• Informacje na temat:

  ryszard tymański

Artykuły na temat: ryszard tymański
 • Małgorzata Halber dostała pracę. Dzięki książce o alkoholiczce!

  ...razem z Ryszardem Tymańskim. Dziś nie ukrywa, że zastanawiała się nad propozycją dość długo. - Byłam zszokowana. Media to nie jest środowisko, w którym bym się odnalazła. Raczej lubię sobie pójść na...

 • Dokument o grupie artystycznej TOTART trafi do kin

  Dokument Bartosza Paducha "TOTART czyli odzyskiwanie rozumu" trafi 21 listopada na ekrany kin studyjnych w całej Polsce. Wcześniej obraz zaprezentowany zostanie premierowo na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 • Nowe Sytuacje, Mela Koteluk i Sebastian Riedel & Cree na Life Festival Oświęcim

  "Made in Poland" to nowa scena stworzona przez organizatorów Life Festival Oświęcim. Wystąpią na niej Nowe Sytuacje - Republika, Mela Koteluk oraz Sebastian Riedel z grupą Cree.

 • Rekord! Tylu premier jeszcze nie było

  Aż 14 filmów wchodzi w piątek, 21 listopada, na ekrany polskich kin. Wśród nich na plan pierwszy wybijają się: kolejna odsłona hitowej serii "Igrzyska śmierci", thriller "Wolny strzelec" i nowa produkcja Jana Jakuba Kolskiego "Serce, Serduszko". Cztery spośród premier to dokumenty!

 • Nowa płyta "Tymona" Tymańskiego

  W najbliższy poniedziałek, 5 marca, ukaże się solowy album Ryszarda "Tymona" Tymańskiego. Krążek zatytułowany "Theatricon Plixx" został nagrany z towarzyszeniem grupy muzyków, którzy ukryli się pod wspólną nazwą The Waiters. Płytę wyda nowa wytwórnia - Dystrybutornia Północ.

 • Grzegorz Brzozowicz, pomysłodawca projektu o nazwie Yugoton, w którym udział wzięli m.in. Kazik Staszewski i Kasia Nosowska, w wywiadzie dla INTERIA.PL stwierdził, że w swym charakterze jest to płyta całkowicie popowa. Z tym stanowiskiem nie zgadza się jednak Ryszard Tymon Tymański, frontman grup Miłość, Kury i Poganie, który na płycie "Yugoton" zaśpiewał utwór "Moja pierwsza miłość".

 • Tymon Tymański - jeden z najbardziej znanych muzyków polskiej sceny alternatywnej, frontman grup Kury, Miłość i Poganie - uważa, że ludzie słuchający jego muzyki mają wobec niego często zbyt duże oczekiwania. A tymczasem choćby nie wiadomo jak się starał, i tak nie jest w stanie ich spełnić.

 • Ryszard "Tymon" Tymański, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, lider m.in. zespołów Miłość, Kury i Trupy, został uhonorowany we wtorek, 9 stycznia, Paszportem tygodnika "Polityka", nagrodą przyznawaną jako "dowodów osobowości".

 • Tymon na "Weselu"

  Ryszard Tymon Tymański wraz z zespołem Transistors napisał muzykę do filmu "Wesele", wyreżyserowanego przez Wojciecha Smarzowskiego. Jednocześnie na rynku pojawi się album yassowej formacji Tymon Tymański Ensemble.

 • W polskim jazzie nie ma tolerancji

  Tymon Tymański w rozmowie z INTERIA.PL ocenia polską scenę jazzową.

Wideo na temat: ryszard tymański
 • Miłość

  Pięciu kumpli, którzy chcieli wstrząsnąć światem. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół. To nie mogło się udać, gdyby nie "Miłość". "Miłość" to historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, wielkich przyjaźni, konfliktów, rozczarowań, rywalizacji, pragnień i pomysłów na życie. Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego...

 • Polskie gówno

  "Polskie gówno" to pierwsza komedia w tak bezkompromisowy sposób obnażająca kulisy polskiego przemysłu muzycznego. Film wyreżyserowany przez Grzegorza Jankowskiego powstał w oparciu o scenariusz Tymona Tymańskiego, który przez lata kariery muzycznej zdążył poznać ten biznes od podszewki. Dzięki historii zespołu Tranzystory, widzowie dostaną w końcu zaproszenie na backstage, na którym rozgrywają się naprawdę hardcore'owe sceny. Wizyta komornika zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. I gdyby...

 • Los numeros

  "Los numeros" to historia, o tym, że los ma wykręcone poczucie humoru, a wielka wygrana na loterii może być początkiem równie wielkich kłopotów i ekscytujących przygód. Główne role w filmie grają Lesław Żurek, Tamara Arciuch, Weronika Książkiewicz oraz debiutująca na dużym ekranie Justyna Schneider. Ponadto w obsadzie filmu znaleźli się, Antoni Pawlicki, Marek Włodarczyk, Krzysztof Czeczot, Joanna Kulig oraz Jadwiga Basińska znana z kabaretu Mumio. Film realizowany był pod roboczym tytułem...