• Informacje na temat:

  polskie teatry

Artykuły na temat: polskie teatry
 • "Barwy szczęścia": Anna Gornostaj założyła teatr ze strachu przed... bezrobociem

  Anna Gornostaj była w młodości uważana za wielką nadzieję polskiego kina i teatru. Po ukończeniu szkoły teatralnej dostała mnóstwo propozycji angażu, spośród których wybrała ten, który był spełnieniem jej największych marzeń - dołączyła do zespołu Teatru Narodowego kierowanego wówczas przez Adama Hanuszkiewicza. Od razu dostała rolę Zosi w "Panu Tadeuszu" i od razu podbiła serca widzów...

 • Jan Englert z nagrodą "Człowieka Teatru"

  Jan Englert - znany aktor, ale też reżyser i pedagog - został laureatem drugiej edycji nagrody im. Zygmunta Huebnera; otrzymał tytuł Człowieka Teatru. "Czuję się zażenowany własną małością. Wszystko, co w życiu zrobiłem, zawdzięczam moim mistrzom. Sam niczego nie wymyśliłem, po prostu kradłem. Całe życie kradłem" - stwierdził nagrodzony artysta.

 • Recenzja spektaklu zdruzgotała Kożuchowską. Do dzisiaj nie udało jej się wrócić do teatru!

  Małgorzata Kożuchowska (47 l.) liczy, że Jan Englert da jej jeszcze szansę, by pokazała, co potrafi. Uda się?

 • Materia Prima, czyli Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy w Krakowie

  3. edycja festiwalu Materia Prima obędzie się w dniach 21-28 lutego w Krakowie. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które przybliża polskiej widowni Teatr Formy na najwyższym światowym poziomie.

 • Julia Wieniawa o maturze z matematyki: Ledwo zdałam. A Teatr Telewizji bez szkoły dostałam

  Julia Wieniawa (20 l.) popiera pomysł Najwyższej Izby Kontroli o zawieszeniu obowiązkowej matury z matematyki. Podczas rozmowy z naszym reporterem opowiedziała też o swoich planach związanych ze studiami.

 • Teatr Tomasza Karolaka działa już 5 lat

  Zdaniem Tomasza Karolaka podstawą dobrze funkcjonującego teatru jest sięganie po niebanalny repertuar i zespół ludzi, którzy znają się od lat i mają do siebie zaufanie. Stołeczna scena IMKA w tym roku świętuje 5-lecie swojej działalności.

 • Andrzej Łapicki: Niezapomniany mistrz teatru i kina

  ...legenda polskiego kina. Urodził się 11 listopada 1924 r. w Rydze. Jego ojcem był polski prawnik, profesor prawa rzymskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Łódzkim - Borys Łapicki(...) dostawałem pół godziny przed nagraniem - opowiadał. Wcześniej głos Łapickiego kojarzony był z komunistyczną propagandą: w 1947 r. przyjął posadę lektora Polskiej Kroniki Filmowej. Potem przez długie lata się...

 • Teatr na Open'erze: Spektakle Jarzyny i Wojcieszka

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu Open'er będzie można zobaczyć dwa kultowe przedstawienia TR Warszawa: poruszające "4.48 Psychosis" w reżyserii Grzegorza Jarzyny z wybitną kreacją Magdaleny Cieleckiej oraz grane po raz ostatni "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" Przemysława Wojcieszka z muzyką zespołu Pustki wykonywaną na żywo.

 • Aktor "M jak miłość" Cezary Morawski został dyrektorem teatru. Był karany!

  Znany z roli Krzysztofa Zduńskiego w "M jak miłość" Cezary Morawski (62 l.) został wybrany na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu, zastępując tym samym Krzysztofa Mieszkowskiego.

 • Zbiórka środków na leczenie Krzysztofa Globisza

  27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji aż do 3 kwietnia będzie można nabyć specjalne bilety na wybrane spektakle w promocyjnych cenach. Akcji towarzyszyć będzie zbiórka środków na leczenie i rehabilitację wybitnego aktora Narodowego Starego Teatru - Krzysztofa Globisza.

Zdjęcia na temat: polskie teatry
Wideo na temat: polskie teatry
 • Redbad Klynstra o sytuacji w Teatrze Polskim: To jest patologia!

  Coraz więcej głosów oburzenia w związku z wyborem Cezarego Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktor Redbad Klijnstra podkreśla, że nie jest możliwa konstruktywna współpraca w momencie, kiedy zespół nie akceptuje nowego szefa. Jego zdaniem zaistniała sytuacja jest pewnego rodzaju patologią, dlatego konkurs powinien być powtórzony.

 • Polskie gówno

  "Polskie gówno" to pierwsza komedia w tak bezkompromisowy sposób obnażająca kulisy polskiego przemysłu muzycznego. Film wyreżyserowany przez Grzegorza Jankowskiego powstał w oparciu o scenariusz Tymona Tymańskiego, który przez lata kariery muzycznej zdążył poznać ten biznes od podszewki. Dzięki historii zespołu Tranzystory, widzowie dostaną w końcu zaproszenie na backstage, na którym rozgrywają się naprawdę hardcore'owe sceny. Wizyta komornika zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. I gdyby...

 • Jakość teatru telewizji w serialu

  Sposób realizacji "Bez tajemnic" przypominał mi teatr telewizji w dawnym, dobrym wydaniu: bez fajerwerków, za to z akcentem na długie partie dialogowe - mówi Jerzy Radziwiłowicz, odtwórca roli psychoterapeuty Andrzeja Wolskiego w pierwszym polskim serialu HBO.

 • Syberiada polska

  "Syberiada polska" - poruszająca opowieść o sile ludzkiego ducha - to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje na ekran dramatyczne losy Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego rodziny i sąsiadów, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. "Syberiada...

Dyskusje na temat: polskie teatry
 • Re: "Wspaniałe stulecie": Mustafa umiera!

  kogo to obchodzi ,. nie oglądam bo wiem ile nas kosztowały wojny z turkami ,. ''''i mam taki pomysł aby Polskie teatry i kina odpowiedziały serialem o Polakach i Litwinach w tym samym wieku., odpowiedz na ich pseudo historie i jak oni się sadzą z zdjęć można to wywnioskować,.