• Informacje na temat:

  ryszard cieślak galeria

Artykuły na temat: ryszard cieślak galeria
 • Burza braw po premierze "Burzy"

  Piotr Cyrwus, czyli nieodżałowany Ryszard Lubicz z "Klanu", nie może narzekać na brak pracy. W warszawskim Teatrze Polskim odbyła się w sobotę kolejna premiera z jego udziałem. Tym razem Piotra możemy oglądać jako Kalibana w "Burzy" Szekspira.

 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  Warszawsko-Wiedeńskiej. Po dziś dzień posiada historyczny wygląd. Pięć lat wcześniej, w tym miejscu, zjawiła się ekipa serialu "Lalka" (reż. Ryszard Bera), by nakręcić sceny ze Stanisławem Wokulskim(...) PKP - "Lalka" (1977), serial, 7-odcinkowa filmowa adaptacja powieści Bolesława Prusa pod tym samym tytułem w reżyserii Ryszarda Bera. W roli Wokulskiego wystąpił Jerzy Kamas, Izabelę Łęcką zagrała...

 • Polskie akcenty w Cannes

  Film Romana Polańskiego "Pianista" zostanie pokazany na canneńskim festiwalu w piątek, 24 maja, wieczorem. Będzie to pierwszy polski akcent konkursowy w Cannes od wielu lat. Ostatnim jak dotąd był w 1994 roku film "Trzy kolory: czerwony" Krzysztofa Kieślowskiego, który nie zdobył Złotej Palmy, choć należał do festiwalowych faworytów.

 • Rock 2010: Czekając na przełom

  To nie był najlepszy rok dla rocka - przyzwoity poziom trzymali przede wszystkim weterani i to głównie oni trafili do mojego subiektywnego zestawienia najfajniejszych rockowych płyt roku 2010.