• Informacje na temat:

  shohreh aghdashloo aktorka

Artykuły na temat: shohreh aghdashloo aktorka
 • Jane Fonda wraca na Broadway

  Legendarna aktorka Jane Fonda ( "Barbarella" , "Nad złotym stawem" ), którą ostatnio mogliśmy zobaczyć w komedii "Sposób na teściową" , wraca na deski Broadway'u. Jej teatralny powrót to jednak jednorazowa inicjatywa. Aktorka przeczyta bowiem najnowszą sztukę autorki "Monologów waginy" Eve Ensler.

 • Zellweger: Zasłużyłam na Oscara

  Renée Zellweger ( "Dziennik Bridget Jones" , "Chicago" ) oświadczyła niedawno, że powinna wreszcie otrzymać Oscara, bo na niego... zasłużyła. Aktorka została nominowana w tym roku przez Amerykańską Akademię Filmową za najlepszą drugoplanową rolę w dramacie "Wzgórze nadziei" .

 • Kim Raver w "24 godzinach"

  Kim Raver, gwiazda "Brygady ratunkowej", wystąpi w nadchodzącej, czwartej już serii słynnego serial u "24 godziny" . W produkcji wytwórni Imagine TV i Fox aktorka zagra ukochaną Jacka Bauera, głównego bohatera cyklu.

 • Nagrody Emmy rozdane!

  Australijska aktorka Toni Collette została w niedzielę uhonorowana nagrodą Emmy Amerykańskiej Akademii Sztuki Telewizyjnej za pierwszoplanową rolę w komediowym serialu telewizyjnym sieci Showtime "United States of Tara". Collette gra tam kobietę o wielu obliczach cierpiącą na kryzys tożsamości.

 • Ogłoszono oscarowe nominacje!

  We wtorek, 27 stycznia, w Los Angeles, o godzinie 5.30 czasu lokalnego, aktorka Sigourney Weaver ( "Obcy - ósmy pasażer Nostromo" , "Wielki podryw" ) i Frank Pierson, przewodniczący Amerykańskiej Akademii Filmowej, ogłosili nominacje do tegorocznych Oscarów. Najwięcej, aż 11 nominacji, otrzymał "Władca Pierścieni: Powrót Króla" . Nominacje w najważniejszych kategoriach zdobyła też Sofia Coppola

 • Amerykańscy krytycy honorują

  Komediodramat "American Splendor" otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu 2003 roku od Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych (National Society of Film Critics - NSFC). Bill Murray, występujący w filmie "Między słowami" , został ogłoszony najlepszym aktorem, zaś laur dla najlepszej aktorki powędrował w ręce Charlize Theron za kreację seryjnej morderczyni Aileen Wuornos w obrazie "Monster".

 • Nagrody krytyków z Los Angeles

  Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles (Los Angeles Film Critics Association - LAFCA) przyznało swoje doroczne nagrody. Zwycięzcą okazał się komediodramat "American Splendor" , uznany za najlepszy film. Para reżyserów i zarazem scenarzystów tej opowieści, Shari Springer Berman i Robert Pulcini, zdostali poza tym uhonorowani za najlepszy skrypt. Najlepszym reżyserem ogłoszono Petera Jacksona, twórcę "Władcy Pierścieni: Powrotu Króla" .

 • "Powrót Króla" triumfuje

  "Władca Pierścieni: Powrót Króla" otrzymał miano najlepszego amerykańskiego filmu roku od Stowarzyszenia Krytyków Nowojorskich (New York Film Critics Circle - NYCC). Była to jedyna nagroda dla dzieła Petera Jacksona. Wyróżnienie dla najlepszego reżysera otrzymała Sofia Coppola, twórczyni komediodramatu "Lost in Translation" .

 • "Powrót Króla" triumfuje w Sieci

  "Władca Pierścieni: Powrót Króla" Petera Jacksona otrzymał aż 11 nominacji do nagród Stowarzyszenia Internetowych Krytyków Filmowych (Online Film Critics Society - OFCS). Tolkienowska adaptacja ma szanse na uzyskanie nagród m.in. dla najlepszego filmu, reżysera i scenariusza adaptowanego. Doceniono także drugoplanowe role Seana Astina i Andy'ego Serkisa, którzy u Jacksona zagrali Sama Gamgee i Golluma.

 • "Narodzenie": Premiera bez papieża

  Benedykt XVI niestety nie będzie uczestniczył w uroczystej premierze filmu "Narodzenie" , która odbędzie się w niedzielę, 26 listopada, w Watykanie.

Wideo na temat: shohreh aghdashloo aktorka
 • Poliss

  "Poliss" to bardzo realistyczny obraz pracy brygady paryskiej policji zajmującej się przestępstwami przeciwko dzieciom. Francuska reżyserka i aktorka o pseudonimie Maiwenn pokazała w nim nie tylko dramaty dzieci, ale również spustoszenie, jakie praca powoduje w życiu i psychice policjantów.

 • Londyński bulwar

  Głównym bohaterem filmu jest Mitchell (Colin Farrell), mężczyzna, który po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z kryminalną przeszłością. W tym celu zatrudnia się jako "złota rączka " w domu samotnej aktorki (Keira Knightley), a to staje się początkiem komplikacji. Mitchell po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z przestępczą przeszłością. Na jego drodze pojawia się samotna i piękna aktorka Charlotte, żyjąca w blasku fleszy...

 • Wenus w futrze

  Adaptacja sztuki Davida Ivesa, której bohaterem jest reżyser, Thomas (Mathieu Amalric), bezskutecznie poszukujący kandydatki do głównej roli w spektaklu teatralnym. W trakcie castingu, żadna aktorka nie potrafi przekonywająco zagrać kobiety, która, na skutek umowy, ma się całkowicie podporządkować mężczyźnie. Kiedy zrezygnowany Thomas decyduje się odpuścić przesłuchania, do teatru wbiega spóźniona Vanda (Emmanuelle Seigner), arogancki i całkowicie nieokrzesany wulkan energii i erotyzmu....