• Informacje na temat:

  rodzina jerzego turka

Artykuły na temat: rodzina jerzego turka
 • Jerzy Turek: Nigdy nie pogodził się z tą stratą

  ...generał", trenera II klasy Wacława Jarząbka w "Misiu", czy Zenona Solskiego, ojca Kasi, w "Koglu-moglu". - Wesoły, życzliwy, bezkonfliktowy - tak wspominają zmarłego siedem lat temu Jerzego Turka koledzy(...), gdy uczynił ich dziadkiem. Wnuczka Ola stała się oczkiem w głowie pana Jerzego w ostatnich latach życia. Radość sprawiała aktorowi również praca. Przez 12 lat grał w serialu "Złotopolscy". Aż pewnego...

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Wojciech Siemion, Jerzy Turek, Maciej Kozłowski, Elżbieta Czyżewska. W katastrofie smoleńskiej zginął Janusz Zakrzeński. Filmowy świat pożegnał również: Dennisa Hoppera, Claude'a Chabrola, Arthura Penna i Erica Rohmera. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Jerzy Turek: Ta śmierć bolała go do końca

  Warszawskiej, gdzie studiowała, a potem kolega Jerzego miał ją podwieźć na ślub do Kobyłki. Niestety, spóźnili się 45 minut. Na szczęście urzędnik na nich poczekał. Dwa tygodnie później zakochani(...) na zawsze. Ocuciły ją pielęgniarki i poinformowały, że Jerzego przeniesiono do izolatki. Wkrótce okazało się, że wszystko się udało, ale po powrocie do pracy artysta musiał się nauczyć na nowo mówić...

 • Film polski w 2010 roku

  Pokazy "Katynia" Andrzeja Wajdy w telewizji rosyjskiej, oscarowa walka "Królika po berlińsku", sukces filmu Romana Polańskiego, nagroda w Wenecji dla Jerzego Skolimowskiego, zdjęcia do nowego obrazu Jerzego Hoffmana i opowieść o Grudniu'70 - są wśród najważniejszych wydarzeń w filmie polskim w 2010 roku.

 • Andrzej Nejman: Za co podziwia żonę?

  ...i śp. Jerzego Turka. To dzięki ich namowom ówczesny dyrektor Teatru Kwadrat zaprosił mnie do współpracy. Do dzisiaj Jerzy Turek jest moim zawodowym guru. Zastanawiam się, jak by ocenił moje decyzje(...)Mówi o sobie, że jest w gorącej wodzie kąpany. Wybuchowy temperament Andrzeja Nejmana (43 l.) dobrze zna rodzina i koledzy z pracy. - Ale po burzy zawsze przychodzi słońce - śmieje się aktor. Jak...

 • Nagrody w Lubomierzu

  Złoty Granat, główną nagrodę Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu, zdobył obraz "Pieniądze to nie wszystko" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Impreza zakończyła się uroczystym koncertem, w niedzielę wieczorem, 12 sierpnia.

 • "Złotopolscy": Wielki powrót!

  ...wiejskie plenery oraz doskonała obsada aktorska. Na ekranie można podziwiać nieżyjących już Henryka Machalicę, Jerzego Turka czy Eugeniusza Priwieziencewa, oraz przekonać się na własne oczy, jak...

 • DVD: "Nie ma mocnych" Sylwestra Chęcińskiego

  Od poniedziałku, 28 listopada, w sprzedaży na dvd dostępny jest hit lat 70. - komedia Sylwestra Chęcińskiego "Nie ma mocnych" . To druga część trylogii o Pawlakach i Kargulach, która w każde święta co rok gromadzi przed telewizorami miliony widzów. Teraz będziemy mogli oglądać "Nie ma mocnych" nie tylko od święta.

 • Kultowe seriale: Mija rok od śmierci Wojciecha Pokory

  Dokładnie rok temu - 4 lutego - dotarła do nas smutna wiadomość, że uwielbiany przez widzów Wojciech Pokora przegrał walkę z chorobą, z którą zmagał się przez kilka miesięcy. Niezapomniany inżynier Mieczysław Gajny z "Czterdziestolatka", hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" i docent Zenobiusz Furman z "Alternatyw 4", zmarł w szpitalu w wieku 83 lat.

 • Trzy kultowe seriale na DVD

  "Lalka", "Wojna domowa" i "Czarne chmury" - dziś na DVD ukazują się trzy polskie popularne seriale telewizyjne. Dystrybutorem wydawnictw jest Galapagos Films.