• Informacje na temat:

  polskie słowa

Artykuły na temat: polskie słowa
 • Wojciech Zabłocki tęskni za Aliną Janowską. Padły wzruszające słowa

  ..., która na co dzień mieszka w USA, synowie z rodzinami. Jak mówi z dumą Zabłocki, dziewczyny wspaniale zadbały o oprawę świąt, o to, by na stole pojawiły się tradycyjne polskie potrawy.   Zabłocki też(...) słowa dotrzymał. *** Zobacz więcej materiałów:

 • "Plemię": Obraz ważniejszy niż słowa

  Trudno szukać w ostatnich latach obrazu, który na międzynarodowej arenie otrzymałby więcej wyróżnień niz "Plemię" Myrosława Słaboszpyc'kyja. Ukraiński film, którego akcja opowiedziana została językiem migowym, trafi w najbliższy piątek na polskie ekrany.

 • Doda o zamachach w Orlando! Gorzkie słowa!

  ...nie brakuje też dziwnych tłumaczeń tego typu aktów terroru. Wystarczy przypomnieć tylko oburzający wpis Młodzieży Wszechpolskiej, której szef jest posłem RP z ramienia Kukiz'15! Dziwić może też fakt, że polskie gwiazdy niemal w ogóle nie zareagowały na tę tragedię, a przecież po zamachach chociażby w Paryżu na ich profilach na portalach społecznościowych roiło się od wpisów i francuskich flag...

 • "Pod ochroną" : Kiedy mężczyzna leje kobietę

  "Pod ochroną" to sztandarowy przykład na to, jak powinna wyglądać kooperacja reżysera z operatorem. Efekt pracy duetu Diego Lerman i Wojciech Staroń jest imponujący: to film, w którym operator znajduje słowa dla opowieści reżysera.

 • Marcin Prokop obiecał córce, że rodzina się powiększy. Słowa dotrzymał

  ...ogląda większość (...), woli klasyczne polskie filmy i seriale: "Stawiam na Tolka Banana" albo "Wakacje z duchami" - zdradził dziennikarz w rozmowie z ojcem Leonem w książce "Slow life". - Jest trochę...

 • Dwa polskie dokumenty w konkursie w Sundance

  "Punkt wyjścia" w reżyserii Michała Szcześniaka i "Obiekt" Pauliny Skibińskiej zakwalifikowały się do konkursu Documentary Short Films 37. edycji Festiwalu Filmowego Sundance - najważniejszej imprezy kina niezależnego na świecie. Oba filmy zostały wyprodukowane w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

 • Hanna Lis ostro na temat in vitro! Padły mocne słowa o polskim rządzie!

  ...przebierała w słowach. "Dziś PiS i Kukiz15 pokazują środkowy palec tym, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ja. Do Sejmu wpłynął projekt(autorstwa tych partii) drastycznego ograniczenia metody in vitro(...), noworodki na odrę, a Polska na zamordyzm. Chyba czas znów wyjąc parasolki z szaf, co Kobiety?" - grzmi Hanna we wpisie. Te mocne słowa padły pod zdjęciem, które zamieściła gwiazda. Wybrała zdjęcie, które...

 • "Na dobre i na złe": Porzucona podczas ślubu

  Zuza dotrzyma słowa i stawi się w Urzędzie Stanu Cywilnego, by wyjść za Mamutu. Ale narzeczony zerwie zaręczyny w ostatniej chwili.

 • "M jak miłość": Wyjątkowe słowa

  ...z uśmiechem jubilat. Wśród wyrazów uznania znalazł się też jeden naprawdę wyjątkowy: od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Co szef państwa napisał z okazji jubileuszu aktora?

 • Ekipa "Violetty": Kochamy polskich fanów!

  W łódzkiej hali Atlas Arena wystąpili po raz pierwszy w Polsce. W ramach trasy "Violetta Live" 2015 gwiazdy bijącego rekordy popularności serialu zagrali dwa koncerty - odbyły się one 29 marca przy trybunach wypełnionych do ostatniego miejsca.

Zdjęcia na temat: polskie słowa
Wideo na temat: polskie słowa
 • Maffashion obraziła się na Tyszkę!

  Kilka dni temu słowa Marcina Tyszki rozpętały małą burzę w show-biznesie. Fotograf podziękował Gosi Baczyńskiej, że ta nie zaprosiła na swój najnowszy pokaz żadnej szafiarki. Marcin nie ma najlepszego zdania o tych pannach twierdząc, że polskie blogerki modowe są "puste" i powinny wziąć się za naukę! Na reakcję drugiej strony nie trzeba było długo czekać. Marcinowi postanowiła

 • Gwiazdy składają życzenia mamom z okazji Dnia Matki

  Z okazji Dnia Mamy wszystkim mamom życzenia złożyli polscy gwiazdorzy z Cezarym Pazurą (54 l.) na czele. „Być mamą, to ja wiem, co to jest. (…) Musicie mieć naprawdę końskie zdrowie, żeby z tymi dzieciakami wytrzymać” – wyznał aktor, po czym dodał zaskakująco: „Coś wiem, bo sam jestem matką”. Padły też inne, bardzo wzruszające słowa. (Agencja TVN/x-news)

 • Dlaczego Zbigniew Wodecki odszedł z "Tańca z gwiazdami"?

  Zbigniew Wodecki (65 l.) był jednym z jurorów polskiej edycji "Tańca z gwiazdami". Jak odnajdował się w tej roli? "Ja się na tym nie znałem, więc byłem kimś w rodzaju gospodarza. Gdy uczestnicy usłyszeli słowa krytyki, ja byłem od zasypywania tych 'dołów'" - zażartował. Po 12 sezonach wokalista zniknął z programu. Dlaczego zrezygnował z zasiadania w fotelu jurora? (WideoPortal/x-news)

Dyskusje na temat: polskie słowa
 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  Kretyn- inne słowa zbędne.

 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  Ani nawet jednego słowa - jak nas wybawiła z niewoli rodzina Kaczyńskich! SKANDAL!!!!

 • Re: Pierwszy serial oryginalny Netflixa w języku polskim! Wyreżyseruje go Agnieszka Holland

  -TRZEBA WPROWADZIĆ W SZKOŁACH KOŁO TABLICY DUŻYMI LITERAMI SŁOWA --------------SŁOWA MAJĄ MOC -------------PRZYSŁOWIE POLSKIE DLA LUDZI INTELIGENTNYCH MYŚLĄCYCH ----------GŁUPIA ALBO CHORA ALBO OGRANICZONA TA GĘBA Z KTÓREJ WYPŁYWA MOWA OBRAŹLIWA --------------------------MAGIA SŁÓW ----PRZEPRASZAM PROSZĘ DZIĘKUJĘ ---------------ALLELUJA AMEN

 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  Na przykład ani słowa o sowieckiej agresji we wrześniu 1939 roku, nachalne eksponowanie komunistycznego podziemia (Gwardia Ludowa) i parę jeszcze spraw. Wątek Armii Krajowej potraktowany po macoszemu, można odnieść wrażenie, że całą Polskę Podziemną to komunisci stworzyli. Serial jest mocny, ale propagandę komuszą się wyczuwa, niestety.

 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  "Serial nie ustrzegł się błędów historycznych i przekłamań politycznych" - to w tytule, a dalej ani słowa o tym. Więc pytam co za cymbał pisał ten artykuł. I jakich to rzekomo przekłamań politycznych nie ustrzegł się ten serial? Jeszcze raz zapytam co za cymbał pisał artykuł i co za cymbał w redakcji interii go wypuścił na łamy?

 • Re: "Elif": Taka mała, a tyle ma pracy

  Polskie filmy są za to wyjątkowo wulgarne - słowa na H.... K....P.... okraszone mordobiciem czy w ohydnym wydaniu seksem , są w nich na porządku dziennym..... Tfu !!!!!

 • Re: "Polskie drogi": Kazimierz Kaczor już 55 lat robi to, co kocha

  "Zobaczymy, co da się zrobić, znaczy jak się da, to się zrobi". Święte, ponadczasowe słowa z "Alternatyw". Wykładnia dla POlityków, lekarzy, urzędników i wszystkich, którzy w POlsce coś mogą.

 • Re: Kultowe seriale: Jan Nowicki nie boi się śmierci!

  "Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę" , "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" Jakże piękne słowa również dla uczciwych i przyzwoitych Ludzi - nie koniecznie katolików, chrześcijan! NAM NIE POTRZEBA(...), uzurpuje sobie prawo "nad władzy” szantażem, cynizmem i fałszem prostytuując politycznie "polskie władze" każdego szczebla.... Na tyle już sprymitywizowane, że dla nich nie ma znaczenia KONSTYTUCJA - jak

 • Re: "Wspaniałe stulecie": Pułapka i napad na Szach

  !Nie po to krew przelewaliśmy naszych dziadów walczących o nasze obyczaje wolnośc słowa wolnośc równośc i sprawiedliwość dla każdego Polaka!!!!By UE kolonialna narzucała nam prawa pseudo tolerancji(...) płac dobrej pracy dostępu dla naszych dzieci w 1kolejności do szkół państwowych !Wpierwszej kolejności pomoc naszym dzieciom naszym rodzinom naszym bezrobotnym ojcom i matkom !!!!183zł dla polskiej

 • Re: "Barwy szczęścia": Oto autor ciąży Cariny!

  napiszę: Jakikolwiek Rasizm NIGDY NIE BYŁ i NIE JEST SPRAWĄ ANI POLAKÓW ANI POLSKI ! My Polacy mamy SWOJE POLSKIE SPRAWY i swoje rodziny do zadbania o nie. A o RASIZM niech martwi się USA i sami(...) powiedziała na głos: „co się stało ? Gdzie podziała się moja piękna Francja”. Za te słowa została ukarana przez sąd grzywną (bodajże 500€).