• Informacje na temat:

  rodzice franciszka pieczki

Artykuły na temat: rodzice franciszka pieczki
 • "Ranczo": Franciszek Pieczka w nowym filmie!

  Bohaterowie Anny Seniuk i Franciszka Pieczki są dobrymi duszami w życiu wrażliwego sześcioletniego Marcina (Maciej Bożek). Zofia, w której domu, w wynajmowanym pokoju, mieszka chłopiec z matką Anną(...) Poznaniu i Szamotułach, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Producentem jest Piotr Mikołajczak i firma Ursa Major, koproducentami Apella S.A., Fundacja im. Franciszka Stefczyka, a mecenasem - Kasa Stefczyka...

 • Franciszek Pieczka kończy 90 lat. Nie tak wyobrażał sobie starość

  ...zachwycił się aplikacją Google Earth. Dzięki niej można sobie popatrzeć na cały świat. Dziadek tą drogą zagląda do swojej rodzinnej wsi Godowo na Górnym Śląsku i na cmentarz, gdzie leżą jego rodzice...

 • Łucja Kowolik miała dość i uciekła z Polski do Australii. Słuch po niej zaginął. Co z nią?

  Mimo zawodowych sukcesów życie pięknej Ślązaczki w Polsce przypominało piekło. Dwa nieudane małżeństwa, zawiść i brak akceptacji ze strony najbliższych osób. Łucja Kowolik (69 l.) miała już tego dosyć. Spakowała się i uciekła z Polski do Australii. Słuch po niej zaginął. Co się dzieje z piękną aktorką?

 • Kultowe seriale: 50 lat od pierwszego klapsa na planie "Czterech pancernych i psa"

  Pierwszy odcinek "Czterech pancernych i psa" Telewizja Polska wyemitowała 9 maja 1966 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że po półwieczu ten serial wciąż będzie gromadził przed telewizorami spore grono widzów. Podobno tylko Roman Wilhelmi prorokował, że pancernych czeka sława.

 • Szok poporodowy

  Serial komediowy, Polska 2008 Reżyseria: Wojciech Adamczyk Scenariusz: Robert Brutter, Jerzy Niemczuk Aktorzy: Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski,...

 • Franciszek Pieczka: Nie będzie podsumowań

  "Czterej pancerni" wynieśli go na szczyty popularności, po 50 latach widzowie kochają go jako Japycza w "Ranczu".

 • Arkadiusz Janiczek: Zaczynam być sentymentalnym facetem

  13 lat grał w "Złotopolskich". Był przejmujący w "Placu Zbawiciela". Przedstawiamy portret Arkadiusza Janiczka.

 • "Ziemia obiecana": Reymont, Łódź i seks w karocy

  W sobotę, 21 lutego 2015, mija dokładnie 40 lat od premiery "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. Nominowana do Oscara ekranizacja powieści Władysława Reymonta nie tylko zaliczana jest do najlepszych dzieł reżysera, dodatkowo zawiera jedną z najbardziej sugestywnych scen erotycznych w historii polskiego kina.

 • Międzyzdroje: Gwiazdy i kondycja polskiego kina

  Kilka tysięcy mieszkańców Międzyzdrojów oraz wczasowiczów przebywających w tym nadmorskim miasteczku, zgromadziło się we wtorek, 3 lipca, przy Promenadzie Gwiazd, gdzie odciski swych dłoni w brązie pozostawiło jedenastu kolejnych popularnych artystów. Bohaterami tegorocznego widowiska byli: Alina Janowska, Olga Lipińska, Maja Ostaszewska, Dorota Stalińska, Danuta Stenka, Michał Bajor, Jacek Fedorowicz, Franciszek Pieczka, Igor Przegrodzki, Andrzej Strzelecki i Artur Żmijewski.

 • "Quo Vadis": Po rzymskiej prapremierze

  W czwartek, 30 sierpnia, w Auli Pawła VI w Watykanie o godzinie 18. rozpoczął się prapremierowy pokaz filmu "Quo Vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Gościem honorowym uroczystości był papież Jan Paweł II.