• Informacje na temat:

  roman polański nóz w wodzie

Artykuły na temat: roman polański nóz w wodzie
 • Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej uprawiania seksu z 13-latką. Samantha Geimer, dziś ponad 40-letnia kobieta, kilkakrotnie wnioskowała do sądu o uniewinnienie reżysera. Przyznała też, że seks odbył się za przyzwoleniem oraz oświadczyła, że wybacza Polańskiemu.

 • Sąd obejrzał film "Roman Polański. Ścigany i pożądany"

  Ponad półtoragodzinny film dokumentalny o Romanie Polańskim obejrzał w piątek krakowski sąd na kolejnym posiedzeniu w sprawie stwierdzenia dopuszczalności ekstradycji reżysera do USA. Kolejne posiedzenie w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.

 • Zygmunt Malanowicz długo szukał swojej przystani

  .... Był jeszcze studentem, kiedy kolega polecił go Romanowi Polańskiemu, który kręcił film "Nóż w wodzie". Wygrał próbne zdjęcia. - Za rolę dostałem nawet niezłe pieniądze. Chciałem sobie kupić skuter(...) - zwierza się po latach. Ale za ten film został wyrzucony ze studiów, bo zagrał mimo braku pozwolenia. I choć "Nóż w wodzie" zdobył światową sławę, nie podobał się komunistycznej władzy. W efekcie...

 • Roman Polański z nagrodą "Pod Prąd"

  Roman Polański został laureatem nagrody "Pod Prąd", którą odebrał 1 maja, podczas gali otwarcia 8. edycji festiwalu PKO OFF CAMERA. W długą podróż pod prąd modom i schematom wyruszył właśnie z Krakowa, gdzie mieszka.

 • Tragedia w dworku Karoliny Wajdy zatrzęsła polskim show-biznesem!

  ...słyszał. Jego ojciec interesował się światem filmowym i to on gdzieś wyczytał, co zdarzyło się w hollywoodzkiej willi Romana Polańskiego. Z rąk bandy Charlesa Mansona zginęła wówczas żona reżysera...

 • Roman Polański tęskni za Krakowem

  Chciałbym więcej czasu spędzić w Krakowie - zapowiedział w czwartek, 15 stycznia, Roman Polański. Słynny reżyser przyznał, że kupił w tym mieście mieszkanie, ponieważ chciałby, by jego rodzina bardziej się związała z tym miejscem.

 • Mija 25 lat od premiery pierwszej polskiej telenoweli - "W labiryncie"

  Piotrkowi sztuczkę, jaką przed laty pokazywał jako Andrzej w "Nożu w wodzie", a przy okazji pyta chłopaka, czy zna nominowany do Oscara film Romana Polańskiego. Wpadki i wypadki przy pracy Twórcom...

 • Roman Polański zeznawał 9 godzin

  Blisko dziewięć godzin zeznawał w środę, 25 lutego, przed krakowskim sądem Roman Polański w trakcie posiedzenia dotyczącego wniosku USA o jego ekstradycję. Wyjaśnienia reżysera zajęły 30 stron maszynopisu. Sąd odroczył postępowanie do kwietnia.

 • "Lew ekranu" - wystawa poświęcona Leonowi Niemczykowi

  ...względem liczby zagranych ról. W 1998 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto jego gwiazdę w Alei Gwiazd. Do jego najznakomitszych ról należą kreacje w "Nożu w wodzie" Romana Polańskiego...

 • Będzie ekstradycja Romana Polańskiego?

  Na 25 lutego krakowski sąd wyznaczył termin posiedzenia w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego, której domagają się Stany Zjednoczone - poinformowała we wtorek PAP Grażyna Rokita z biura prasowego Sadu Okręgowego w Krakowie.