• Informacje na temat:

  romy schneider aktorka

Artykuły na temat: romy schneider aktorka
 • Żuławski krytykuje Rosatich

  Były przyjaciel Weroniki Rosati, 68-letni Andrzej Żuławski, twierdzi, że aktorka sterowana jest przez apodyktyczną "matkę - handlarę", której zdarza się przemoc wobec córki. Ojca Weroniki nazywa "eurojadem".

 • Weronika Rosati wygrała proces ws. książki Andrzeja Żuławskiego

  Reżyser Andrzej Żuławski i wydawca jego książki pt. "Nocnik" mają przeprosić aktorkę Weronikę Rosati i zapłacić jej 100 tys. zł zadośćuczynienia za możliwość identyfikowania fikcyjnej bohaterki książki z powódką oraz przypisanie jej "cech obraźliwych i fałszywych".

 • Skandale i prostytucja na festiwalu w Cannes. Seksem ociekał nie tylko czerwony dywan!

  ..., Romy Schneider, Michelangelo Antonioni, Alfred Hitchcock czy Lucchino Visconti z Claudią Cardinale. Ci ostatni triumfowali w 1963 r., gdy wyreżyserowany przez Viscontiego "Lampart" zdobył złotą(...) aktorka była już księżną. 32 lata po jej śmierci, w 2014 r., w Cannes odbył się pokaz filmu Oliviera Dahana "Grace Księżna Monako" z Nicole Kidman w roli głównej. Rodzina Grace Kelly zbojkotowała...

 • "Spódnice w górę!": Dziewczynom jest gorzej

  "Spódnice w górę!" to film stworzony przez kobiety z myślą o innych kobietach i o mężczyznach, którzy ich pożądają. W komedii występują najsłynniejsze Francuzki świata, m.in. Isabelle Adjani, Laetitia Casta i Vanessa Paradis. Co działo się na planie tej produkcji?

 • Anna Popek: Ślub już wkrótce?

  ..." - słyszymy. Pan Leon to emerytowany generał Wojska Polskiego, pani Danuta zaś w młodości była pięknością w stylu aktorki Romy Schneider. Ania oglądała jej zdjęcia w rodzinnym albumie. Spotkanie...

 • Romy Schneider: Aktorka stulecia

  Debiutujący na ekranach polskich kin dokument "Inferno - niedokończone piekło" to świetna okazja do przypomnienia tragicznego życia i kariery Romy Schneider. Taki tytuł mogłaby przecież nosić biografia austriackiej aktorki.

 • Jak pokonać "Niezniszczalnych"?

  Prawdziwi mężczyźni czy prawdziwe kobiety? Królowa komedii romantycznych Jennifer Aniston ("Tak to się teraz robi"), legenda europejskiego kina Romy Schneider ("Inferno - niedokończone piekło") i wschodząca gwiazda hiszpańskiego kina Elena Anaya ("Wyspa zaginionych") spróbują powalczyć w tym tygodniu o względy kinowych widzów z "Niezniszczalnymi" Sylvestra Stallone'a.

 • Sąd przesłuchiwał Weronikę Rosati

  19 lutego zapadnie wyrok w cywilnym procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki aktorka Weronika Rosati wytoczyła za książkę reżysera Andrzeja Żuławskiego pt. "Nocnik".

 • V Festiwal Filmów Unii Europejskiej

  28 filmów z 17 krajów zobaczą polscy widzowie podczas V Festiwalu Filmów Unii Europejskiej. Do 30 listopada publiczność w Warszawie oraz w Gdyni zobaczy zarówno filmy nowe, wyprodukowane w ostatnim roku, które nie pojawiły się jeszcze w polskich kinach, jak również obrazy zrealizowane przed laty i powszechnie znane.

 • Kobiety Andrzeja Żuławskiego

  Najbardziej kontrowersyjny polski reżyser filmowy kończy dzisiaj 70 lat. Jeśli mówimy o kinie Andrzeja Żuławskiego, myślimy głównie o jego aktorkach.

Wideo na temat: romy schneider aktorka
 • Aż po grób

  Nie robi się jaj z pogrzebu? Oni zrobili! Gdy interes w branży pogrzebowej nieco podumiera, a pojawia się klient, który chce wyprawić pogrzeb z wielką pompą i płaci gotówką, tylko idiota nie skorzystałby z takiej okazji. Może dla kogoś byłoby problemem to, że ów pogrzeb ma się odbyć za życia zleceniodawcy, ale w słowniku Franka Quinna (rewelacyjna rola Billa Murraya "Dzień Świstaka", "Między słowami"), właściciela zakładu pogrzebowego, nie ma słowa "niemożliwe". Tym bardziej, że niecodziennym...

 • Mężczyźni w natarciu

  Można ich kochać, lubić albo tylko szanować. Mężczyźni. Póki nic nie zachwieje ich pewnością siebie, są największym cudem natury. Tom (Paul Schneider) jest facetem gotowym spełnić każde marzenie swojej ukochanej dziewczyny. Dla niej zdecyduje się nawet na najbardziej absurdalną misję w historii męskiego gatunku. Z pomocą swoich niezawodnych przyjaciół napadnie na bank, ale nie na byle jaki bank, bo na bank... spermy. Jak zakończy się najbardziej nieprawdopodobny skok w historii i co banda...

 • Jaśniejsza od gwiazd

  Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dołożyła wszelkich starań, by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest niekonwencjonalnymi zajęciami, jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem, nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do niepoprawnego romantyka, sprawi, że dziewczyna...

Dyskusje na temat: romy schneider aktorka