• Informacje na temat:

  roman gładysz

Artykuły na temat: roman gładysz
 • Roman Polański stawił się w prokuraturze. "Areszt jest zbędny"

  Roman Polański pojawił się w krakowskiej prokuraturze w sprawie amerykańskiego wniosku. Po przesłuchaniu prokurator uznał, że areszt jest zbędny - dowiedział się dziennikarz RMF FM.

 • Roman Polański: Cezar za "Wenus w futrze"

  Roman Polański został uznany za najlepszego reżysera na 39. ceremonii wręczenia Cezarów. Stał się tym samym twórcą, który zdobył w swojej karierze najwięcej nagród Francuskiej Akademii Filmowej.

 • Cannes na półmetku. Pierwsi faworyci?

  Nowe filmy na festiwalu Cannes zaprezentowali dwaj mistrzowie kina starszego pokolenia - Irańczyk Abbas Kiarostami oraz prawie 90-letni Francuz Alain Resnais.

 • Brad Pitt wywołał histerię w Cannes

  Zbiorowe szaleństwo w Cannes - tłumy fanów oblegały w poniedziałek, 21 maja, ze wszystkich stron Pałac Festiwalowy. Wszystko po to, aby przywitać kroczącego po czerwonych schodach Brada Pitta i innych aktorów, grających w niecierpliwie oczekiwanym dreszczowcu "Killing Them Softly".

 • Złota Palma dla "Życia Adeli"!

  Zakończył się 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w niedzielę, 26 maja, wieczorem, jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało Złotą Palmę francuskiemu dramatowi "Życie Adeli. Rozdział 1 i 2" w reżyserii Abdellatifa Kechiche'a.

Wideo na temat: roman gładysz
 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Roman Barbarzyńca

  Plemię kulturystycznych barbarzyńców cieszy się w krainie Wszechściemia sławą niepokonanych wojowników. Jednak pewnego dnia, wskutek zdradzieckiej intrygi, prawie wszyscy bitni pakerzy trafiają do niewoli okrutnego księcia Zamordora, chorobliwie napalonego na władzę nad światem. Prawie czyni wielką różnicę. Obdarzony wąskimi barami i szerokim uśmiechem Roman (Maciej Stuhr), wieczny przedmiot kpin współplemieńców, pozostał na wolności i musi zebrać w sobie nadludzką odwagę, aby ruszyć z...

 • Polański. Ścigany i pożądany

  Dokument "Polański. Ścigany i pożądany" próbuje odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę wydarzyło się w 1977 roku i dlaczego Roman Polański, oskarżony o gwałt na 13-latce, uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Półtoragodzinny film dokumentalny "Polański. Ścigany i pożądany" powstawał pięć lat. W tym czasie reżyserka, Marina Zenovich, zdołała dotrzeć do najważniejszych osób związanych z głośnym procesem, w tym do samej ofiary Samanthy Gailey. Wywiady, które znalazły się w...