• Informacje na temat:

  roman polański i 13 latka

Artykuły na temat: roman polański i 13 latka
 • Roman Polański będzie reżyserował w Polsce. Pod jednym warunkiem!

  Roman Polański (80 l.) chce nakręcić w Krakowie swój najnowszy film o aferze Dreyfusa, obawia się jednak aresztowania. Prawnicy reżysera żądają więc zapewnienia, że ekstradycja jest niemożliwa.

 • Polański: Kolejna kobieta oskarża o gwałt

  We wtorek, 27 lipca, była modelka Edith Vogelhut oskarżyła Romana Polańskiego o to, że w 1974 roku wykorzystał ją seksualnie.

 • USA wciąż chcą aresztować Polańskiego

  Stany Zjednoczone są "rozczarowane" decyzją Szwajcarii o nie poddawaniu ekstradycji słynnego reżysera filmowego, Romana Polańskiego .

 • Sypiał z "chłopcami", teraz broni Polańskiego

  Francuski minister kultury Frederic Mitterrand , bratanek byłego prezydenta Francji, przyznał, że wyrażając oburzenie z powodu zatrzymania w Szwajcarii Romana Polańskiego , dał się ponieść emocjom.

 • Wznowiono sprawę gwałtu i procesu Polańskiego

  Reżyser przed laty oskarżony o gwałt 13-latki, nie może zaznać spokoju. Od kilku tygodni ponownie rozpatrywana jest i publicznie oceniana sprawa z 1977 roku. Na jaw wyszły nowe okoliczności zdarzenia.

 • Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej uprawiania seksu z 13-latką. Samantha Geimer, dziś ponad 40-letnia kobieta, kilkakrotnie wnioskowała do sądu o uniewinnienie reżysera. Przyznała też, że seks odbył się za przyzwoleniem oraz oświadczyła, że wybacza Polańskiemu.

 • Roman Polański, który w 2009 roku został aresztowany w Szwajcarii, uda się do Locarno na 67. Festiwal Filmowy, na którym będzie jednym z gości honorowych - poinformowali organizatorzy festiwalu.

 • Polański: Prowokacji ciąg dalszy

  Samantha Geimer, która w 1977 roku, jako 13-latka, oskarżyła Romana Polańskiego o gwałt, wyda zbiór wspomnień, który odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń. Prowokacyjna jest już sama okładka książki.

 • Ekstradycja Polańskiego kwestią czasu

  Amerykański ekspert prawny, specjalista od ekstradycji Douglas McNabb uważa, że ekstradycja Romana Polańskiego do USA jest już pewna i może się tylko przeciągnąć, m.in. wskutek prawdopodobnej apelacji jego adwokatów.

Wideo na temat: roman polański i 13 latka
 • Polański. Ścigany i pożądany

  Dokument "Polański. Ścigany i pożądany" próbuje odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę wydarzyło się w 1977 roku i dlaczego Roman Polański, oskarżony o gwałt na 13-latce, uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Półtoragodzinny film dokumentalny "Polański. Ścigany i pożądany" powstawał pięć lat. W tym czasie reżyserka, Marina Zenovich, zdołała dotrzeć do najważniejszych osób związanych z głośnym procesem, w tym do samej ofiary Samanthy Gailey. Wywiady, które znalazły się w...

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • 13 grzechów

  Eliot jest pogrążony w długach i wszystko wskazuje na to, że nie prędko uda mu się je spłacić. Pieniądze są mu potrzebne jednak bardziej niż kiedykolwiek – wkrótce ma zamiar poślubić miłość swojego życia. Pewnego dnia odbiera telefon. Tajemniczy głos informuje go, że jest filmowany przez ukryte kamery i bierze udział w grze. Jeżeli Eliot wykona 13 zadań, wówczas wygra 6,2 miliona dolarów. Pierwsze zadanie jest proste – zabić muchę latającą po pokoju. Jednak każde następne z pozostałych 12 to...