• Informacje na temat:

  rzecznik praw obywatelskich

Artykuły na temat: rzecznik praw obywatelskich
 • Prezes TVP tłumaczy się za lodowe show

  Rzecznik Praw obywatelskich zażądał wyjaśnień od prezesa telewizji publicznej Andrzeja Urbańskiego w sprawie wulgarnego języka używanego przez uczestników i jurorów show "Gwiazdy tańczą na lodzie".

 • Przystanek Woodstock 2015: Illusion i Lipali

  Tegoroczny Przystanek Woodstock rozpocznie Illusion wraz z gośćmi. Będzie to pierwszy występ tej grupy na tym festiwalu!

 • ...oczach". "Zlekceważył prośbę rzecznika praw obywatelskich o skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent nie ma praw do trybunału, przynajmniej dopóty, dopóki nie będzie on całkowicie...

 • Rzecznik ruga TVP za Rutowicz

  Wulgarne docinki w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" zaowocowały w końcu interwencją Rzecznika Praw Obywatelskich. Czy prezes TVP będzie musiał wytłumaczyć się m.in. z zachowania Joli Rutowicz?

 • "Na Wspólnej": Anna Samusionek musi płacić alimenty! Córka już do niej nie wróci?

  ...w rodzinie zastępczej, jednak Angelika napisała przejmujący list do... prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym błagała go o pomoc. Prezydent przekazał sprawę Rzecznikowi Praw Obywatelskich, a ten(...)Dokładnie rok temu warszawski sąd zdecydował, że córka Anny Samusionek może zamieszkać z ojcem, nie rozstrzygając jednak definitywnie kwestii praw rodzicielskich aktorki i jej byłego męża Krzysztofa...

 • W obronie Cejrowskiego

  Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił TVP o wyjaśnienia w sprawie zawieszenia na czas kampanii wyborczej do europarlamentu programu podróżniczego Wojciecha Cejrowskiego.

 • Władze TVP: "Odnieśliśmy sukces"

  Telewidzowie są zniesmaczeni rynsztokiem, jaki pojawił się w ostatnim odcinkiem programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Wicedyrektor Dwójki do spraw rozrywki jest wniebowzięty: "Odnieśliśmy sukces. Oglądalność programu jest jego miarą". Czy o to właśnie chodzi w "misyjnej" telewizji publicznej?

 • Polacy, wybaczcie nam!

  "Polacy, wybaczcie nam!" - powiedział znany rosyjski dysydent i obrońca praw człowieka Siergiej Kowaliow po obejrzeniu filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy. "Nie daj Boże, żeby coś takiego kiedykolwiek się powtórzyło" - wtórowała mu historyk Natalia Lebiediewa.

 • Samuel zwyciężył na lodzie

  ...ocenę wystawiła jej m.in. Rada Etyki Mediów i rzecznik praw obywatelskich. Do historii już przeszły przekleństwa i dwuznaczne odzywki uczestników. Mimo to jurorzy chętnie by posędziowali dłużej. "Ludzie(...) już nie raz udowadniałaś, że jesteś człowiekiem bardzo odważnym" - prawił Włodzimierz Szaranowicz. "Agnieszka swoim uśmiechem, gracją, elegancją i uśmiechem dotarła do mojego serca. Mam nadzieję, że...

 • Haggis opuszcza scjentologów

  Reżyser i scenarzysta Paul Haggis ("Miasto gniewu") po 35 latach zdecydował się opuścić Kościół Scjentologiczny. Powód? Niezgoda na stanowisko kościoła sprzeciwiającego się przyznaniu obywatelskich praw małżeństwom homoseksualnym.

Wideo na temat: rzecznik praw obywatelskich
 • Mężczyzna prawie idealny

  Film Martina Lunda w przezabawny sposób przedstawia długą drogę wiecznego Piotrusia Pana ku dojrzałości, mówiąc o tym, jak trudne dla niektórych osób jest zmierzenie się z perspektywą dorastania. Henrik Rafaelsen (Henrik) i Janne Heltberg (Tone) portretują swoich bohaterów w sposób jednocześnie śmieszny i wzruszający. Ta niekonwencjonalna komedia została doceniona na 47. MFF w Karlowych Warach w 2012 roku, zasłużenie zdobywając Kryształowy Glob dla najlepszego filmu. Henrik i Tone bardzo się...

 • Prawie jak gladiator 3D

  Scenarzysta "Epoki lodowcowej" i "Rybek z ferajny" zabiera widzów w podróż do starożytnego Rzymu, gdzie, delikatnie mówiąc, nie wszyscy byli urodzonymi wojownikami… Po wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tino zostaje uratowany przez generała Chirona, założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tino nie ma podobnych ambicji i w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się...

 • Szefowie wrogowie 2

  Mając po uszy pracy pod dyktando szefów, Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) i Kurt (Jason Sudeikis) postanawiają tym razem przejąć ster i założyć własny biznes. Wkrótce jednak ich plany krzyżuje przebiegły inwestor. Oszukani, zdesperowani i bez możliwości dochodzenia swoich praw, trzej niedoszli przedsiębiorcy opracowują plan porwania dorosłego syna inwestora w celu odzyskania kontroli nad firmą.