• Informacje na temat:

  richard kiel aktor

Artykuły na temat: richard kiel aktor
 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Zmarł aktor Richard Kiel

  Amerykański aktor Richard Kiel, znany z gigantycznej postury odtwórca roli zawodowego zabójcy Szczęki w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda, zmarł w środę w wieku 74 lat w szpitalu w mieście Fresno w Kalifornii - poinformowała rzeczniczka szpitala.

 • "Riddick" jest dziki, "Riddick" jest zły, "Riddick" ma bardzo ostre kły

  Richard B. Riddick - najbardziej poszukiwany przestępca w galaktyce, potrafiący widzieć w ciemności drapieżnik, Han Solo, Conan i Hannibal Lecter w jednym. Będący dzieckiem aktora Vina Diesela i reżysera Davida Twohy'ego, pojawił się w "Pitch Black" i "Kronikach Riddicka", a także w różnych grach komputerowych i animacjach. Wchodząca właśnie na ekrany część trzecia kinowej serii to kolejny tytuł

 • Javier Bardem: Czarny charakter blondynem

  To człowiek wewnętrznie złamany, skrywający tajemnicę, o nieprzyjemnym, specyficznym wyglądzie - tak o Silvie, złoczyńcy ze "Skyfall", w którego się wcielił, powiedział hiszpański aktor Javier Bardem. - Mam nadzieję, że ta postać zaskoczy widzów - dodał.

 • Polskie akcenty w Bondach

  Pierwowzorami pierwszej dziewczyny Bonda i jednego z jego przeciwników byli Polacy. W jednym z odcinków serii o 007, "Pozdrowieniach z Rosji", wystąpił polski aktor Władysław Sheybal. W piątek, 5 października, przypada 50. rocznica premiery pierwszego filmu o Bondzie, "Doktora No".

 • Tournee "Bonda" po Wielkiej Brytanii

  Z okazji 50. rocznicy pierwszego filmu o Jamesie Bondzie odbędzie się niezwykła impreza objazdowa, w której wezmą udział twórcy i aktorzy filmów o 007, w tym Roger Moore.

 • Wenecja 2013: Zwykły żart czy historyczna konieczność?

  70. MFF w Wenecji po raz pierwszy w historii wygrał film dokumentalny. Wiele festiwali nie ma śmiałości, by zmuszać jedno jury do ważenia jakość dokumentów i fabuł. Nie widzą poziomu, na którym można byłoby dokonywać porównań między tak odmiennymi formami filmowymi.

 • Oscary: Triumfatorzy i przegrani

  "Jak zostać królem", który zdobył 4 Oscary, okazał się największym zwycięzcą tegorocznej gali, na której rozdawano nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Najbardziej zawiódł nowy film braci Coen - "Prawdziwe męstwo", który mimo dziesięciu nominacji nie otrzymał żadnego Oscara.