• Informacje na temat:

  richard roundtree

Artykuły na temat: richard roundtree
 • Zmarł reżyser Gordon Parks

  We wtorek, 7 lutego, zmarł w Nowym Jorku Gordon Parks, zasłużony dla kina czarnoskórych Amerykanów reżyser, twórca opartego na własnej powieści "The Learning Tree" i przede wszystkim filmu "Shaft" z Richardem Roundtree w roli detektywa. Miał 93 lata. Był pierwszym znaczącym czarnym reżyserem w Hollywood.

 • Najwięksi kinowi twardziele

  W rankingu na "najtwardszą" postać w historii kina, zorganizowanym przez jedno z amerykańskich pism, zwyciężył Tony Montana, grany przez Ala Pacino w filmie "Człowiek z blizną" . Drugie miejsce przypadło Sarze Connor (Linda Hamilton) z "Terminatora 2" , zaś trzecią lokatą może poszczycić się bohater odtwarzany przez Bruce'a Lee w słynnym "Wejściu smoka" .

 • Zdobywcy Oscarów

  W lutym stacja TCM zaprasza na cykl filmów nagrodzonych Oscarami. Można będzie zobaczyć m. in. takie perełki jak "Doktora Żywago", "2001: Odyseję kosmiczną", "Przeminęło z wiatrem" czy Parszywą dwunastkę".

 • Odeszli od nas na zawsze

  Ostatni rok pełen był różnorodnych filmowych wydarzeń, zarówno tych wspaniałych, jak i tych smutnych. 1 listopada wspominamy twórców, aktorów i pozostałych ludzi związanych z kinem, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy odeszli od nas na zawsze. Są wśród nich m.in. Marek Perepeczko, Hanka Bielicka, Ewa Sałacka, Krzysztof Kołbasiuk, Igor Śmiałowski, Tomasz Zaliwski i Walerian Borowczyk.