• Informacje na temat:

  serial niemiecki nasze matki nasi ojcowie

Artykuły na temat: serial niemiecki nasze matki nasi ojcowie
 • Kontrowersje wokół serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Trzeci, a zarazem najbardziej kontrowersyjny odcinek budzącego w Polsce protesty niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", ukazującego żołnierzy AK jako antysemitów, pokazała TVP. Po emisji produkcję skomentowali historycy i eksperci.

 • Spór o "Idę". Chcą zmian w czołówce

  Fundacja Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga przeciw Zniesławieniom, która kiedyś oprotestowywała niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie" napisała do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej petycję ws. "Idy" Pawła Pawlikowskiego.

 • „Nasze matki, nasi ojcowie”: Niemcy-ofiary i Polacy-antysemici

  Ten serial wszędzie wywołuje kontrowersje. We wrześniu na antenie FilmBox pojawi się głośna niemiecka produkcja „Nasze matki, nasi ojcowie” – z jednej strony oskarżana o fałszowanie historii, z drugiej chwalona jako niemiecka wersja znakomitej „Kompanii braci”.

 • Maciej Stuhr" "Pokłosie" oraz "Ida" to filmy propolskie

  Nagrodzony Oscarem film "Ida" Pawła Pawlikowskiego przez niektórych posądzany jest o antypolską wymowę. Produkcję porównuje się m.in. do wzbudzającego ogromne kontrowersje "Pokłosia". Co o tym sądzi Maciej Stuhr? - "Ida" i "Pokłosie" to absolutnie filmy propolskie i będę tej tezy bronił - podkreślił aktor w "Dzień Dobry TVN".

 • ​"Drogi wolności": Serial wyjęty z starego kufra

  W serialu "Drogi wolności", który od września można oglądać na antenie TVP1, historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o losach kilku kobiet. Nie byłoby tego serialu, gdyby nie stary kufer znaleziony przez Stanisława Krzemińskiego...

 • "Nasze matki, nasi ojcowie" w TVP

  Telewizja Polska pokaże w czerwcu trzyczęściowy niemiecki film "Nasze matki, nasi ojcowie", który ukazuje II wojnę światową przez pryzmat losów młodych berlińczyków. Produkcję niemieckiej telewizji ZDF krytykowano w Polsce za przedstawianie partyzantów z AK jako antysemitów.

 • Serialowy przewodnik

  Sprawdź, co wydarzy się w serialach w tym tygodniu!

 • Film "Nasze matki, nasi ojcowie" sprzedany do 82 krajów

  Kontrowersyjny film "Nasze matki, nasi ojcowie", krytykowany w Polsce za przedstawienie żołnierzy AK jako zaciekłych antysemitów, stał się eksportowym szlagierem niemieckiego przemysłu filmowego - donosi tygodnik "Der Spiegel". Prawa do serialu kupiły dotąd 82 kraje.

 • Serialowy przewodnik

  Co wydarzy się w tym tygodniu w serialach? Sprawdźcie w naszym przewodniku.

 • TVP pokazała kontrowersyjny serial

  Trzeci, a zarazem najbardziej kontrowersyjny odcinek budzącego w Polsce protesty niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", ukazującego żołnierzy AK jako antysemitów, pokazała TVP. Po emisji produkcję skomentowali historycy i eksperci.

Dyskusje na temat: serial niemiecki nasze matki nasi ojcowie
 • Re: "Czas honoru": Historyczna fikcja

  No tak, to polski serial więc wg Interii jest kłamstwem. Niemiecki Nasi ojcowie , nasze matki uczciwie pokazuje historię, bez przekłamań.

 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  Wzorcem godnym pochwały i naśladownictwa był serial niemiecki "nasze matki, nasi ojcowie" a zgromadzone tam wydarzenia absolutnie we wszystkim są całkowicie zgodne z faktami i prawdą histeryczna. Brawo.

 • Re: "Czas honoru": Historyczna fikcja

  W "Czasie honoru" są historyczne przekłamania, bo np. bohaterowie posługują się bronią, która weszła do użytku kilka miesięcy później, za to niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie" pokazujący dobrych Niemców i złych Polaków, to sama najprawdziwsza prawda historyczna.

 • Re: "Drogi wolności": Szansa na sukces

  Nasze matki, nasi ojcowie. To był serial historyczny na poziomie. Mówił prawdę o tych czasach. A że że strony Niemców to oczywiste. W końcu to niemiecki serial. Wyznawcy PiS zamiast jednak np. odpowiedzieć czymś o podobnym poziomie, ale z perspektywy polskiej woli robić zadymę I nawoływać do cenzury. PiS to polska NSDAP. 100 lat po niemieckiej, bo takie też u nas jest zapóźnienie cywilizacyjne.