• Informacje na temat:

  siergiej iwanow

Artykuły na temat: siergiej iwanow
 • Andriej Konczałowski gościem Sputnika

  Ważnym punktem programu trwającej w Warszawie 8. edycji festiwalu Sputnik jest retrospektywa twórczości Andrieja Konczałowskiego, w ramach której prezentowane jest sześć ostatnich filmów rosyjskiego reżysera.

 • Nowy film Łoźnicy jesienią w kinach

  "We mgle" - najnowszy film fabularny znanego rosyjskiego reżysera Siergieja Łoźnicy (twórcy docenionego na festiwalu w Cannes oraz nagrodzonego na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi i Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie fabularnego debiutu "Szczęście ty moje"), właśnie wkroczył w fazę postprodukcji.

 • Radzieckie kino na DVD

  Po Kolekcji Kina Radzieckiego (dystrybucja: Epelpol) kolejny dystrybutor wprowadza na DVD klasykę kina ZSRR. W styczniu w Kolekcji Sputnika (dystrybucja: 35 mm) ukażą się "Aleksander Newski" Siergieja Eisensteina i "Bracia Karamazow" Iwana Pyrjewa.

 • Szczecin: Najstarsze kino na świecie

  Pokazami czterech filmów niemych oraz pierwszej części "Iwana Groźnego", w reżyserii Siergieja Eisensteina, szczecińskie kino "Pionier" uczciło w środę, 28 grudnia, dwie rocznice z historii kina światowego i regionalnego. Warto wiedzieć, że "Pionier" to najstarsze działające bez przerwy kino na świecie.

 • Rosjanie podbijają Warszawę

  1. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Warszawą" rozpoczyna się w piątek. Publiczność obejrzy bardzo znane radzieckie i rosyjskie filmy zrealizowane w latach 1924-2007, wśród nich dzieła Andrieja Tarkowskiego, Siergieja Eisensteina i Siergieja Bondarczuka.

 • 15 filmów w konkursie Sputnika

  15 rosyjskich filmów ubiegać będzie się o nagrodę Grand Prix 4. edycji festiwalu Sputnik nad Polską (4-14 listopada). Wśród nich najnowsze dzieło Aleksieja Bałabanowa i nowelowy film w reżyserii m.in. Iwana Wyrypajewa.

 • "Sputnik nad Polską": Nowe kino rosyjskie

  "Pragnienie" Dmitrija Tiurina, "Major" Jurija Bykowa oraz "Iwan, syn Amira" Maksima Panfiłowa, z Karoliną Gruszką w obsadzie - m.in. te filmy są w programie 7. festiwalu "Sputnik nad Polską". Poświęcona kinematografii z Rosji impreza zacznie się w czwartek, 7 listopada, w Warszawie.

 • Moro i Wyrypajew nagrodzeni przez ministrów Polski i Rosji

  Aktorka Joanna Moro oraz rosyjski reżyser i dramatopisarz Iwan Wyrypajew otrzymali w czwartek w Warszawie dyplomy ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji za wybitne zasługi w dziele wzajemnego zbliżenia i porozumienia społeczeństw obu krajów.

 • "Sputnik nad Polską": Pozdrowienia z kosmosu

  Połączenie na żywo z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, z pokładu której publiczność w Warszawie pozdrowili rosyjscy kosmonauci Oleg Kotow i Siergiej Riazanski, było elementem czwartkowej gali otwarcia 7. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską".

 • Przegląd kina rosyjskiego

  "Euforia" Iwana Wyrypajewa, "Wygnanie" Andrieja Zwiagincewa i "Wyspa" Pawła Łungina znajdą się w programie przeglądu zatytułowanego "Alchemia kina rosyjskiego", który w dniach 17-23 lipca odbędzie się w warszawskim kinie Alchemia. Publiczność zobaczy zarówno głośne rosyjskie premiery z ostatnich lat, jak i wybór radzieckich klasyków - zapowiedział organizator przeglądu, Fundacja Filmowa Warszawa (FFW).

Wideo na temat: siergiej iwanow
 • We mgle

  "We mgle" to drugi film fabularny znanego dokumentalisty Siergieja Łoźnicy ("Szczęście ty moje"), nakręcony na podstawie powieści o tym samym tytule białoruskiego pisarza Wasyla Bykaua. Autorem zdjęć jest stały współpracownik reżysera Oleg Mutu ("4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", "Śmierć pana Lazarescu"), a kostiumy zaprojektowała uznana polska kostiumograf Dorota Roqueplo ("Młyn i krzyż", "Sala samobójców", "Mój Nikifor"). Film otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę FIPRESCI na...

 • Majdan. Rewolucja godności

  "Majdan" Siergieja Łoźnicy ("Szczęście ty moje", "We mgle") to autorski film medytacyjny, przykład czystego minimalistycznego kina, opowiadającego o rewolucji ukraińskiej 2013/2014 bez komentarza, przemówień polityków, zbędnej symboliki i metaforyki. Określany mianem obrazu o "narodzinach narodu", daje świadectwo głębokich politycznych i społecznych przemian na Ukrainie. Grudzień 2013 – Luty 2014. Na Placu Niepodległości w Kijowie rodzi się nowa Ukraina. Ukraińcy protestują przeciw dyktaturze...

 • Tulpan

  Kamera w długiej panoramie filmuje jedynie kreskę horyzontu,łączącą spieczoną ziemię z rozprażonymniebiem. Idealnej pustki nie zakłóca niemal nic. Krajobraz, który fascynuje i przeraża. To Bietpak Dała, czyli Głodowe Stepy - pustynna, sucha i surowa wyżyna w Kazachstanie; prawie niezamieszkały rejon, w którym nieliczni pasterze-nomadzi wiodą życie pełne trudu. To tu Sergiej Dworcewoj, wybitny kazachski dokumentalista osadził akcję swojego debiutu fabularnego pt. "Tulpan". Pośrodku bezkresnego...