• Informacje na temat:

  richard brooks reżyser

Artykuły na temat: richard brooks reżyser
 • "Love, Rosie": Siła miłości

  Wyreżyserowana przez Christiana Dittera "Love, Rosie" to urzekająco słodka i wypełniona młodzieńczą energią i świeżością, ale również bardzo życiowa opowieść o ponadczasowej sile miłości.

 • Maria Schell: Kariera na własnych zasadach

  Dziesięć lat temu zmarła wielka gwiazda europejskiego kina...

 • Ma nie tylko Oscara!

  Mel Brooks będzie gwiazdą uroczystości zorganizowanej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences).

 • Richard Widmark nie żyje

  Znany aktor amerykański Richard Widmark nie żyje. Zmarł w poniedziałek, 24 marca, w wieku 93 lat po długiej, ciężkiej chorobie - doniosły w środę amerykańskie media.

 • Zmarł Paul Mazursky, reżyser i aktor

  Wskutek nagłego zatrzymania krążenia zmarł w poniedziałek, 30 czerwca, w Los Angeles Paul Mazursky, 84-letni amerykański reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy, pięciokrotnie nominowany do Oscara - poinformował dziennik "Los Angeles Times". Był wielkim przyjacielem Polski, to on zgłosił kandydaturę Andrzeja Wajdy do Oscara za całokształt twórczości.

 • Kolekcja Tennessee Williamsa na DVD

  26 maja do sklepów trafi na płytach DVD wyjątkowa kolekcja filmów. Rzadko zdarza się, by sygnować ją nazwiskiem osoby, która nie jest ani reżyserem, ani aktorem. Jednak zasługi dramaturga Tennessee Williamsa są dla współczesnego kina nie do przecenienia. Dał on bowiem światu zarówno "Tramwaj zwany pożądaniem" ze słynną rolą Marlona Brando, jak i "Kotkę na gorącym blaszanym dachu" z pamiętnymi

 • Paul Mazursky gościem Camerimage 2001

  Amerykański reżyser, aktor i scenarzysta Paul Mazursky ("Moskwa nad rzeką Hudson", "Faithful", "Enemies: A Love Story"), goszczący w Łodzi na festiwalu Camerimage, spotkał się w poniedziałek, 3 grudnia, z uczestnikami imprezy. Podczas seminarium powiedział, że filmy powinny być tak dobre, by po ich obejrzeniu nasze życie zmieniało się na lepsze.

 • Scarlett Johansson podbiła Broadway

  Scarlett Johansson okazała się prawdziwym magnesem dla widzów tłumnie odwiedzających teatry na Broadwayu. Pierwsze tydzień od premiery "Kotki na gorącym, blaszanym dachu", z jej udziałem, przyniósł 843 215 dolarów zysku z biletów.

 • Kevin Costner: Od pucybuta do milionera

  Ma 59 lat, dwa Oscary, dwa Złote Globy i Srebrnego Niedźwiedzia z festiwalu w Berlinie. Jest aktorem, reżyserem i producentem. Kevin Costner -jeden z najbardziej znanych filmowców na świecie, pojawił się w piątek na ekranach polskich kin w thrillerze "72 godziny".