• Informacje na temat:

  ryszard tymański

Artykuły na temat: ryszard tymański
 • Małgorzata Halber dostała pracę. Dzięki książce o alkoholiczce!

  ...razem z Ryszardem Tymańskim. Dziś nie ukrywa, że zastanawiała się nad propozycją dość długo. - Byłam zszokowana. Media to nie jest środowisko, w którym bym się odnalazła. Raczej lubię sobie pójść na...

 • Dokument o grupie artystycznej TOTART trafi do kin

  Dokument Bartosza Paducha "TOTART czyli odzyskiwanie rozumu" trafi 21 listopada na ekrany kin studyjnych w całej Polsce. Wcześniej obraz zaprezentowany zostanie premierowo na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 • Nowe Sytuacje, Mela Koteluk i Sebastian Riedel & Cree na Life Festival Oświęcim

  "Made in Poland" to nowa scena stworzona przez organizatorów Life Festival Oświęcim. Wystąpią na niej Nowe Sytuacje - Republika, Mela Koteluk oraz Sebastian Riedel z grupą Cree.

 • Rekord! Tylu premier jeszcze nie było

  Aż 14 filmów wchodzi w piątek, 21 listopada, na ekrany polskich kin. Wśród nich na plan pierwszy wybijają się: kolejna odsłona hitowej serii "Igrzyska śmierci", thriller "Wolny strzelec" i nowa produkcja Jana Jakuba Kolskiego "Serce, Serduszko". Cztery spośród premier to dokumenty!

 • Nowa płyta "Tymona" Tymańskiego

  W najbliższy poniedziałek, 5 marca, ukaże się solowy album Ryszarda "Tymona" Tymańskiego. Krążek zatytułowany "Theatricon Plixx" został nagrany z towarzyszeniem grupy muzyków, którzy ukryli się pod wspólną nazwą The Waiters. Płytę wyda nowa wytwórnia - Dystrybutornia Północ.

 • Grzegorz Brzozowicz, pomysłodawca projektu o nazwie Yugoton, w którym udział wzięli m.in. Kazik Staszewski i Kasia Nosowska, w wywiadzie dla INTERIA.PL stwierdził, że w swym charakterze jest to płyta całkowicie popowa. Z tym stanowiskiem nie zgadza się jednak Ryszard Tymon Tymański, frontman grup Miłość, Kury i Poganie, który na płycie "Yugoton" zaśpiewał utwór "Moja pierwsza miłość".

 • Tymon Tymański - jeden z najbardziej znanych muzyków polskiej sceny alternatywnej, frontman grup Kury, Miłość i Poganie - uważa, że ludzie słuchający jego muzyki mają wobec niego często zbyt duże oczekiwania. A tymczasem choćby nie wiadomo jak się starał, i tak nie jest w stanie ich spełnić.

 • Ryszard "Tymon" Tymański, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, lider m.in. zespołów Miłość, Kury i Trupy, został uhonorowany we wtorek, 9 stycznia, Paszportem tygodnika "Polityka", nagrodą przyznawaną jako "dowodów osobowości".

 • Tymon na "Weselu"

  Ryszard Tymon Tymański wraz z zespołem Transistors napisał muzykę do filmu "Wesele", wyreżyserowanego przez Wojciecha Smarzowskiego. Jednocześnie na rynku pojawi się album yassowej formacji Tymon Tymański Ensemble.

 • W polskim jazzie nie ma tolerancji

  Tymon Tymański w rozmowie z INTERIA.PL ocenia polską scenę jazzową.