• Informacje na temat:

  reżyser polanski

Artykuły na temat: reżyser polanski
 • Roman Polański przyleciał do Polski!

  Roman Polański (84 l.) przyleciał do Krakowa na zdjęcia do filmu dokumentalnego o dzieciństwie i młodości reżysera. Jest to jego pierwsza wizyta w Polsce po oddaleniu przez Sąd Najwyższy kasacji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie ekstradycji reżysera do USA. (W 1977 r. Polański został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey...

 • Roman Polański: Reżyser to gawędziarz

  Umówiliśmy się na rozmowę. Nie o tym, co wydarzyło się prawie 40 lat temu w Los Angeles. Nie o ekstradycji, bo przecież od lat ściga go Interpol. To rozmowa o tym, co będzie. "Reżyser to gawędziarz" - mówi Roman Polański w RMF FM.

 • Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o gwałt

  Langer jest czwartą kobietą, która publicznie oskarża reżysera o molestowanie seksualne. Policja w St. Gallen w Szwajcarii potwierdza, że 26 września aktorka złożyła zawiadomienie o popełnieniu(...). Prawdę wyjawiła dopiero teraz, po śmierci rodziców - ojciec zmarł latem, matka dwa lata temu. Reżysera poznała jako 15-latka, gdy trafiła do agencji modelek w Monachium. Jak relacjonuje, za zgodą...

 • Sąd obejrzał film "Roman Polański. Ścigany i pożądany"

  Ponad półtoragodzinny film dokumentalny o Romanie Polańskim obejrzał w piątek krakowski sąd na kolejnym posiedzeniu w sprawie stwierdzenia dopuszczalności ekstradycji reżysera do USA. Kolejne posiedzenie w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.

 • Roman Polański zostanie wydany władzom USA? Jest decyzja sądu!

  Sąd Najwyższy zbadał po raz kolejny sprawę ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Reżyser odpowie za błędy przeszłości?

 • Roman Polański z nagrodą "Pod Prąd"

  Roman Polański został laureatem nagrody "Pod Prąd", którą odebrał 1 maja, podczas gali otwarcia 8. edycji festiwalu PKO OFF CAMERA. W długą podróż pod prąd modom i schematom wyruszył właśnie z Krakowa, gdzie mieszka.

 • Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o wykorzystywanie seksualne

  Kobieta, którą jej adwokat Gloria Allred przedstawiła jako "Robin", oświadczyła na konferencji prasowej w Los Angeles, że w 1973 roku, gdy miała 16 lat, reżyser Roman Polański wykorzystał ją seksualnie. Według Allred miało do tego dojść w południowej Kalifornii. Jej klientka odmówiła jednak podania szczegółów.

 • Roman Polański zeznawał 9 godzin

  Blisko dziewięć godzin zeznawał w środę, 25 lutego, przed krakowskim sądem Roman Polański w trakcie posiedzenia dotyczącego wniosku USA o jego ekstradycję. Wyjaśnienia reżysera zajęły 30 stron maszynopisu. Sąd odroczył postępowanie do kwietnia.

 • Roman Polański ma ogromne marzenie. Chce pojechać na grób żony i dziecka

  Roman Polański jest ścigany w USA od niemal czterdziestu lat. Wszystko za sprawą seksu z nieletnią. W 1978 roku reżyser został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej wówczas Samanthy Geimer.  Polański(...) twierdzi, że nie chce skazywać na więzienie reżysera, a koniec procesu byłby dla niej prawdziwym "aktem litości". - Proszę, aby sąd zrobił to dla mnie, przez litość dla mojej osoby - mówiła Geimer.  Dodała...

 • Roman Polański tęskni za Krakowem

  Chciałbym więcej czasu spędzić w Krakowie - zapowiedział w czwartek, 15 stycznia, Roman Polański. Słynny reżyser przyznał, że kupił w tym mieście mieszkanie, ponieważ chciałby, by jego rodzina bardziej się związała z tym miejscem.

Zdjęcia na temat: reżyser polanski