• Informacje na temat:

  sesja przywodzi

Artykuły na temat: sesja przywodzi
 • Lepiej zaskakiwać, niż nudzić

  ...muzyki, bo to wszystko jest słabo dostępne, a bardzo niewielu jest takich, którzy mają potrzebę poszukiwania czegoś odmiennego. Twoja płyta przywodzi na myśl szlachetny polski pop z lat 70. Czasy...

 • Recenzja Gerard Way "Hesitant Alien": A cło przy imporcie zapłacił?

  Znacie go jako tego, co z konturówką na oczach krzycząc-płakał w gimbazowym My Chemical Romance. Jak Gerard Way radzi sobie na swoim?

 • "Jesteśmy dźwiękowymi ćpunami"

  Twórczość kalifornijskiej formacji Neurosis to w ostatnich latach jedno z najciekawszych zjawisk na metalowej scenie. O ile to, co tworzy zespół, można w ogóle nazwać metalem - fale onirycznych dźwięków przywodzą na myśl złote dni rocka psychodelicznego, brzmieniowe eksperymenty kojarzą się raczej z dorobkiem sceny industrialnej, a zapierająca dech w piersi ekspresja przypomina młodzieńczy gniew adeptów hardcore'a. Metalowy jest za to z pewnością miażdżący ciężar gitarowych riffów i...

 • The Weeknd "Kiss Land". Nieludzka wyspa (recenzja)

  Jeśli ktoś jeszcze przed oficjalnym longplayem nazywany bywa nawet "największym muzycznym talentem od czasu Michaela Jacksona" a media wieszczą jeden z ważniejszych debiutów ostatniej dekady, to poprzeczka ustawiona jest naprawdę wysoko. Czy The Weeknd dał radę ją przeskoczyć?

 • Elfia pretensjonalność Dody

  Doda "Siedem pokus głównych", Universal

 • "Ballady kata i heavy metal!"

  Niemiecki Grave Digger, to tak naprawdę jedna z niewielu autentycznych legend heavy metalu lat 80., którym po zakończeniu działalności udało się powrócić w chwale i... Osiągnąć jeszcze większy sukces.

 • Witamy w latach 70.

  Black Sabbath "13", Universal Music Polska

 • Na co warto iść do kina?

  Już dziś na ekrany kin w Polsce wchodzi "Miłość na wybiegu" - najnowsza komedia romantyczna nawiązująca do klimatu "Diabeł ubiera się u Prady". Poza tym amerykańskie produkcje w gwiazdorskiej obsadzie - miejski thriller "Metro strachu" z Denzelem Washingtonem i Johnem Travoltą i dramat "Bez mojej zgody" z Cameron Diaz i Alekiem Baldwinem. A dla kinowych smakoszy najnowszy film Wima Wendersa "Spotkanie w Palermo".

 • "Słodka wulgarność i romantyczna fraszka"

  Po norwesku słowo "mord" znaczy tyle, co po polsku. W przypadku Mord sprawdza się to jeszcze bardziej, jako że grupa pochodząca z Norwegii tworzona jest przez dwóch Polaków; mieszkającego w krainie black metalu Nordrę i dobrze znanego w polskim podziemiu Necrolucasa, perkusistę wrocławskiej Anima Danmata.

 • "Złowieszczy klimat"

  Wydanym w 1986 albumem "Epicus Doomicus Metallicus", który stał się kamieniem milowym w historii metalu, wyznaczyli nowy gatunek. Przyznanie się publicznie do nieznajomości tej płyty, jest jak wyznanie, że swój pierwszy raz przeżyłeś w wieku 25 lat. Od czasu wydania tego krążka minęło sporo lat, czy biorąc temat bardziej dosłownie: sporo albumów Candlemass.

Wideo na temat: sesja przywodzi
 • Sesje

  Nagrodzony na festiwalu niezależnego kina Sundance komediodramat w reżyserii Ben Lewina ("Georgia"). Zbliżający się do czterdziestki, dotknięty paraliżem niemal całego ciała mężczyzna postanawia poznać smak seksu, a w obawie o swą sprawność opłaca terapeutkę, której specjalnością jest leczenie zahamowań seksualnych w praktyce. W rolach głównych: John Hawkes ("Martha Marcy May Marlene", "Do szpiku kości"), laureatka Oscara Helen Hunt ("Lepiej być nie może"), nominowany do Oscara William H....

 • Ziarno prawdy

  W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

 • Spotkanie w Palermo

  "Spotkanie w Palermo" to najnowszy film Wima Wendersa (Niebo nad Berlinem, Buenavista Social Club), w którym razem z bohaterem, podobnie jak miało to miejsce w Lisbon Story, poznajemy niezwykłe miasto na południu Włoch, w rytm fantastycznej muzyki Nicka Cave'a, Lou Reeda, Toma Waitsa, Portishead i wielu innych. Finn (Campino) współpracuje z największymi domami mody i najpiękniejszymi modelkami. W jego życiu nie brakuje intensywnych wrażeń, luksusu i sławy, powoli jednak zaczyna tęsknić za...