• Informacje na temat:

  ronnie dio james muzyk

Artykuły na temat: ronnie dio james muzyk
 • Grammy 2015: Metalowe nominacje

  Poznaliśmy metalowych kandydatów do nagrody Grammy. W czyje ręce trafi słynna pozłacana statuetka gramofonu, dowiemy się 8 lutego 2015 roku.

 • Oni odeszli: Wspominamy zmarłych muzyków

  Jarosław Kukulski, Kasia Sobczyk, Romuald Czystaw, Ronnie James Dio, Malcolm McLaren, Peter Steele to tylko niektórzy znani i cenieni muzycy, którzy zmarli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W Dzień Zaduszny wspominamy ich, mając w pamięci emocje, których dostarczali nam swoimi utworami.

 • Ronnie James Dio, legendarny wokalista metalowy, znany chociażby z Rainbow, Black Sabbath i własnej grupy Dio, w połowie lat 80. zasłynął z projektu "Hear'N Aid". Znani muzycy metalowi nagrali wówczas w jego studiu płytę z przebojem "We're Stars", a dochód z jej sprzedaży przeznaczyli na rzecz głodujących w Afryce. Dio nosi się zamiarem kontynuowania tego pomysłu.

 • Metalowy sposób na święta

  Choć studio nagraniowe to nie Betlejem, a gitara elektryczna liry raczej nie przypomina, jak co roku w okolicach grudnia także metalowi muzycy przybieżeli gdzie trzeba, by na swój sposób świętować Boże Narodzenie.

 • Black Sabbath: Ozzy kontra Dio

  Informowaliśmy o tym, że na potrzeby wydawnictwa "Black Sabbath: The Dio Years" planowany jest powrót drugiego składu tej legendarnej formacji, z wokalistą Ronnie Jamesem Dio, znanym także z Rainbow i Dio. Muzycy pod szyldem Heaven And Hell zapowiedzieli trasę w 2007 roku. W odpowiedzi gniewne pomruki wydał obóz Ozzy'ego Osbourne'a, pierwszego wokalisty Black Sabbath.

 • Przeszedł trzy chemioterapie

  Rockman Ronnie James Dio dzielnie walczy z rakiem żołądka.

 • Jeff Pilson wraca do Dio

  Jeff Pilson przyjął propozycję Ronniego Jamesa Dio i zgodził się ponownie dołączyć do jego zespołu. Czy na stałe, to się dopiero okaże. Na pewno były basista Dokken nagra partie swego instrumentu na nową płytę Dio.

 • Ronnie James Dio w pigułce

  "Mighter Than The Sword" to wydany na początku sierpnia dwupłytowy album będący wyborem utworów z bogatej kariery zmarłego w 2010 roku Ronnie Jamesa Dio.

 • Słynny rockman nie żyje

  Wokalista Ronnie James Dio przegrał walkę z rakiem. 67-letni artysta zmarł w niedzielę (16 maja).

 • Diabelski kontrakt legendy

  Pod koniec kwietnia ukaże się debiutancki album nagrany pod szyldem Heaven & Hell, pod którym występują muzycy niegdyś tworzący Black Sabbath: Ronnie James Dio, Tony Iommi, Geezer Butler oraz Vinny Appice.

Wideo na temat: ronnie dio james muzyk
 • Dragonball: Ewolucja

  Kinowa wersja kultowej japońskiej "mangi" - bijącej rekordy popularności serii opowieści rysunkowyc, gier video i liczącego 500 odcinków serial u TV. Młody chłopak staje do walki z siłami zła, by wypełnić swe przeznaczenie i stać się legendarnym wojownikiem. W roli głównej: Justin Chatwin ("Wojna światów"), reżyseria: James Wong ("Oszukać przeznaczenie").

 • Joe

  Joe

  Historia byłego więźnia, który na swej drodze spotyka nastolatka, Gary'ego, i jego lekkomyślnego ojca alkoholika.

 • Naznaczony

  Josh (Patrick Wilson) i Renai (Rose Byrne) wraz z trójką dzieci tworzą szczęśliwą rodzinę. Po przeprowadzce do nowego domu stają się świadkami niecodziennych wydarzeń. W nocy towarzyszą im niepokojące dźwięki dochodzące z różnych części domu, przez pomieszczenia przemykają tajemnicze cienie. Pewnego dnia ich syn ulega niegroźnemu z pozoru wypadkowi. Następnego ranka jednak nie wybudza się ze snu. To, co z pozoru wygląda na śpiączkę okazuje się wstępem do wydarzeń, których współczesna nauka...