukasza Dzięcioła, członka Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii(...) filmy zdobywają nagrody na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych. Jedno z pierwszych wyróżnień trafiło do rąk reżysera za film "Drzazgi" z Antonim Pawlickim w roli głównej - otrzymał...

 • Orły 2015 rozdane!

  Rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2015, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej. Triumfatorem ceremonii, która odbyła się w poniedziałek, 2 marca, wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie, został film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, który otrzymał aż siedem statuetek!

 • "Ojciec Mateusz": Adam Woronowicz po raz trzeci w "Ojcu Mateuszu"

  ...u boku grającego księdza Żmigrodzkiego Artura Żmijewskiego w 2008 roku - w 2. odcinku serialu wcielił się w Jerzego Stefańskiego. Sześć lat później pojawił się w 147. odcinku jako Jerzy Mirecki(...)", a na swe premiery czekają już trzy kolejne filmy z jego udziałem - "Podwójny Ironman", "Ja teraz kłamię" i "Kamerdyner".

 • Wręczono filmowe nagrody PISF

  Kino Fenix w Łowiczu, DKF "Olbrzym" w Tarnowskich Górach, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie oraz audycja "Filmoteka Polska" z Radia znad Wilii - znalazły się wśród tegorocznych laureatów Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyznawanych za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina.

 • "Pitbull" wyszczerzył zęby!

  Niektórzy widzowie uważają, że to jeden z najlepszych seriali kryminalnych w historii polskiej telewizji, inni, że najlepszy. Bez wątpienia dzięki niebanalnemu ujęciu i głębokiemu wejściu w temat przez dyplomowanego socjologa Patryka Vegę powstała produkcja, która już dziś zasługuje na miejsce wśród najlepszych serii w dziejach polskiej telewizji.

 • Orły 2015: Nominacje ogłoszone!

  Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2015, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. O nagrodę w kategorii najlepszy film roku konkurować będą produkcje "Bogowie", "Jack Strong" i "Miasto 44". Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2 marca 2015 roku.

 • Tomasz Karolak urodził się 21 czerwca 1971 roku w Radomiu. Oboje jego rodzice byli oficerami Wojska Polskiego i często się przeprowadzali, dlatego Karolak mieszkał m.in. w Ustroniu Morskim, Mińsku(...) ekranie po raz pierwszy pojawił się w 2003 roku w roli drobnego złodziejaszka Goldiego w filmie "Ciało". Kolejne filmy z jego udziałem to m.in. "Tylko mnie kochaj", "Testosteron", "Nie kłam, kochanie...

 • Pogrzeb Krzysztofa Krauzego

  Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu oraz instytucji kultury pożegnali wybitnego reżysera Krzysztofa Krauzego, który został w środę, 7 stycznia, pochowany na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie).

 • Historia Agaty Mróz w kinach!

  ...słynnej drużyny polskich "Złotek". W 2008 roku zmarła na białaczkę. Losy Agaty Mróz posłużyły za kanwę scenariusza filmu "Nad życie" w reżyserii Anny Pluteckiej-Mesjasz. Napisali go Patrycja Nowak(...) wyścig z czasem. W czasie walki o życie okazuje się, że spodziewa się dziecka... Obraz powstał w ramach cyklu "Prawdziwe historie", ale jako pierwszy trafi na ekrany polskich kin. Dotychczas filmy z tej...

 • Zielony strach. Ekoterroryzm na ekranie

  "Najpoważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wewnątrz kraju jest obecnie ekoterroryzm" - ogłosił w 2005 roku zastępca dyrektora generalnego FBI John Lewis, uznając członków radykalnych organizacji ochrony przyrody i praw zwierząt za równorzędnych z autorami krwawych zamachów bombowych. Czy słusznie? Obecny na polskich ekrany dramat "Night Moves" stanowi kolejną próbę odpowiedzi na to pytanie.