• Informacje na temat:

  reżyser top gun

Artykuły na temat: reżyser top gun
 • "Ostry dyżur": 25 lat minęło...

  ...pierwszą rolę w filmie - zagrał w komedii "Zemsta frajerów". Prawdziwą popularność przyniósł mu kultowy "Top Gun", gdzie wystąpił u boku Toma Cruise’a oraz film"Sokoły" z Timothym Daltonem. Widzowie mogą(...) prawie dwadzieścia lat - w 1993 r. zainteresował się nim Steven Spielberg, który planował nakręcić film. Z czasem jednak projekt ewoluował z kinowego w telewizyjny. Wówczas reżyser oddał "Ostry dyżur...

 • Składają hołd Tony'emu Scottowi

  "Był twórczym wizjonerem, którego wpływ na kino jest nie do ocenienia" - zmarłego samobójczą śmiercią Tony'ego Scotta wspominał Tom Cruise, gwiazdor jednego z najsłynniejszych filmów artysty - "Top Gun"

 • Tony Scott popełnił samobójstwo

  Tony Scott, reżyser takich filmowych hitów jak "Top Gun" czy "Wróg publiczny", popełnił samobójstwo skacząc w niedzielę, 19 sierpnia, z mostu w porcie w Los Angeles - poinformowało biuro koronera. Urodzony w Wielkiej Brytanii artysta miał 68 lat.

 • Hazardzista John Stockwell

  Aktor, scenarzysta i reżyser John Stockwell ( "Top Gun" , "Piękna i szalona" , "Blue Crush" ) naniesie poprawki do scenariusza oraz zasiądzie na fotelu reżysera opowieści "Chasing the Whale". Film powstanie w firmie Regency Enterprises dla studia 20th Century Fox. Akcja obrazu będzie się rozgrywać sferach bogatych hazardzistów.

 • Amerykański gwiazdor zestrzelony nad Bejrutem

  Przed dwoma tygodniami producent Jerry Bruckheimer zaskoczył świat informacją na temat planowanej kontynuacji megahitu "Top Gun". Zanim jednak powrót Toma Criuse'a w roli Mavericka stanie się faktem, za sterami wojskowego myśliwca usiądzie inny hollywoodzki przystojniak - Stephen Dorff.

 • "Wilgotne miejsca": Nie tylko o seksie

  Mimo że na ekrany polskich kin "Wilgotne miejsca" trafią dopiero w czerwcu, kontrowersyjny obraz o wyzwolonej erotycznie dziewczynie można przedpremierowo oglądać na trwającym w Krakowie festiwalu Off Plus Camera.

 • Koroner: Tony Scott popełnił samobójstwo

  Koroner badający sprawę utonięcia Tony'ego Scotta potwierdził, że reżyser, który 2 miesiące temu skoczył z mostu w porcie w Los Angeles, popełnił samobójstwo.

 • Wong Kar-wai jak John Woo

  Fani "Spragnionych miłości" ze zdumieniem obejrzą debiutujący w Polsce na DVD pierwszy film Wong Kar-waia "Kiedy łzy przeminą" (1989). Chyba, że wiedzą iż urodzony w Szanghaju reżyser rozpoczynał swoją karierę od kina akcji.

 • Kolejne wcielenie Tima Robbinsa

  Tim Robbins - znany amerykański aktor, reżyser i producent - wystąpi w filmie według scenariusza napisanego przez Charliego Kaufmanna, autora "Być jak John Malkovich". Jak zapowiadają twórcy, "Human Nature" będzie filmem jeszcze bardziej zwariowanym niż historia o podróży w głąb Johna Malkovicha.

 • Will Smith nie wygryzł Cruise'a

  Pojawiły się doniesienia o tym, jakoby Tom Cruise miał zostać odsunięty od roli w filmie "Edwin A. Salt", a jego miejsce zajmie Will Smith. Z najnowszych informacji wynika jednak, że te pogłoski były nieprawdziwe.