• Informacje na temat:

  richard griffiths aktor

Artykuły na temat: richard griffiths aktor
 • Nie żyje Richard Griffiths

  Richard Griffiths - brytyjski aktor, najbardziej znany z roli Vernona Dursleya w serii filmów o Harrym Potterze - zmarł w piątek, 29 marca, w wieku 65 lat.

 • XVII-wieczny aktor w tarapatach

  opowiada autentyczną historię słynnego aktora sprzed czterystu lat, który staje w obliczu nieoczekiwanej scenicznej konkurencji. W obsadzie projektu, który realizuje właśnie Richard Eyre ( "Iris" ), występuje także wielu wybitnych aktorów brytyjskich.

 • Harry Potter bez rodziny

  Rodzina Dursley'ów nie pojawi się w czwartej filmowej opowieści o przygodach Harry'ego Pottera. Richard Griffiths i Fiona Shaw, czyli filmowi wuj Vernon i ciotka Petunia, mówią, że zamurowało ich na wieść, że ich bohaterowie nie wystąpią w ekranizacji powieści "Harry Potter i Czara Ognia".

 • Nominacje do nagrody Gildii Aktorów

  We wtorek, 29 stycznia, ogłoszono nominowanych do prestiżowej nagrody Gildii Aktorów Amerykańskich (Screen Actors Guild Awards). Wśród aktorów mających szansę na wyróżnienie są tegoroczni zdobywcy Złotych Globów za najlepsze role dramatyczne: Russell Crowe ( "Piękny umysł" ) i Sissy Spacek ("In the Bedroom"). Szanse na nagrodę mają również Denzel Washington ( "Dzień próby" ) i Renée Zellweger

 • Ogłoszono nominacje do Emmy Awards

  Filmowe gwiazdy, między innymi Brad Pitt, Kenneth Branagh, Jim Broadbent i Susan Sarandon, zostali nominowani do tegorocznych nagród Emmy, honorujących telewizyjne dokonania. Brad Pitt zyskał uznanie za występ w serialu "Przyjaciele" ("Najlepszy gościnny występ aktora w serialu komediowym").

 • Owacja dla Daniela Radcliffe'a

  Hollywoodzkie gwiazdy: Glenn Close, Kathleen Turner i Dominic Cooper zgotowały młodemu aktorowi Danielowi Radcliffe'owi gorącą owację, nagradzając jego debiut na deskach Broadway'u.

 • Złote Globy 2003: Nominacje

  "Pianista" Romana Polańskiego znalazł się na liście filmów nominowanych do Złotych Głobów - ogłoszono w czwartek, 19 grudnia, w Hollywood. Nagrody są przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Uroczyste wręczenie Złotych Globów jest zaplanowane na 19 stycznia 2003 roku. Będzie to już 60. edycja rozdania tych prestiżowych nagród.

 • Gwiazdy Harry'ego Pottera w kontrowersyjnej sztuce teatralnej

  Daniel Radcliffe grający najpopularniejszego w ostatnich latach czarodzieja - Harry'ego Pottera wystąpi wraz ze swoim filmowym wujkiem, Richardem Griffithsem na scenie teatru w londyńskim West Endzie.

 • Daniel Radcliffe rozchwytywany

  Aż jedenastu broadwayowskich producentów walczy o pozyskanie na swoją scenę spektaklu "Equus", w którym na londyńskim West Endzie zadebiutował 17-letni Daniel Radcliffe, znany z filmowych ról Harry'ego Pottera.

 • Mały skandal z Potterem w tle

  Daniel Radcliffe, znany wszystkim jako odtwórca roli Harry'ego Pottera, w miniony weekend miał niemiłe doświadczenie w związku ze sztuką teatralną "Equus", w której występuje.

Wideo na temat: richard griffiths aktor
 • Fish Tank

  Nagrodzony przez Jury festiwalu w Cannes 2009 film w reżyserii uhonorowanej Oscarem Andrei Arnold. Przejmująca opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia. Mia ma 15 lat. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie potrzebuje nikogo. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach rówieśników. Gdy jest sama - tańczy. I wierzy w to, że kiedyś spełni swoje marzenia. Pewnego dnia jej matka przyprowadza do domu tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor. Jego nieoczekiwana obecność wzburzy...

 • Niewinna

  Peter (Liam Neeson) i Lisa (Laura Linney) są małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Ich świat wydaje się być poukładany: Peter jest odnoszącym sukcesy biznesmanem a Lisa cenioną projektantką butów. Pewnego dnia Lisa znika. Peter jest załamany. Jednak rozpacz zmienia się w furię, gdy w komputerze żony znajduje jej intymne zdjęcia z innym mężczyzną. Ten sam człowiek - Ralph (Antonio Banderas) od lat wysyła Lisie e-maile. Zdruzgotany Peter podejmuje desperacką próbę zmierzenia się z przeszłością...

 • Moja łódź podwodna

  Komedia, której główny bohater - 15-letni Olivier Tate - ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla jej nauczyciela tańca. Moja łódź podwodna to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steve'em Zissou),...