• Informacje na temat:

  rita hayworth

Artykuły na temat: rita hayworth
 • Poskromić Ewę Kasprzyk

  "Jestem bardzo zadziorną kobietą, ale Janek ma na mnie swoje sposoby i potrafi mnie poskromić" - mówi uczestniczka 'Tańca z Gwiazdami", Ewa Kasprzyk.

 • Polska Rita Hayworth wyszła z szafy

  Od dziś w kinach można oglądać "Dziewczynę z szafy", entuzjastycznie przyjmowany przez krytykę i publiczność film, okrzyknięty jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich lat.

 • Striptiz? Rzecz kobieca!

  Zatańczyć na rurze? Nie trzeba być aktorką. Sztuka filmowego striptizu jest bowiem umiejętnością o wiele wyższym stopniu erotycznego wyrafinowania. Czasem, jak zrobiła to Rity Hayworth, wystarczyło tylko zdjąć rękawiczkę. Przedstawiamy 10 najoryginalniejszych striptizów w historii kina.

 • Jubileusz Jana Peszka

  Jan Peszek świętował w poniedziałek, 28 maja, 40-lecie swojej scenicznej kariery. Jubileusz odbył się w Starym Teatrze w Krakowie.

 • Powinni dostać Oscara

  James Stewart znalazł się na szczycie listy artystów pominiętych przez Amerykańską Akademię Filmową podczas wyboru laureatów Oscarów. Czytelnicy popularnego tygodnika "Entertainment Weekly" uznali, że rola aktora w filmie Alfreda Hitchcocka "Zawrót główy" zasługiwała na złotą statutkę. Wśród pokrzywdzonych przez członków Akademii znaleźli się m.in. Anthony Perkins i zagrany przez niego bohater "Psychozy" , oraz Marilyn Monroe, gwiazda filmu "Pół żartem, pół serio" .

 • Gwiazdy wszech czasów

  Z okazji stulecia kina Amerykański Instytut Filmowy zorganizował cykl ankiet, mających wyłonić najważniejsze dokonania kinematografii. I tak powstały listy stu najlepszych thrillerów w historii kina i stu najzabawniejszych komedii XX wieku . Uczestników ankiet spytano również o niezapomniane filmowe gwiazdy i najlepsze filmy.

 • W wieku 90 lat zmarł aktor Glenn Ford

  W wieku 90 lat zmarł w środę, 30 sierpnia, znany amerykański aktor filmowy Glenn Ford.

 • Zeta-Jones: Żądze czy pieniądze?

  7 grudnia na ekrany polskich kin wejdą "Żądze i pieniądze", nowa komedia kryminalna Stephena Frearsa. W filmie, u boku Bruce'a Willisa i Joshuy Jacksona, zobaczymy jedną z najpiękniejszych kobiet Hollywood, prywatnie towarzyszkę życia Michaela Douglasa - Catherine Zeta-Jones.

 • Co pamiętamy po wyjściu z kina?

  Jedna ze stron internetowych opracowała listę filmów, które zawierają niezapomniane sceny. Pomysłodawcy uważają, że niektóre produkcje pamięta się tylko ze względu na wyjątkowe momenty - szokujące, wzruszające bądź zabawne. Na liście znalazło się kilkadziesiąt tytułów, wśród których są m.in. "Ojciec chrzestny" , "Amadeusz" , "Casablanka" , "Pianista" , "Taksówkarz" i "Monster's Ball: Czekając na wyrok" .

 • Będzie o nich głośno w 2011 roku

  "New York Times" zaprosił 14 aktorów, o których - jak zapewnia redakcja - usłyszymy w ciągu następnych 12 miesięcy. Natalie Portman, Javier Bardem czy Michael Douglas, wcielają się dla amerykańskiego magazynu w najważniejsze postaci z historii kina.

Wideo na temat: rita hayworth
 • Chico i Rita

  "Chico i Rita" to opowieść o wielkiej miłości utalentowanego pianisty Chico i pięknej, obdarzonej niezwykłym głosem Rity. Ich wspólna historia zaczyna się na Kubie w 1948 roku, ale los rzuci kochanków do Nowego Jorku, Paryża, a nawet Hollywood. Bohaterów opartego na prawdziwej historii filmu połączyło pożądanie i muzyka, która odgrywa w "Chico i Rita" niezwykle ważną rolę. Na doskonałej ścieżce dźwiękowej usłyszymy jazz, cubop, mambo, sambę... To one nadadzą rytm gorącemu uczuciu. Miłość jest...

 • Salvo. Ocalony

  Samotny, pozbawiony uczuć, bezwzględny trzydziestolatek Salvo (Saleh Bakri - "Czas, który pozostał", "Przyjeżdża orkiestra") należy do sycylijskiej mafii. W akcie zemsty zakrada się do domu innego mafiosa, który zorganizował na niego nieudany zamach. Przez przypadek spotyka tam jego siostrę Ritę - piękną, niewidomą dziewczynę, która mimowolnie jest świadkiem, jak Salvo zabija jej brata. Gdy ten, z niewiadomych dla siebie przyczyn, decyduje się ją porwać, w ich życiu zaczyna dziać się coś...

 • Opowieści, które żyją tylko w pamięci

  Zainspirowana lokalną legendą poetycka historia wioski w brazylijskim interiorze, gdzie czas dawno stanął w miejscu. Wyczekując z utęsknieniem deszczu ostatni żyjący mieszkańcy fikcyjnej Jotuomby spędzają czas na rozmowach, grze w bule i wspólnych posiłkach. Pewnego dnia do zamkniętej społeczności przybywa Rita, młoda fotograf zafascynowana aurą zastygłego w czasie miejsca. Dziewczyna tchnie nowe życie w uśpioną osadę, wnosząc do codzienności starszych ludzi delikatny urok młodzieńczej...