• Informacje na temat:

  rodzina wałęsów

Artykuły na temat: rodzina wałęsów
 • Wielka radość w rodzinie Wałęsów! Trzynasty wnuk Lecha Wałęsy w drodze!

  Rodzina Wałęsów jest bardzo liczna. Były prezydent ma aż ośmioro dzieci i dwanaścioro wnucząt, choć ta liczba niebawem się powiększy. Okazuje się, że Magdalena Wałęsa spodziewa się swojego drugiego dziecka.  Córka Lecha trzyma się z dala od świata show-biznesu i wielkiej polityki.  Jej pasją był balet, ale kontuzja pokrzyżowała jej plany na przyszłość. Zdecydowała się na studia teologiczne...

 • Leonard Cohen skończył 80 lat

  Poeta, pisarz i bard, obdarzony głębokim, niskim głosem, którym śpiewa pieśni o samotności, religii i miłości - Leonard Cohen kończy w niedzielę 80 lat. Swoje urodziny Kanadyjczyk uczcił wydając nową płytę pt. "Popular Problems" - w polskiej edycji z tłumaczeniami swych tekstów.

 • Lech Wałęsa: przykra prawda o jego małżeństwie z Danutą

  Tuż przed 74. urodzinami Lecha Wałęsy na rynku pojawiła się książka-wywiad z byłym prezydentem i legendarnym przywódcą "Solidarności". W książce Cezarego Łazarewicza i Andrzeja Bobera "Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą" najwięcej emocji wzbudzają te fragmenty, które dotyczą rodziny, a w szczególności żony Danuty Wałęsy.   Pomimo 47 lat małżeństwa oraz wychowania ośmiorga dzieci, małżeństwo Wałęsów nie...

 • O pracę z nią zabiegał Brad Pitt

  Perfekcjonistka, elegancka od zawsze, o współpracę z nią przy filmie zabiegał m.in. Brad Pitt - tak o nominowanej do Oscara za kostiumy do "Czarownicy" Annie Biedrzyckiej-Sheppard mówi w wywiadzie jej siostra, również znana kostiumograf, Magdalena Biedrzycka.

 • Danuta Wałęsa wyjawia smutną prawdę o mężu. Jak wygląda jej życie z Lechem Wałęsą?

  Za nimi prawie 50 lat małżeństwa. Jak wygląda wspólne życie Lecha Wałęsy (75 l.) i jego żony Danuty (70 l.)? Okazuje się, że od jakiegoś czasu nie jest zbyt kolorowo. Małżonka byłego prezydenta smutno podsumowuje: "On swoje, ja swoje. Dwoje różnych ludzi pod jednym dachem".

 • Izabela Trojanowska: Wzloty i upadki "boskiej Izy"

  Jej życie to poruszająca historia wzlotów i upadków. Z tej lekcji umiała wyciągnąć wnioski.

 • Kim są dziś dzieci Wałęsów?

  ..."najzdolniejszym dzieckiem Wałęsów". Obecnie jest po rozwodzie. Miała zostać baletnicą, jednak kontuzja kolana przekreśliła jej karierę. Syna Szymona pomaga jej wychowywać mama. Studiowała teologię. Anna (33(...) Brygida (28 l.) jest skłócona z ojcem, ukończyła kulturoznawstwo i pracowała w gdyńskim akwarium. Kilka dni temu wyszła za mąż. Rodzina mówi o niej "samotnica".

 • Mel Gibson: Od kina akcji do męki Chrystusa

  Film "Pasja" , w reżyserii Mela Gibsona, bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Od dnia premiery, która odbyła się 25 lutego, obraz ma już na koncie prawie 120 milionów dolarów. Wciąż jednak nie słabną dyskusje wokół filmu, który wzbudził skrajne emocje. Już dawno na całym świecie nie dyskutowano tak szeroko o dziele filmowym. Co dziwne, obraz nie wyszedł spod ręki kontrowersyjnego twórcy. Stworzył go artysta do niedawna kojarzony z kinem akcji.

 • Lech Wałęsa wyjawia sekrety małżeńskiej alkowy! Co za szczerość!

  ...zarabiać na dom, a żona wychowywać dzieci. Autorzy książki zapytali Wałęsę o miłość w ich związku.   Na to nie było czasu. Przy takich dużych rodzinach, przy robotniczym życiu nie ma takich zabaw. Tak się bawią intelektualiści. W robotniczych rodzinach są proste reguły gry" - wyznał były prezydent. Autorzy książki postanowili więc dopytać o te "proste reguły", z których przecież ostatecznie na...

 • Janda jako Danuta Wałęsa?

  Krystyna Janda stara się o akceptację Danuty Wałęsowej dla przygotowywanej w warszawskim Teatrze Polonia adaptacji scenicznej wspomnień żony przywódcy Solidarności. W spektaklu, który mógłby mieć premierę już na jesieni, rolę głównej bohaterki miałaby zagrać oczywiście sama Janda.