• Informacje na temat:

  pomnik gustawa holoubka

Artykuły na temat: pomnik gustawa holoubka
 • Przyczyniła się do śmierci Janosika?

  ..., która już ósmy rok była żoną Holoubka i wielką przyjaciółką Marka - pisze "Rewia". "Magda nie mogła zrozumieć, czemu Agnieszka zostawiła męża. On miał wtedy trudny czas. Nie dawał sobie rady ze sobą(...) wyniszczony psychicznie i fizycznie. Teraz, po jego śmierci, Agnieszka Fitkau-Perepeczko ma żal, że zapomniano o jej mężu - twierdzi "Rewia". Gustawowi Holoubkowi postawiono pomnik-ławeczkę, natomiast...

 • Festiwal pamięci Holoubka

  Spotkania ze znanymi aktorami i projekcje filmowe - to tylko niektóre elementy rozpoczętego w czwartek, 8 lipca, wieczorem w Białymstoku II Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych, Telewizyjnych i Teatralnych im. Gustawa Holoubka "Filmvisage".

 • Pomnik zmarłego w ub. roku aktora Jana Machulskiego stanął na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Uroczystość odsłonięcia odbyła się w pierwszym dniu rozpoczętego w środę XIV Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd. Odsłonięcia brązowego postumentu dokonała żona artysty Halina Machulska.

 • Rok temu odszedł Gustaw Holoubek

  Dziś, 6 marca, mija rok od śmierci Gustawa Holoubka. Wybitnego artystę wspominamy słowami jego syna - Jana - autora wstępu do wydanej niedawno nakładem wydawnictwa Marginesy autobiografii aktora "Wspomnienia z niepamięci".

 • Pomnik Kolbergera w Alei Gwiazd

  Pomnik Krzysztofa Kolbergera, znakomitego aktora, który zmarł w tym roku, stanie w Międzyzdrojskiej Alei Gwiazd. Jego odsłonięcie odbędzie się podczas lipcowego Festiwalu Gwiazd - poinformowała współorganizatorka imprezy, Alicja Myśliwiec.

 • Gala Gwiazd w Międzyzdrojach

  Odsłonięcie ławki poświęconej pamięci Gustawa Holoubka będzie najważniejszym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu "Gala Gwiazd", który odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Międzyzdrojach.

 • Ruszył festiwal "Filmvisage"

  W Białymstoku rozpoczął się w czwartek, 16. lipca, Międzynarodowy Festiwal Zawodów Filmowych i Telewizyjnych "Filmvisage".

 • Wszyscy pamiętają ją z jednej roli

  Magdalena Zawadzka już na zawsze pozostanie Basią z "Pana Wołodyjowskiego" i będzie wzbudzała same miłe uczucia.

 • Kolejni artyści w Alei Gwiazd

  Krzesimir Dębski, Zbigniew Górny, Anna Jurksztowicz i Janusz Józefowicz odsłonili w piątek, 8 lipca, w Międzyzdrojach w Alei Gwiazd odciski swoich dłoni. Jak podkreślił kompozytor muzyki filmowej Krzesimir Dębski, w tym roku obok aktorów i aktorek odciskiem dłoni zostali uhonorowani muzycy.

 • Międzyzdroje czekają na gwiazdy

  Około 100 gwiazd ekranu, sceny i estrady gościć będzie rozpoczynający się w czwartek Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Wydarzenie zainauguruje koncert "Kilar i film" poświęcony pamięci kompozytora.