• Informacje na temat:

  scenariusz filmowy

Artykuły na temat: scenariusz filmowy
 • "Barwy szczęścia": Chowański zostanie... producentem filmowym?

  ...jego zmarła żona ma być przedstawiona w filmie. - I chcę też mieć wpływ na promocję oraz dystrybucję filmu - powie Chowański. - Przedtem nie czytał pan nawet scenariusza... - wyszepcze Paweł, ale...

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową?

  Najlepszy film, reżyser, aktorka i scenariusz - w tych kategoriach szanse na Europejskie Nagrody Filmowe ma "Ida" Pawła Pawlikowskiego. 27. gala "europejskich Oscarów" odbędzie się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze. "Ida" jest wśród faworytów - uważa dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

 • "Pensjonat nad rozlewiskiem": Życie splotło się ze scenariuszem serialu...

  Producentka Katarzyna Kalicińska opowiada w wywiadzie dla PAP Life o kulisach powstawania szóstej serii serialu "Nad rozlewiskiem". "Życie splotło się ze scenariuszem" - mówi wspominając Małgorzatę Braunek.

 • Europejskie Nagrody Filmowe: Sukces "Idy"!

  To wielki dzień dla twórców filmu "Ida" i całego polskiego kina! "Ida" otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz oraz zdjęcia. Produkcji Pawła Pawlikowskiego swą nagrodę - People's Choice Award - przyznała również europejska publiczność. Ceremonia wręczenia tych prestiżowych wyróżnień odbyła się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze.

 • Oscary 2019: Paweł Pawlikowski przeszedł przez piekło. Takiego scenariusza nie przewidział

  ​Niewiele osób wie, że słynny reżyser jest człowiekiem bardzo religijnym. Paweł Pawlikowski (61 l.) o relacji ze Stwórcą niechętnie opowiada. Modlitwa to dla niego intymna rozmowa z Bogiem.

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową! To nie przypadek!

  To jeden z największych sukcesów w historii polskiego kina na arenie międzynarodowej. "Ida" Pawła Pawlikowskiego, podczas 27. gali Europejskich Nagród Filmowych w Rydze, zdobyła nagrody w kategoriach: najlepszy film europejski, najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz i zdjęcia. Obraz uhonorowała również publiczność.

 • Rozwiązanie konkursu Wygraj powieść autorki scenariusza "Prawa Agaty"!

  ..."Zaczaruj mnie" to zabawna historia o przyjaźni, marzeniach i życiu w Warszawie - z filmowymi gwiazdami w tle. Jest to literacki debiut znanej scenarzystki Karoliny Frankowskiej. Książkę promuje filmowy zwiastun, w którym w główną bohaterkę - Zośkę - wciela się Anna Karczmarczyk ("Galerianki", "Na dobre i na złe", "To nie koniec świata!"), a w jej przyjaciół Maciej Radel ("Brzydula", "Na dobre...

 • "Teatroteka" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  Projekt "Teatroteka", będący ekranizacjami współczesnej polskiej dramaturgii, realizuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Trzy z pięciu zrealizowanych do tej pory sztuk pokazano premierowo na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

 • Konkurs: Wygraj powieść autorki scenariusza "Prawa Agaty"!

  Zabawna historia o przyjaźni, marzeniach i życiu w Warszawie - z filmowymi gwiazdami w tle. 3 lipca do księgarni trafi powieść "Zaczaruj mnie" - literacki debiut znanej scenarzystki Karoliny Frankowskiej. Książkę promuje filmowy zwiastun, w którym w główną bohaterkę - Zośkę - wciela się Anna Karczmarczyk ("Galerianki", "Na dobre i na złe", "To nie koniec świata!"), a w jej przyjaciół Maciej Radel...

 • Nie żyje Kurt Weber, słynny operator filmowy

  Nie żyje Kurt Weber, operator filmowy uważany za jednego z twórców polskiej szkoły filmowej, autor zdjęć do takich filmów, jak "Baza ludzi umarłych" i "Salto". Twórca zmarł w Moguncji (Niemcy). Miał 78 lat.

Zdjęcia na temat: scenariusz filmowy
Wideo na temat: scenariusz filmowy
 • "Stargate: Origins": Na planie filmowym

  Bryce Morgan; scenariusz napiszą Mark Ilvedson oraz Justin Michael Terry.

 • Filmowy zwiastun powieści "Zaczaruj mnie"

  Książkę promuje filmowy zwiastun, w którym w główną bohaterkę – Zośkę – wciela się Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Na dobre i na złe”, „To nie koniec świata!”), a w jej przyjaciół Maciej Radel(...) scenariuszem.

 • Edward Miszczak o jesiennej ramówce TVN 2018

  "Co dzisiaj się ogląda najlepiej w telewizji? Wiedzieliśmy to od dawna, ale dzisiaj jesteśmy pewni: seriale. Mamy autorskie scenariusze, świetne obsady i filmową realizację - chwalił się dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Zapowiedział dwie nowości - "Pod powierzchnią" i "Pułapkę" - oraz dodał, że 3. sezon "Diagnozy" też traktowany powinien być jako całkiem nowy serial, ze względu na zmiany

Dyskusje na temat: scenariusz filmowy
 • Re: "Daleko od szosy": Życie napisało scenariusz

  A gdzie tam! Komunistyczny wybzdycz jak kula u nogi! Najlepszy serial obyczajowy z czasów PRL-u to właśnie "Daleko od szosy" w reż, Zbigniewa Chmielewskiego, i serial, a w zasadzie telewizyjny cykl filmowy pod nazwą "Blisko, coraz bliżej" w jego reżyserii Tam też grał pan Krzysztof Stroinski w roli "Gustka" tj. Augustyna Wanata!Jego filmową matką była znakomita Teresa Lipowska! Genialna aktorka

 • Re: ​"Wojenne dziewczyny": Będzie drugi sezon?

  w lutym Michał Kwieciński, producent "Wojennych dziewczyn", deklarował, że: "Scenariusza nie można napisać w ciągu kilku dni czy miesiąca. To bardzo długi i żmudny proces," to ciekawe bo mam wrażenie że scenariusz powstał w ciągu kilku godzin , jak dla mnie marna kopia "Czasu honoru"

 • Re: "Klan": Maciej wyjedzie do Australii z Leokadią?

  Znam udany eksperyment filmowy, gdzie reżyser STREŚCIŁ i zmieścił ponad 1000-odcinkowy, latynoski serial w 60 minutach. Wspierał się metodą znaczących dla scenariusza migawek filmowych oraz narracją. W zgodnej opinii scenariusz w tej adaptacji tylko na tym zyskał a widzowie oszczędzili na czasie ponad 1000 godzin.

 • Re: Grzech Fatmagül

  Po prostu Asu ma "szczęście" do nieodpowiednich facetów. Szuka miłości i oparcia w każdym, kto nosi spodnie. Już zapoznanie się z Mustafą w autobusie dawało wiele do myślenia. Ona - wyglądająca jak milion dolarów i Mustafa - ponury, niesympatyczny obdartus. A łasiła się do niego, jak kotka. Na szczęście to tylko scenariusz filmowy :)

 • Re: "Miodowe lata": Mija 20 lat od premiery kultowego sitcomu

  Są małżeństwa, gdzie mąż ma same złe cechy. Zdradza, kłamie itd., natomiast żona siedzi wiernie w domu i czeka na męża. To nie jest scenariusz filmowy. Tak w niektórych małżeństwach się dzieje. Taka postawa jest godna potępienia. Składać przysięgę małżeńską, by potem zdradzać. Nie rozumiem jak można być tak dwulicowym. Takie jest moje zdanie. Czy Karol zdradził Alinkę? Nie wynika z filmu. Ma

 • Re: "Wiedźmin": Historia wielkiego rozczarowania

  Znajomy "gral" w tym "filmie", otoz nie jest prawda ze nie mieli kasy, tylko na ca ta kase wydali. Finalnie moze 25% poszlo na film, reszte zmarnowano, rozkradziono i przepito. Plan filmowy to byla(...) szkaradnymi kuklami byle to wszytko jakos zamknac. Generalnie jeden wielki bajzel, marnotrastwo i "Mis" w realu. Pierwotnie mialo byc wiecej odcinkow i scenariusz mial miec jakas chronologie

 • Re: "Diagnoza": Perfekcjonistka z kompleksami

  świetna rola Frycza w pierwszej części, czyli w "Nigdy w życiu". Nie warto zastępować świetnych aktorów kiepskimi, lub niepasującymi do roli, bo przez to nawet najlepszy scenariusz przeobrazi się w kiepski gniot filmowy.

 • Re: "M jak miłość": Kto następny?

  znosić jej filmowy charakterek( do aktorki nie mam nic) Pani Maria straszy minami cierpiętnicy.Natalia w roli policjantki to totalne nieporozumienie. Wątki kryminalne pomyliły chyba seriale. Niestety scenariusz upada coraz niżej i nie promuje żadnych wartości.

 • Re: Serialowy przewodnik

  przeczytał też bym się przeraził. Dobrze że to tylko doskonały materiał na zrobienie z "M jak Miłość" kolejnego thrillera. To zaledwie "teoria spiskowa", nadająca się na scenariusz filmowy, bo to przecież

 • Re: Szampan, miłość i obrączki!

  Ich recepta na szczęście to.........SCENARIUSZ FILMOWY!!!!!!!!!! Co za durny tytuł na taki tekst